StarGate FIlm → INFO

27. července 2008 v 21:51 | Teryl
Roku 1928 je v Gíze (Egypt) nalezen neznámí kruhový objekt pokryt zvláštními symboly. Americká armáda se o něj začne zajímat a v utajení je převezen do USA,kde ho několik desítek let zkoumají místní vědci,ale bez úspěchu. Až v roce 1994 najme profesorka Catherine Langfordová roztržitého egyptologa Daniela Jacksona,který je vyhozen zsvé práce díky absurdním názorům na pravý účel pyramid. Daniel zjistí ,že podivné symboly jsou vlastně souřadnice,díky kterým se můžeme kruhovým zařízením-Hvězdnou bránou dostat na vzdálenou planetu. Generál West se tedy rozhodne poslat bránou průzkumný tým,který povede plukovník Jack O'Neil,kterému se nešťastnou náhodou zastřelil jeho syn.
Daniel je díky svým znalostem pro tým nepostadatelný a tak projde bránou spolu s vojáky-O'Neilem,Ferrettim a Kawalskym. Nadruhé straně zjišťují,že se tato planeta vzhledem příliš neliší od Země. Brána leží uprostřed velké pyramidy a kolem dokola ji obklopují nekonečné pouště. Tým narazí na osadu místních obyvatel-lidí,kteří slouží svému vládci-bohovi Raovi. Daniel dostane jako dar dceru náčelníka-Shau'Ri. Ta Daniela obeznámí s minulostí této planety - Abydosu. Řekne mu,že Ra je ve skutečnosti mimozemšťan,který k tomu aby přežil potřebuje lidského hostitele a vydává se za boha,aby tak upevnil svou moc. Jack se tu mezitím seznámí s místnim chlapcem Skaarou,který mu připomíná jeho syna. Jack má však tajný úkol - v případě odhrožení Země musí odpálit nálož a zabránit tak jejímu napadení.
Mezitím napadnou Raovi strážci vojáky v pyramidy a zanedlouho zajmou i Daniela s Jackem. Nakonec díky pomoci Abydosanů Raa porazí a to tak,že Jack pošle na jeho vesmírnou loď nálož,která ji zničí. Daniel se rozhodně zůstat na Abydopsu společně s Shau'Ri a Jack se svým týmem se vrací zpátky na Zemi.
***********
Premiéra: 1994
Režie: Roland Emmerich
Scénář: Roland Emmerich a Dean Delvin
Žánr: dobrodružné / akční / sci-fi
***********
Film slavil u diváků obrovský úspěch. Proto se po třech letech společnost MGM rozhodla natočit seriál,který by mapoval další osudy hlavních hrdinů - tentokrát ale s jiným hereckým obsazením.
Seriál StarGate SG-1 je dnes nejdelším scifi seriálem všech dob a získal již spoustu ocenění.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.