Srpen 2008

Wylie Q. A. Anderson → INFO

31. srpna 2008 v 16:17 | Teryl |  RDA•FAMILY
Wylie Quinn Annarose Anderson se narodila 2.srpna roku 1998. Na její příchod se všichni nesmírně těšili. Rick si pořídil několik príruček o otcovství a nakonec byl i u porodu.
Rick: " ... když se Wylie narodila,tak neplakala ani nedýchala. Musela být oživena. Řeknu vám,že vidět,jak kolem ní poskakují doktoři a sestřičky... je těžké potlačit emoce. Nicméně,mým úkolem bylo přivést Apryl. Když jsem konečně věděl,že je Wylie mimo nebezpečí,skolaboval jsem."
Wylie byla prý velmi poslušné dítko. Neplakala,pokud neměl řádný důvod. Do budoucna měl Rick o její výchově jasno: nechat jí určitou svobodu myšlení a mít s ní přátelský vztah.
Rick: "To,že bude dělat chyby je nevyhnutelné. Naučil jsem se hodně ze svých vlastních."
A teď k jejímu jménu. Wylie Quinn Annarose Anderson. Proč tyhle jména?
Rick: " Apryl a já jsme chtěli jméno,které je dnes neobvyklé. V té době jsem byl v Kanadě a natáčel StarGate a Apryl zůstala v Los Angeles. Volali jsme si každý den. Četl jsem jí pohádky a ona přiložila sluchátko na svoje břicho,aby dítě mohlo poslouchat. V jednom z příběhů jsme narazila na hlavní hrdinku,která se jmenovala Wylie. To jméno bylo perfektní. Originální. Chtěl jsem své dceři dát jméno Zoe,ale má rodina ho nemá ráda. Přidali jsme Quinn. Pokud jde o Annarose,tak to jsme vybrali na poslední chvíly. To je jméno jedné červené růže,kteoru zbožňuju. Což Apryl překvapilo: pro ní je to rarita,když má muž rád květiny. To jsem nikdy neskrýval,je to moje vášeň."
Apryl si prý přála ještě malého chlapečka. Tohle přání se bohužel nevyplnilo...
Wylie roste jako z vody a po rodině svého otce zdělila sklon k umění a sportu. Hraje fotbal,tančí balet a velmi ráda kreslí. její kresba dokonce vyhrála v jedné soutěži.
Svého tátu ráda sleduje v televizi. Ale má raději MacGyvera než StarGate. Tam je na ní moc výbuchů. (Její neoblíbená scéna je v 6.serii v díle Paradise Lost,kde Mayborn hodí do jezírka granát)
Wylie byla největším a zřejmě i jediným důvodem,proč odešel ze seriálu StarGate SG-1. Chtěl se jí více věnovat. Mnoho z nás zná jistě scénu,kterou Rick vyprávěl,když hostoval v 10.serii...
Wylie: "Tati,pokud se chceš vrátit do práce,tak mi to nevadí,jsem v pohodě."
Rick: " Ale co já? Co když se mi bude stýskat?"
Wylie (přijde k Rickovi a poplácá ho po ruce): "To bude dobrý..."

Open Wounds

27. srpna 2008 v 15:17 | Teryl |  NEWS
Jojo,já vím,ty moje obrázky jsou trochu jednotvárný a hlavně jsem se poslední dobou dost zaměřila na obličeje,což taky není dobrý. Tak jsem se rozhodla nakreslit tenhle obrázek,který jsem pojmenovala Open Wounds. Proč zrovna takhle? Celý námět mě totiž napadl,když jsem poslouchala stejnojmenou píseň od skupiny Skillet.
PS: Ještě bych chtěla poděkovat mic.ce, protože díky ní jsem poznala tuhle písničku a tak je nepřímo odpovědná za tenhle "výtvor".

RDA na Gateconu 2008

27. srpna 2008 v 15:00 | Teryl |  RDA•OTHERS
Ve Vancouveru právě probíhá Gatecon 2008,kterého se překvapivě zúčastnil i Richard Dean Anderson. Zdá se,že ho Comic Con tak naladil,že na své přednášce nebyl k zastavení. Svým příjemným,skromným a přirozeným vystupováním si diváky okamžitě získal a co teprve,když se k němu přidala Amanda,která z jeho hlášek jenom lapala po dechu. Jak se mnoho přítomných zmiňovalo: přesně takový jako Jack,jenom naživo. Vrcholem všeho bylo,když se na podiu objevila i desetiletá Wylie. A když se na ní kouknete...nezdá se vám,že je čím dál víc podobná tátovi?
A ke všemu prý nevypadá tak tlustě jako na fotkách...no to mi spadl kámen ze sdrce
Tady je pár BEST OF obrázků ...

Jacks SCAR

21. srpna 2008 v 11:25 | Teryl |  Jack O'Neill
Všimli jste si toho někdy? Té jizvy přes Jackovo levé obočí? Mylsím,že ano,protože někdy se to opravdu nedalo přehlédnout. Ale kde se vzala? Často jsem slyšela,že ji má ze zranění v hokeji,ale to ani omylem. Celé je to věc maskérského umění. Richard v jednom rozhovoru celou záležitost kolem jizvy objasnil a tady je (amatérský) překlad:
"Je to součást charakteru postavy. Musíme ji udržovat,protože se stále hojí. A věřte mi, je to jak pěst na oko,když se najednou procházím bez ní. Tohle byla jedna z těch věcí,které mě na filmech a televizi přiváděly k šílenství.
Například u MacGyvera, kdybychom ho odhalili na určitých místech,neměl by tam mít nic jiného než velkou jizvu, protože byl vždycky pořezaný nebo odřený nebo střelený a tak, potlučený, pohmožděný a na konci seriálu to na něm nezanechala žádnou stopu. To byla jedna z těch věcí.
Takže,už si nepamatuju epizodu,ale dostal jsem zásah do oka a tak jsme to obvázali a to bylo celý. A tak jsem řekl Jan (Newman,maskérka) ,však víte, tohle by na něm mohlo zanechat nějakou stopu. Tak se toho držme. Udržujme to tam jako součást toho ,co poznamenalo O'Neilla. A tak to celý je. Je to prostě věc té postavy. Vlastně se to snažím naznačit pokaždé,když O'Neilla zmlátí, vždycky to odnese jeho levé oko. Vždycky dostane první ránu a každá příšera,se kterou bojuje, musí stát na pravé straně,aby dostal zásah do levého oka. (smích) "

Mini StarGate

16. srpna 2008 v 19:23 | Teryl |  NEWS
Čas od času mě prostě přestane bavit krelsit pořád stejným stylem. Tak jsem zkusila namalovat něco jednoduššího a roztomilejšího. je to obrázek SG-1 jako jakýchsi... maňásků,postaviček,...vyložte si to jak chcete Je to prostě takový mini úlet.

GALLERY → Drawings

14. srpna 2008 v 11:33 | Teryl
STARGATE:
OFF TOPIC:

Something About Me

10. srpna 2008 v 10:49 | Teryl |  About me
Něco o mě jakožto o autorovi tohoto blogu...
...
Jméno: Tereza
Datum Narození: 20.června 1992
Bydliště: Prostějov (to malý město hned vedle Olomouce)
Škola: Veřejnoprávní akademie TRIVIS (prostě budu polda)
Zájmy: Kreslení, Sci-fi, počítače, Cestování, Hudba
*
*
*
*
OBLÍBENÉ:
Hudba: Rock a téměř všechna jeho odvětví
Skupina: Three Days Grace, 30 Seconds To Mars, Red, Skillet, Breaking Benjamin, Linkin Park
Barva: Černá, Červená, Zelená, Šedá,... každá barva má něco do sebe,když se dobře sladí
Film: The Crow: Salvation, Harry Potter, Shrek , StarGate: Continuum, Constantine
Seriál: STARGATE SG-1!!! Na tomhle seriálu jsem asi nadosmrti závislá a nevadí mi to. Miluju ho. Tu živoucí historii,cestování vesmírem...
Herec: Keanu Reeves, Richard Dean Anderson ( prostě Jackino)
Herečka: To přece není důležitý...
Nevím co víc sem napsat. No,kdyžtak se zeptejte

Mairin

8. srpna 2008 v 15:00 | Teryl |  NEWS
Hlásím se zase,tentokrát s krapet pochmurnějším obrázkem (tak to mám ráda),kde můžete vidět Mairin,což je něco podobnýho jako Nefthys,ale víc neprozradím.
Mám poslední dobou hrozně kreslící náladu a hlavu plnou nápadů. Jenom je zrealizovat... vy určitě chápete,jak je to těžký,zvlášť pro takovýho lenocha jako jsem já.
PS: Na tomhle obrázku mě akorát mrzí,že moc nejde vidět její kostýmek,protože já ten model prostě miluju!

RDA → BaSeBaLl

7. srpna 2008 v 23:10 | Teryl |  RDA•OTHERS
Jako správný amík si Rick občas rád zahraje baseball a to nejen ve filmech. Koneckonců,kdo ví kde se bere jeho láska ke kšiltovkám,že ano?
Zde jsem dala pár fotek z jednoho zápasu Dodgers,kde si Rick zahrál (jako vždy vychlámanej).
Další FOTKY
→→→→→→→

Nephtys

6. srpna 2008 v 17:34 | Teryl |  NEWS
Dnes jsem do galerie přidala další obrázek s názvem Nephtys.
Je to obrázek jedné imaginární goa'uldky,kterou pravděpodobně (pokud vůbec) zařadím do toho comixu,pokud ho někdy vůbec udělám .
Konečně jsem se osvobodila od kreslení olivových uniforem a tak jde vidět,že jsem si na tom oblečení trochu víc vyhrála. Budu ty goa'uldy asi kreslit častěji...
PS: To byste nevěřili jak je těžký nakreslit člověka sedícího s nohou přes nohu.

RDA → HoCkEy

4. srpna 2008 v 9:00 | Teryl |  RDA•OTHERS
Rick je rozený sportovec, potápění,lyžování,basebal,cyklistika nebo rychlá auto mu nejsou cizí. Ale protože pochází z Minnesoty,tak jeho nejoblíbenějším sportem nemůže být nic jiného než hokej.
Tak jako malá holka sní o tom,že až vyroste,tak bude slavnou tanečnicí,tak Richard snil o tom,že bude profesionální hokejista. A také k tomu měl ty nejlepší předpoklady. Jenže jeho plány mu překazila nehoda na ledě,kdy si během zápasu zlomil dvakrát ruku. Tehdy mu bylo 16 let. Ale nebýt této nehody,nebyl by z něj herec,takže my to můžeme považovat za jakési štěstí.
Za zmíňku stojí i to,že je jedním ze zakladatelů hokejového týmu celebrit jménem "Celebrity All Star Hockey Team". A v letech 1988 a 1992 byl vybrán jako kapitán amerického týmu a olympijského týmu USA.
Další FOTKY
→→→→→→→

FRIENDS

2. srpna 2008 v 21:10 | Teryl


Blog kámošky Danuly,kde najdete všehochuť různých zajímavostí,vtipů,obrázků a filmů :)

Blog Leky o sci-fi seriálech a povídkách :)

Blog Majky o StarGate, Xeně, Supermanovi a jíných :)

Blog Alex o světě filmu, hudby a knih :)

Blog o Temném rytíři a Jokerovi :)

Blog Alice :)

Blog Barley o Jokerovi a spol. :)


Richard & Apryl → STORY

2. srpna 2008 v 13:16 | Teryl |  RDA•FAMILY
Jak to všechno začalo →
Apryl Prose (*1967) pracovala jako návrhářka pro tisk a televizi v Los Angeles a o Richardovi (*1950) slyšela jen z televize.
Apryl: "Smýšlela jsem o něm jako o všech hercích nad čtyřicet,kteří se nechtějí vázat - druh chlapa,se kterým bych nikdy nechodila."
Ale na jaře 1996 se Aprylin dobrý přítel Michael Greenburg (výkonný producent StarGate,který se podílel i na seriálu MacGyver) rozhodl těmto dvoum smluvit oběd v New Yorku,kde Richard zrovna točil film Pandora's Clock.
Rick: "Okamžitě jsme začali flirtovat. Když jsem ji poznal,nejenom mě okouzlila její krása,ale také její smysl pro humor. To sdílíme. Velmi rychle jsme se zamilovali."
Apryl: "Koncem týdne jsme byli velmi dobří přátelé. Byly to takové romantické prázdniny. Byl tak velkorysý,milý. A pořád je. Měla jsem nějaké pochybnosti. Myslela jsem,že by pořád chtěl být tím 'playboyem'. Když jsem zavolala své matce,řekla jsem jí: potkala jsem může,se kterým strávím zbytek života. Nikomu to neříkej. Má špatnou pověst."
Ke konci roku začal Rick pracovat na seriálu StarGate SG-1 ve Vancouveru a Apryl zůstala v L.A.
Michael Greenburg: "To byla velká změna. Vlastně jsem to celé sledoval už od začátku. Apryl je velmi vtipná a veselá. Stejně jako Rick.
Koncem listopadu Prose telefonovala s novinou,že je už 3 týdny těhotná.
Apryl: "Tohle jsme neplánovali. Čekala jsem,že bude protestovat. Ale on jenom řekl 'buď klidná,bude to skvělý'. "
Rick(dojatý): "Vždycky jsem chtěl být táta. Zasáhla mě tahle skutečnost a všechno kolem...
Já a Apryl jsme se nevzali. Apryl je moje přítelkyně,moje společnice a můj nejlepší přítel,opravdu. Když jsem to volal mámě,vypadalo to asi takhle: 'Mami,jak by se ti líbilo,kdybys byla babička?' 'Fajn,kdy se vezmete?' Moje máma je ze staré školy.Předložil jsem jí to tak pragmaticky a postupně jak to jen šlo. Řekl jsem: 'Mami,nechci kostel nebo stát k tomu,aby mi diktoval,jaký by měl být můj vztah. Žádný z nás nechce a ani nepotřebuje svatbu.Máme v našem vztahu jistotu. Milujem se.' První věc,kterou vyslovila bylo 'To je hezké,kdy se vezmete?' S tím se nedá bojovat..."
Richard si poté šel koupit každou knihu o rodičovství,co našel. Zpátky v Los Angeles chodil na konci léta s Apryl na přípravný kurz yogy.
2.srpna roku 1998 se jim narodila dcera Wylie Quinn Annarose Anderson.
Richard: "Později,možná,když bude Wylie starší a pokud to bude její přání,tak se s Apryl vezmeme kvůli ní. Pokud ne,rozhodnemě se tak ještě předtím."
Roku 2002 začali oba žít odděleně ,Wylie žije s matkou a Rick si s ní pravidelně chodí hrát. Důvod jejich sporu není známí.

Happy BirthDay Wylie

2. srpna 2008 v 10:14 | Teryl |  RDA•FAMILY
Dnes Wylie Quinn Annarose Anderson oslaví svoje první kulatiny a to 10 let.
Nepochybuju o tomm,že bude na její počest uspořádána velká oslava a dostane všechno,co si přála.
Přeju hodně štěstí,zdraví,lásky,ať se jí táta věnuje tak jako doposud a ať se drží všech svých koníčků od kreslení až po tanec Už je z ní Young Lady. Táta musí být pyšnej...

Jack&Sam / Rick&Ami NEW

2. srpna 2008 v 9:44 | Teryl |  SG•1
Aaaaaaaa!!! Úžasná fotka Amandy a Ricka!!! Ti dva mají pořád něco do sebe.
Je to menší promo fotečka ke Comic Conu a podle mě moc povedená. Můžu tomu vytknout jenom jedno: Ricku,úsměv!

Rozdíl mezi Jackem a Rickem

1. srpna 2008 v 15:46 | Teryl |  Jack O'Neill
Richard Dean Anderson si svou seriálovou postavu (Jacka O'Neilla) postupem času upravil k obrazu svému. Ale nějaký rozdíl by se mezi nimi určitě našel...

Jackovo Album

1. srpna 2008 v 15:45 | Teryl |  Jack O'Neill
Několik osobních fotek Jacka O'Neilla,které jsme mohli zahlédnout např. v jeho domě

Jackova Chata

1. srpna 2008 v 15:16 | Teryl |  Jack O'Neill
Jackovo nejoblíbejší místo je bezpochyby jeho chata se srubem v severní Minnesotě. na tohle klidné místo se Jack rád vrací a i přes to,že v rybníčku nejsou žádné ryby,tu vesele rybaří.
Because It's Not About Fish. It's About FishING!!!
Skutečná chata je však někde na kraji Vancouveru a tady je pár fotek vyfocených z tohoto místa,takže si můžete prohlédnout srub o něco víc z blízka =>

Jackův Dům

1. srpna 2008 v 15:15 | Teryl |  Jack O'Neill
:Plánek domu Jacka O'Neill v Colorado Springs:
PODROBNOSTI: