Batman ve filmu - Od režiséra Christophera Nolana

5. února 2009 v 18:53 | Teryl |  Dark Knight

Doslova Zlatý věk Temného rytíře
Batman začíná a Temný rytíř se stávají nejlepšími filmy podle komiksové předlohy
***

Nolanův svět Batmana

************************

V roce 2005 přichází do kin po osmi leté pauze další batmanovský film s názvem "Batman Begins" (Batman začíná). Jde o vzkříšení komiksové hvězdy, kteoru režisér Schumacher pohřbil svými předešlými dvěma filmy. A nově pověřený režisér Christopher Nolan se toho ujmul opravdu bravůrně!

Hodil za hlavu všechny fakta z předešlých filmů a vymyslel zcela nový svět Batmana a jeho příběh nám vysvětlil od úplného začátku. A co je nejdůležitější - velice realisticky a originálně. V jeho filmech se můžeme přesvědčit o tom, že žádný hrdina není nesmrtelný a bezchybný a také to, že ne všichni protivníci na sobě musejí mít upnuté komiksové oblečky.

V obou filmech vládne ponurá a depresivní atmosféra. Gotham je plný zločinců, vrahů, chudoby, nedůvěry, nespravedlnosti a korupce. Záporáci nevládnou žádnými tajemnými silami nebo schopnostmi, ale spíše touhou zabíjet, mučit, bavit se a prostě vším, co k psychopatům patří.

Co se týče Batmana, konečně se dozvíme, odkud bere všechny své vylepšováky a hlavně jak je složité zvládat dvojí život.

Názor:
Předtím, než jsem viděla Batmana začíná jsem si říkala: "Kterej chytrák by natočil dalšího Batmana?" když jsem film skoukla, řekla jsem si: "To je trapas, to ani nebyl Batman a ke všemu ten záporák vůbec nevypadal jak z komiksu."
Jak jsem si vůbec něco takovýho mohla myslet?! Asi to bylo tím, že od toho animáckýho poskakování v barevnejch oblečcích to byla taková změna, že mě to rozhodilo...
Fakt je, že jsou to filmy s hlubokou myšlenkou, napětím a s jistým kouzlem.
Jsou přesně takové, jaké mají být.

Koneckonců, pokud se chcete bát, mrkněte na Batman Začíná ( je v sobotu v 20:00 na primě ), pokud se chcete bát i smát, mrkněte na Temného rytíře ( kupte si DVD )


 


Komentáře

1 Monika SB Monika SB | Web | 6. února 2009 v 15:18 | Reagovat

mě se ten batman začíná zas tak moc nelíbí jak TR ....

2 Alex Alex | Web | 7. února 2009 v 9:10 | Reagovat

Nolan přišel s něčím úplně novým - s (velkou) kapkou REÁLNOSTI. A to je hlavní plus...

Kdyby nebylo Batman Begins, nebyl by TDK tak skvělý - BB totiž pro něj skvěle připravil půdu a uvedl nás do děje. Ve své době (dávno před TDK), jsem považovala Batman Begins za nejlepší komiksový film, jaký kdy byl natočen...

3 Teryl Teryl | Web | 9. února 2009 v 22:11 | Reagovat

Jj, jak psala Alex, Batman Začíná jenom připravil pole pro Temného rytíře, ale pekelně dobře :) Mně se taky víc líbí TDK, ale nebýt Batman Begins, tak by nebyl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.