Únor 2009

Mark Hammill - Animated Joker

28. února 2009 v 20:22 | Teryl |  The Joker

"Hello Gotham! Joke's back in town!! Whohahahaha..."
______________________________________________________________________


Po úspěšném filmu "Batman" z roku 1989 se v devadesátých letech začaly vysílat kreslené seriály všeobecně známy jako Batman: The Animated Series. Věřte nebo ne, ale tyhle animáky mají už téměř 10tiletou tradice, páč se natáčejí až dodnes. Joker v nich měl nezpočet podob, ale dabér byl stále stejný - herec Mark Hammill, kterého proslavila jeho role v prvních třech filmech Star Wars. Právě Joker je zřejmě po Lukeovi Skywalkerovi druhou 'rolí', kterou na sebe výrazně upozornil. Zvláště kvůli jeho skvělému výkonu při dabingu, po Ledgerovi bych řekla, že předvedl druhý nejlepší smích vůbec. A taky, že si Mark dabování nesmírně užíval. Sám řekl, že na dabingu je skvělé, že vás při této činnosti nemůže nikdo vidět, takže se můžete vrtět a tvářit jak chcete a to on taky dělal. "Snažil jsem se vnést do této postavy co nejvíc energie, jeho smích by měl znít jako hudební nástroj a měl by mít několik podob" říkal v rozhovorech.

Batman:AS se drží komiksové předlohy a prvního filmu a tak je příběh Jokera jasný - kvůli Batmanovi byl infikován kyselinou, která ho znetvořila a on z toho přišel o rozum. I když je to pořad spíše pro menší a Joker je dost humorná postava (jak jinak), tak mi přijde, že na animovaný film se tam najdou dost drastický scény. Což je možná i dobře, protože tvůrci chtěli, aby si Joker zachoval svou původní tvář - vraždící psychopat, který neustále vyzývá Batsyho, ať ho zkusí zastavit. A musím říct, že nikdo nedokázal Batmana tak ztrapnit, jako právě Hammilův Joker...

Nesmím zapomenout, že právě v těchto seriálech se zrodila postava Harley Quinn coby Jokerovi partnerky.Kresleného Jokera znám asi nejvíc, vlastně jsem na něm vyrůstala. Prostě je to týpek, co k tomu mám dodat? Ale v té době mě ještě nezaujal tak, jako teď a v každým díle, kde byl jsem si říkala " ach jo, kdy už ho ten Batman konečně zabije..."

_
_
_

Tady je krátký dokument, kdem ůžete vidět ukázky z filmu plné Jokerova smíchu a pár zajímavostí


Mr.J in jail

27. února 2009 v 15:10 | Teryl |  NEWS

Greetings
Ptotože mám ty jarní prázdniny, tak jsem nezaspala a nakreslila jsem hned několik obrázků, které jsou ale ještě 'in progress'. Dokončila jsem zatím jenom jeden z nich, kterej jsem jenom tak načmrkala tužkou a vlastně jsem ani neměla v plánu ho zveřejnit. Ale náhoda je blbec a díky tomuhle výtvoru jsem zase trošku změnila svůj styl kreslení na trošku víc komiksovější tvorbu.

Obrázek se jmenuje Mr.J in jail, páč je na něm Pan Joker v cele ve svým směšným chaplinovským sedu. Ale to byste asi poznali sami, takže nevím proč Vám to sem píšu...

Je to jeden z mála obrázků, u kterýho můžu říct, že jsem na něj hrdá - vybarvení nevypadá tak špinavě, detailů tam je spousta a Joker si je dokonce podobnej (až na to, že je zas nějakej moc roztomilej...) !!! Taky jsem se s ním děsně naprčila, kromě náčrtu tužkou je zase celej dokreslenej v pc včetně obrysu - hrozná piplačka, nedoporučuju nikomu!!

Jako vždy tu máte menší verzi pro blog a TADY je v celé své kráse


PS: Doufám, že nejsou ty barvy moc tmavý, protože teď kreslím převážně na notebooku, kde je jiný rozlišení barev :/ No uvidíme


Promo Fotky - The JOKER

26. února 2009 v 12:32 | Teryl |  The Joker

Oficiální Promo fotky Heatha Ledgera ala Jokera
_____________________________________


_________________________________________________________
The Dark Knight (Temný Rytíř) - INFO

23. února 2009 v 18:54 | Teryl |  The Dark Knight

"Not All Jokes Are Funny"
"Ne všechny vtipy jsou k smíchu"

"Why So Serious?"
"Proč tak vážně?"


Nejlepší film podle komiksu v historii
******************************************

Popis:

Uběhl rok od té doby, co se Batman poprvé objevil. Situace v Gothamu se začíná pomalu zlepšovat - Batmana se bojí všichni zločinci a všemu jenom napomůže nový návladní Harvey Dent, který je díky svým činům přezdívám bílý rytíř Gothamu a je považován za hrdinu. Bruce by takového "pomocníka" uvítal, kdyby však nevěděl, že se Harvey stýká s jeho dlouholetou kamarádkou Rachel. Přesto utvoří Batman, Harvey Dent a poručík Gordon trojici, která dále nelítostně drtí zbytky mafie v Gothamu.

Aby toho nebylo pro mafii málo, vykrade je ještě nějaký neznámý pomalovaný magor s jizvami na tváři, který si říká Joker a má ještě tu drzost je navštívit a nabídnout jim pomoc. Chce zabít Batmana. Pravdou však je, že začne odklízet jednoho mafiána po druhém, až se dostane do samotného středu dění a stáhne na sebe veškerou pozornost. Situace v Gothamu je rázem mnohem horší než předtím a Joker si s obyvateli města zahrává, jak se mu zlíbí. Jeho cíl však nikdo nezná.
To už je i na Batmana moc, zvláště, když ho Joker vyzve, že pokud neodhalí svou pravou tvář, každý den bude zabíjet. Joker udává celému filmu tempo, ale kromě tohoto hlavního děje film doprovází několik dalších sérií příběhů, které do sebe na konci všechny krásně zapadnou. Ať už se jedná o mafiány, policajty, Wayne Enterprices nebo Harveyho s Rachel a Brucem.


Batman pozná, jak je těžké bojovat za spravedlnost ve městě, které ovládla anarchie a jak je dobro zranitelné. Jedno je jisté - boj s Jokerem se neobejde bez obětí.
Chaos a anarchie - to jsou dvě slova, kterými bychom příběh filmu mohli popsat. Ale snad to nejvýraznější heslo filmu je ŠÍLENSTVÍ. Tentokrát hlavní myšlenka filmu spočívá hlavně v Jokerově myšlení. Jak snadné je přijít o rozum? Je možné působit dobro, aniž bychom nevyvolali zlo? V Temném rytíři je i spopusta morálních dilemat a mimo jiné uvidíme souboj jedné nerozlučné komiksové dvojky, dvě absolutně protikladné postavy - Batmana a Jokera.


Názor:
Zbožňuju tenhle film. Z některých scén Vám prostě musí spadnout brada a je to snímek, který Vás donutí se zamyslet a hlavně Vás v něm neustále něco překvapuje. Děj je plný akce a napětí a jak už název filmu napovídá - atmosféra v něm je temná a bude Vám z ní běhat mráz po zádech. Tomu taky napomáhá originální, provokativní hudba, která je celá napsána podle Jokerovi psychologie. Když jsme u Jokera, je to skutečně oskarové zpracování postavy a děsivějšího záporáka snad už ani nepoznám. A hlavně je omnoho realističtější, než Nicholson, který spadl do kyseliny. Celý film působí velice realisticky, předčilo to všechna moje očekávání.


******************************************Obsazení hlavních postav:
Batman / Bruce Wayne - Christian Bale
Joker - Heath Ledger
Sluha Alfred - Michael Caine
Poručík(Komisař) Gordon - Gary Oldman
Harvey Dent / Two Face (Dvojí tvář) - Aaron Eckhart
Rachel Dawsová - Maggie Gyllenhaan
Lucius Fox - Morgan Freeman

a spousta dalších... :D

Režie:
Christopher Nolan

Žánr:
Akční / Thriller / Krimi

***

USA, 2008

Hádejte kdo vyhrál Oskara??? HEATH LEDGER!

23. února 2009 v 9:29 | Teryl |  Heath Ledger

A je to tady, včera proběhlo předávání oskarů a sošku si za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli odnesl Heath Ledger za roli Jokera ve filmu Temný rytíř (The Dark Knight).
Ale ono to zas takový překvápko není, stačí se na Jokera podívat a slyšet ho mluvit třeba jenom minutu a hned je Vám jasný, že je ta role něco neobyčejnýho.

Heath se stal po právu 2.hercem, který tuto cenu převzal posmrtně (první byl Peter Finch v roce 1977). Oskara za něj převzala celá jeho rodina. A tady je video o vyhlášení...BLAHOPŘEJU!!!!
Škoda, že se toho chudák Heath nedožil, ale přesně tohle je ta role, díky které na něj nikdo nezapomene. Jak on sám řekl "filmy jsou to, co tu po sobě zanechám"

Tak ještě jednou se mrknem za co tuto cenu vlastně dostal***
Jo, málem bych zapomněla, Temnej rytíř ještě dostal Oskara za nejlepší zvukové efekty

Becoming The Joker

21. února 2009 v 16:28 | Teryl |  NEWS

One by One
They'll hear my call
Then this wicked city
Will fallow my fall

Jeden po druhém
uslyší mé volání
Pak tohle prohnilý město
bude následovat můj pád
____________

řekl Joker v komiksu Batman: Man Who Laughs (Smějící se muž), ve kterém byl po komiksu Killing Joker (Kameňák) podrobněji uveden vznik Jokera.

Je to chytlavá říkanka, která se k téhle kresbě celkem hodí. No, já sice říkám kresba, ale vlastně to je první obrázek, který jsem z 80 procent kreslila v PC. Jediný, co jsem oskenovala byl obrys tužkou. To proto, že se jedná o jeden obrázek, u kterýho jsme upravila vlastně jenom vlasy, obočí a pusu, jinak jsem je potřebovala na chlup stejný( i když teda brada se mi nějak vymkla z rukou a je trošku jiná...) . Tak se mi nechtělo to zbytečně přegumovávat...

Jde tady vidět, jak ten make-up krááásně zkresluje! No, tématiku obrázku snad ani nemusím zdlouhavě vysvětlovast - jedná se o přeměna chlapa X (jméno je sice neznámý, ale já mu stejně furt říkám Jack Napier) na Jokera.

Mno, obrázek sice vypadá úplně jinak, než jsem měla původně v plánu, ale... proč pořád plánuju proboha? Enjoy


The Joker Blogs - PŘEKLADY HLÁŠEK

18. února 2009 v 21:10 | Teryl


Toho je spíš článek pro nadšence jako já. Budu sem přidávat překlady několika hlášek ze všech epizod. Překlad tro bude hooodně volný, tak se nelekněte, pokud to nebude úplně doslovněThe Joker Blogs

18. února 2009 v 19:36 | Teryl |  The Joker

Ze všech parodií, ze všech nadobenin Jokera je tahle úplně nejúžasnější!!!


Tyhle videa se na Youtubku nedají přehlédnout... Ve zkratce jde o jednoho kluka z USA, který má na Youtube. com založenej profil jako pravej Joker, kde dává svoje video záznamy z Arkhamského blázince v Gothamu, kde ho údajně na konci filmu převezli. Je to takové volné pokračování Jokerova příběhu, kde se seznámí s Doktorkou Harleen Quinzel a nahrává si s ní svoje terapie.

Ten kluk sice dělá z Jokera ještě většího magora, než byl ve filmu a někdy to až moc přehání, ale ten hereckej výkon je skvělej, příběh je dobře vymyšlenej a to nemluvím o těch hláškách...
Kromě hlavního příběhu přidává i nějaké speciály jako vánoční, valentýnský... a kdo ví, co nás čeká přístě? Já jen doufám, že mu to s Harley vyjde.

Takže kdo umí dobře anglicky, tak přeju příjemnou zábavu...

VŘELE DOPORUČUJU

BTW: Harleen Quinzel je bruneta!!!

Batman PC HRA - Gotham City Street Chase

18. února 2009 v 19:17 | Teryl |  The Dark Knight

Who Wanna Play???

Moje sestra, jako správnej cvok do jednoduchejch her, našla tuhletu honičku mezi Jokerem a Batmanem na netu.
V téhle hře hrajete za Batmana, který má za úkol dohonit a doslova "rozstřílet" Jokera v policejním autě, které ukradl. V cestě Vám stojí kolemjedoucí auta a několik vozů Jokerových poskoků.
Grafika je slušná, obtížnost... no, já jsem se u téhle hry dost navztekala a nařvala, ale je to dobrý. Mimochodem Vám do toho Joker ve finále pořád kecá, což je kouzelný. Jediný, co mi na tom vadí je, že ani nevykoukne z okýnka jako ve filmu.

Good Luck!Co nás čeká v pokračování Dark Knighta?

12. února 2009 v 18:03 | Teryl |  Dark Knight
Nejprve chci uprozornit, že Nolan váhá nad tím, zda má vůbec nějaký třetí film natočit. Bojí se totiž toho, že v každé trilogii je ten třetí film vždy nejhorší, protože od něj diváci moc očekávají. Proto zdůraznil, že pokračování Temného rytíře natočí jen tehdy, pokud to bude opravdu dobrý příběh, který diváky překvapí.

Dočkáme se ho nejdříve v roce 2011

Ono se řekne překvapit... ale internet je plný fanoušků, kteří mají v ději více méně jasno a už se začíná mluvit o obsazování do záporných postav...

NÁVRAT JOKERA?
Taky vás trochu zarazil konec Temného rytíře? Co se stalo s Jokerem? Z konce filmu a z toho, co řekl producent Temného rytíře jasně vyplývá, že měl Nolan s Jokerem do příští filmu nějaké plány. Bohužel nepočítal s Ledgerovou smrtí. Ale jak už producent naznačil - úmrtí herce neznamená smrt postavy. Takže pro Jokerovské fanoušky svítá naděje, že by se jejich vražedný Žolík mohl vrátit. Ale kdo by se takové role mohl ujmout? V 90% případů se uvažuje o Johnym Deppovi, který je nejen skvělý herec, ale také je Heathovi velice podobný. Ale Joker není jediný, koho by mohl Johny ztvárnit...

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""


DÁM TI HÁDANKU...
Joker udělal z Batmana štvance a hledaného zločince. Tohle ta správná chvíle, kdy si položit otázku "Kdo je Batman?" Ano, Hádankář by do děje zapadal skvěle! A právě Johny Depp je horkým kandidátem pro tuto roli. Stejně tak jako David Tennant známý ze seriálu Doktor Who.Johny Depp
David Tennant
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""BATMAN BEZ HOLKY? TO TEDA NE
Batmanova stará láska Rachel je pryč. Kdo by tedy v příštím filmu hrál dívku v neznásích? No, dívka by tu byla, ale v nesnázích by byl spíše Batman... Kočičí žena jako velká obdivovatelka Batmana je další variantou pro záporáky Batmana 3. Spekuluje se o různých herečkách, například Marion Cotillard. Nolan sice uvedl, že ve svých filmech nechce mít žádné záporné ženské postavy, ale kdo ví...A když už jsme u těch dívek...


Marion Cotillard

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""


JOKEROVA HARLEKÝNKA
Vraťme se ještě jednou ke konci Temného rytíře. Joker je zadržen a tak zpravidla musí odcestovat do Arkhamského blázince, kde je podroben terapii. A to s mladou doktorkou Harleen Quinzelovou, která se do něj bezhlavě zamiluje a jako Harley Quinn mu pomáhá utéct. Věřte nebo ne, ale možná konečně přišla její chvíle. Harley by mohla hrát kopa hereček, ale nejvíce se mluví o Kristen Bell ze seriálu Veronica Mars, která dokonce v jednom rozhovoru uvedla, že kdyby jí byla tato role nabídnuta, tak by ji s radostí přijala, protože Harley Quinn odmalička zbožňovala. Dalšími možnostmi jsou Brittany Murphy (pro její herecké výkony - umí skvěle hrát blázny), Christina Ricci apod.
Kristen Bell
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""Myslím, že výběr postav je dost slušný, sama nevím, která varianta by se mi líbila nejvíc (ale asi s Harley a Riddlerem). Ale rozhodně bych se neurazila, kdyby nám aspoň na pár minut ukázali Jokera v Arkhamu

BTW: Všechny obrázky jsou fotomontáže fanoušků
Freedom

10. února 2009 v 22:28 | Teryl |  About me

Lidi, já nerada píšu povídky. Zvlášť proto, že moje nezodpovědná povaha mi je nikdy nedovolí dokončit, ale tohle není ani tak povídka, jako spíš myšlenka roztahaná do několika dlouchých řádků.
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""


Stojím někde na okraji lesa uprostřed prašné cesty. Skrz zelené koruny stromů prosvítají zlatavé paprsky letního slunce, které Vás nutí odlepit zrak od země a pohlédnout vzhůru přímo k nim a sledovat tu zářivou scenérii. Kolem Vás vane lehký, vlažný vítr plný neznámých vůní. Stejně jako on se teď můžete vydat jakýmkoli směrem, do všech světových stran, a nikdo Vám v tom nezabrání. Tohle je svoboda.
Tak tedy pokračujme kupředu. Prašná cesta nás vyvede ven z lesního ticha a táhne se dál podél polí. Ty se táhnou daleko za obzor, kam jen oko dohlédne. Taky jste někdy měli chuť se odtrhnout od té vyšlapané prašné cesty, rozběhnout se do všech těch kopců a utíkat tak dlouho, dokud nedoběhnete k tomu poslednímu? Jenomže vy víte, že ten poslední nikdy nepřijde a vy jimi můžete bloudit tak dlouho, jak se Vám jen zlíbí. Tohle je svoboda.
Ale malá prašná cesta se začíná měnit v asfaltovou silnici, která vede do jedné z vesniček. Leží někde v údolí, mezi těmi kopci. Když ní procházíte, potkáváte neznámé lidi, neznámé domy, ulice. Ale v tomhle kraji jste ten neznámý spíše vy. Nikdo nezná Vaše problémy, Vaše štěstí a ani Vaše jméno. Můžete klidně protančit celou vesnicí a oni se na Vás budou jen s úsměvem dívat a někteří Vám dokonce i zatleskají, protože jste "Ten neznámý pocestný", který si to může dovolit. Jste mimo zdejší svět a pravidla a to je svoboda.
Zvuk budíku, cuknutí hlavou a pomalé otevření očí. Už neslyším vítr, ale jen brždění aut. Už nejsem v krajině nekonečných kopců, ale ve městě, kde přes vysoké domy ani na obzor nedohlédnete. Není kam utíkat. Jste tam, kde máte být. A to ve svém stereotypním životě plném pravidel, vyšlapaných cestiček a lidí, kteří si o Vás šeptají pokaždé, když z té cesty sejdete. Už zbyla jenom ta vzpomínka na doby, kdy na ničem nezáleželo. Vzpomínka, která se pro Vás stala nesplnitelným snem. Vzpomínka, která Vám pomáhá vidět svět o něco optimističtěji. Vzpomínka, kterou Vám nikdo nikdo nemůže vzít. Je důležitá. A v tomhle světě je to jediná svoboda, kterou máme.

It's a funny world we live in - DESIGN

9. února 2009 v 20:56 | Teryl |  About blog

"Žijem to ale ve směšným světě"

a nebo

"Žijeme ve zvláštním světě"

Je jedno, kterou možnost si vyberete, obě dvě vystihují naši situaci
Důležitý ale je to, že...

UŽ OPĚT MĚNÍM DESIGN!!! NÉÉÉÉÉ!
Když mě to tak baví...


Ale tak nějak mě ovlivnili ty filmy, co byly teď v TV, tak jsem k Jokerovi přidala ještě jeho dva kámoše a moc jim to všem spolu sluší. Jsou všichni stejní krasavci!
Je to trošku přizpůsobený atmosféře Batman Začíná a je to trochu přeplácaný, ale můžu se vymlouvat na to, že jsem chtěla vytvořit atmosféru CHAOSU!!! Kterej je fér...

***

Co se týče tohodle menšího obrázku...
Je to úžasná momentka a musela jsem ji nějak využít, no... berte to jako můj první a poslední banner - the one and only


Oficiální Momentky - Vyslýchací scéna

8. února 2009 v 22:31 | Teryl |  The JokerZde jsou všechny oficiální fotky, které jsem z téhle scény našla, akorát trochu ostřižené a jinak zbarvená. Zamíchala jsem do toho i nějaký ty proma z natáčení. Za poslední dobu jsem jich našla fakt hodně a jako správnej Blíženec jsem z nich tak na větvi, že je sem musím dát...

Enjoy


Je se na co koukat
Tahle scéna ve filmu prostě nemá chybu a Joker v ní vypadá... jak to říct... v jeho případě DOBŘE a dalo by se říct že i jakýmsi pokřiveným způsobem sympaticky.


Začnem od začátku....

Tak tohle je ta fotka, o které jsem dřív psala - snad jediná, kde si je Heath Ledger fakt podobnej


***

A hele! Když hraje, tak bych ho vůbec nepoznala!

***
Zdá se to jenom mně a nebo tady fakt vypadá, jak kdyby měl bradavice?
***
Při pohledu na tuhle fotku mě napadá "Chudáka Žolíka bojí hlavinka..."
***
...Drsňák...
***
A ještě jeden Drsňák...
***
"Úuu, zapomněl jsem text..."
***
"Co je? Kam deš? ještě jsem s tebou neskončil...!"
***
"No proto, ty draku..." :DD
***
"Kde je ta maskérka? Batsy mě celýho rozcuchal..." :D
***
"Se ti na to můžu víš co..."
***
"Zabiju tě" :D
***
Leze mu kšanda... :DD
***
"Ňaf!" Krásnej xichtík :D

***
"CHA!"
***
"Dobře dobře, to byl joke, nerozumíš snad srandě?"
***
"Hele, Chrisi, nejsem rozcuchanej?"
***
"Tak já ti něco řeknu..."
***
"Ha! Tak ten byl dobrej..."
***
Nuda v Gothamu
***
"Auva"
***
Auva na druhou
***
Víte, jak vypadá kočka, když začně syčet? Takhle... :D

***
"Ou... myslím, že mám dost"
***
...Usnul?... :D
***
"Bolí mě palice a chci si zavolat..."

***************
A malá rozcvička na závěr

Batman Begins (Batman Začíná) - INFO

7. února 2009 v 10:17 | Teryl |  Dark Knight

"Proč padáme? Abychom se naučili znovu vstát."


******************************************

Popis:

Mladý milionář Bruce Wayne cestuje po světě hnaný zoufalstvím a vzpomínkami na smrt svých rodičů. Pohybuje se mezi zločince a snaží se pochopit jejich psychologii a myšlení. Dostane se až do Pákistánského vězení, kde jej najde tajemný Ducard, který Bruceovi nabídne pomoc. Daleko v horách ho tedy zasvětí do Ligy stínů, která už po staletí ničí zločin a bezpráví po celém světě - ale vražděním. To se Bruceovi moc nezamlouvá a tak po výcviku prchá a zničí jejich sídlo. Jediný koho zachrání je právě jeho mistr Ducard.
Wayne se vrací zpět do svého rodného Gothamu, městě ve kterém vládne zločin, korupce a bezpráví. Zde se po letech setkává se svým sluhou Alfredem, kamarádkou z dětství Rachel a je připraven vrátit se do čela otcovy rozsáhlé firmy, která mu po právu patří. I když ji využívá trochu jinak...

Konečně přijde na to, jak proti zločinu bojovat a k tomu mu pomůže to, čeho se Bruce nejvíc bojí - netopýři. V převleku za netopýra se proto vydává do ulic a pomocí svého výcviku a několika vychytávek pořízených z tajné sekce Wayneovi firmy ničí jednoho zločince za druhým. Ale přece jen potřebuje nějaké spojence - vybere si za něj poručíka Gordona, jednoho z mála policistů, který odmítá korupci a snaží se jednat podle zákona. Ve dne se na veřejnosti chová jako rozmazlený a lehkomyslný milionář, který neváhá koupit tři hotely na jednu noc.

Ještě ale netuší, že na ostrově Úžiny, kde leží věznice a neblaze proslulé senatorium Arkham, se doktor Jonathan Crane chystá na velkolepou akci. Jonathan Crane pracuje jako psychiatr v Arkhamu, ale bohužel má zálibu spíše v tom, jak je k šílenství dohánět, než je léčit a to pomocí omamných látek a své masce, ve které si může říkat Scarecrow (Strašák). A co teprve když se v Gothamu objeví Wayneův známý Ducard se svou ligou stínů a je odhodlaný s Craneovou pomocí Gotham zničit pro jeho zkaženost.Hlavním tématem ve filmu je strach a co pro nás znamená. Celý film samozřejmě popisuje vznik jedné z největším komiksových legend a myslím, že to nemohlo dopadnout lépe!

Názor:
Pro mě je velký plus, že se velká část děje odehrává právě v Arkhamu (tam skončí většina Batmanových protivníků), který nám byl v předešlých filmech nastíněn jen okrajově. Film má samozřejmě tajemnou atmosféru, což se mi taky líbí a hlavně je tam všechno vysvětlono opravdu do hloubky. Christian Bale je podle mě nejlepší herec Batmana v historii, ta role mu padne jak ulitá. je to natočeno hodně zajímavým a efektivním způsobem. Zajímávé zpracování Batmanova světa, jak už jsem psala v předešlém článku a po shlédnutí se máme my diváci opravdu nad čím zamyslet.

******************************************
Obsazení hlavních postav:
Batman / Bruce Wayne - Christian Bale
Sluha Alfred - Michael Caine
Poručík Gordon - Gary Oldman
Rachel Dawsová - Katie Holmes
Ducard - Liam Neeson
Scarecrow / Jonathan Crane - Cillian Murphy
Falconi - Tom Wilkinson
Lucius Fox - Morgan Freeman

Režie:
Christopher Nolan

Žánr:
Akční / Krimi / Thriller

***
USA, 2005

Batman ve filmu - Od režiséra Christophera Nolana

5. února 2009 v 18:53 | Teryl |  Dark Knight

Doslova Zlatý věk Temného rytíře
Batman začíná a Temný rytíř se stávají nejlepšími filmy podle komiksové předlohy
***

Nolanův svět Batmana

************************

V roce 2005 přichází do kin po osmi leté pauze další batmanovský film s názvem "Batman Begins" (Batman začíná). Jde o vzkříšení komiksové hvězdy, kteoru režisér Schumacher pohřbil svými předešlými dvěma filmy. A nově pověřený režisér Christopher Nolan se toho ujmul opravdu bravůrně!

Hodil za hlavu všechny fakta z předešlých filmů a vymyslel zcela nový svět Batmana a jeho příběh nám vysvětlil od úplného začátku. A co je nejdůležitější - velice realisticky a originálně. V jeho filmech se můžeme přesvědčit o tom, že žádný hrdina není nesmrtelný a bezchybný a také to, že ne všichni protivníci na sobě musejí mít upnuté komiksové oblečky.

V obou filmech vládne ponurá a depresivní atmosféra. Gotham je plný zločinců, vrahů, chudoby, nedůvěry, nespravedlnosti a korupce. Záporáci nevládnou žádnými tajemnými silami nebo schopnostmi, ale spíše touhou zabíjet, mučit, bavit se a prostě vším, co k psychopatům patří.

Co se týče Batmana, konečně se dozvíme, odkud bere všechny své vylepšováky a hlavně jak je složité zvládat dvojí život.

Názor:
Předtím, než jsem viděla Batmana začíná jsem si říkala: "Kterej chytrák by natočil dalšího Batmana?" když jsem film skoukla, řekla jsem si: "To je trapas, to ani nebyl Batman a ke všemu ten záporák vůbec nevypadal jak z komiksu."
Jak jsem si vůbec něco takovýho mohla myslet?! Asi to bylo tím, že od toho animáckýho poskakování v barevnejch oblečcích to byla taková změna, že mě to rozhodilo...
Fakt je, že jsou to filmy s hlubokou myšlenkou, napětím a s jistým kouzlem.
Jsou přesně takové, jaké mají být.

Koneckonců, pokud se chcete bát, mrkněte na Batman Začíná ( je v sobotu v 20:00 na primě ), pokud se chcete bát i smát, mrkněte na Temného rytíře ( kupte si DVD )Temný rytíř - Film o filmu

4. února 2009 v 15:59 | Teryl |  Dark Knight

Krátký film o filmu s českými titulky, kde hlavní představitelé mluví o filmu a svých rolích.

Christian Bale - The Batman ( Bruce Wayne )
Heath Ledger - The Joker
Aaron Eckhart - Harvey Dent ( TwoFace - Dvojí tvář )

***Batman ve filmu - Od režiséra Joela Schumachera

3. února 2009 v 16:08 | Teryl |  Dark Knight


BATMAN NAVŽDY (BATMAN FOREVER)
Po obsrovském úspěchu Burtonovských Batmanů přichází na scénu režísér Joel Shumacher, který doslova zneužil úspěchů svého předchůdce a udělal z Batmana pestrobarevnou komedii plnou šílených oblečků a komických nepřátel. Píše se rok 1995 a i přeš hvězdné obsazení do kin pčichází jeden z nejhorších filmů vůbec.

Role Batmana se ujal Val Kilmer, které se den co den snaží chytit zločince Dvojí tvář ( Tommy Lee Jones ) a později i šíleného vědce Hádankáře ( Jim Carrey ) - z čehož vyplývá, že se u filmu dost nasmějete. Ve filmu je popsán vznik Batmanova parťáka Robina, který se chce Dvojí tváři pomstít za smrt své rodiny.

PS: Tak nějak nevím, co k tomu napsat. Když jsem byla malá, tak se mi ty filmy hodně líbily, ale teď je to torchu jiný kafe. V průběhu filmu dokonce uvidíte Batmana se USMÁT, což je novinka a ty jeho vyděšený výrazy taky nemaj chybu. Hodně mě mrzí, že záporáci nemají žádnou hlubší myšlenku a když už nějaký důvod pro svoje běsnění mají, tak je naprosto banální... To nezmiňuju jednoduchý scénář a ty šíleně barevný kostýmy a kulisy!!!... Na druhou stranu, kdybych měla něco na tomhle filmu pochválit, tak je to soundtrack
Pro mě jsou to nezapomenutelný písničky, který do dneška zbožňujuBATMAN AND ROBIN
I přesto, že Batman Forever nebyl nic moc, vydělal neuvěřitelný zisk a tak měl Schumacher příležitost natočit ještě šílenější film a to Batman a Robin. A to je opravdu perla!

Předchozí herec Batmana už další roli odmítl a tak se novým netopýřím strážcem stává George Clooney. Obsazení Robina zůstává stejné, avšak herec prohlásil, že to byl snad nejhorší film, ve kterém hrál. Schumacher přidal do rodinky a BatGirl, což je na mě už trochu moc. Na obsazení padouchů nešetřil a tak se nám Arnold Schwarzenegger představil jako Mr.Freeze, který může po nehodě žít jen v mrazu a snaží se uzdravit svou ženu a Uma Thurman jako Poisen Ivy - šílená ochránkyně rostlin, která se po nehodě stala odolnou proti všem jedům a sama jed přenáší.

PS: Tak tenhle film mě nudil už když jsem byla malá. Znova je film brán s humorem a působí spíš jako animovaná groteska než jako film a Temném rytíři města Gothamu.
Poté už Schumachrovi už naštěstí nedovolili zplznit Batmana ještě víc, i když o to stál. Osobně jsem už ani nedoufala, že si po jeho tragických filmech vůbec někdo dovolí něco Batmanovského natočit.
Na druhou stranu se u těch filmů pobavbíte, to každopádně