Batman Begins (Batman Začíná) - INFO

7. února 2009 v 10:17 | Teryl |  Dark Knight

"Proč padáme? Abychom se naučili znovu vstát."


******************************************

Popis:

Mladý milionář Bruce Wayne cestuje po světě hnaný zoufalstvím a vzpomínkami na smrt svých rodičů. Pohybuje se mezi zločince a snaží se pochopit jejich psychologii a myšlení. Dostane se až do Pákistánského vězení, kde jej najde tajemný Ducard, který Bruceovi nabídne pomoc. Daleko v horách ho tedy zasvětí do Ligy stínů, která už po staletí ničí zločin a bezpráví po celém světě - ale vražděním. To se Bruceovi moc nezamlouvá a tak po výcviku prchá a zničí jejich sídlo. Jediný koho zachrání je právě jeho mistr Ducard.
Wayne se vrací zpět do svého rodného Gothamu, městě ve kterém vládne zločin, korupce a bezpráví. Zde se po letech setkává se svým sluhou Alfredem, kamarádkou z dětství Rachel a je připraven vrátit se do čela otcovy rozsáhlé firmy, která mu po právu patří. I když ji využívá trochu jinak...

Konečně přijde na to, jak proti zločinu bojovat a k tomu mu pomůže to, čeho se Bruce nejvíc bojí - netopýři. V převleku za netopýra se proto vydává do ulic a pomocí svého výcviku a několika vychytávek pořízených z tajné sekce Wayneovi firmy ničí jednoho zločince za druhým. Ale přece jen potřebuje nějaké spojence - vybere si za něj poručíka Gordona, jednoho z mála policistů, který odmítá korupci a snaží se jednat podle zákona. Ve dne se na veřejnosti chová jako rozmazlený a lehkomyslný milionář, který neváhá koupit tři hotely na jednu noc.

Ještě ale netuší, že na ostrově Úžiny, kde leží věznice a neblaze proslulé senatorium Arkham, se doktor Jonathan Crane chystá na velkolepou akci. Jonathan Crane pracuje jako psychiatr v Arkhamu, ale bohužel má zálibu spíše v tom, jak je k šílenství dohánět, než je léčit a to pomocí omamných látek a své masce, ve které si může říkat Scarecrow (Strašák). A co teprve když se v Gothamu objeví Wayneův známý Ducard se svou ligou stínů a je odhodlaný s Craneovou pomocí Gotham zničit pro jeho zkaženost.Hlavním tématem ve filmu je strach a co pro nás znamená. Celý film samozřejmě popisuje vznik jedné z největším komiksových legend a myslím, že to nemohlo dopadnout lépe!

Názor:
Pro mě je velký plus, že se velká část děje odehrává právě v Arkhamu (tam skončí většina Batmanových protivníků), který nám byl v předešlých filmech nastíněn jen okrajově. Film má samozřejmě tajemnou atmosféru, což se mi taky líbí a hlavně je tam všechno vysvětlono opravdu do hloubky. Christian Bale je podle mě nejlepší herec Batmana v historii, ta role mu padne jak ulitá. je to natočeno hodně zajímavým a efektivním způsobem. Zajímávé zpracování Batmanova světa, jak už jsem psala v předešlém článku a po shlédnutí se máme my diváci opravdu nad čím zamyslet.

******************************************
Obsazení hlavních postav:
Batman / Bruce Wayne - Christian Bale
Sluha Alfred - Michael Caine
Poručík Gordon - Gary Oldman
Rachel Dawsová - Katie Holmes
Ducard - Liam Neeson
Scarecrow / Jonathan Crane - Cillian Murphy
Falconi - Tom Wilkinson
Lucius Fox - Morgan Freeman

Režie:
Christopher Nolan

Žánr:
Akční / Krimi / Thriller

***
USA, 2005
 


Komentáře

1 Elis SB(moc tě lowujuuu:-*;) ) Elis SB(moc tě lowujuuu:-*;) ) | Web | 7. února 2009 v 10:38 | Reagovat

JOOO to dneska dávaj se budu dívat;))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.