The Dark Knight (Temný Rytíř) - INFO

23. února 2009 v 18:54 | Teryl |  The Dark Knight

"Not All Jokes Are Funny"
"Ne všechny vtipy jsou k smíchu"

"Why So Serious?"
"Proč tak vážně?"


Nejlepší film podle komiksu v historii
******************************************

Popis:

Uběhl rok od té doby, co se Batman poprvé objevil. Situace v Gothamu se začíná pomalu zlepšovat - Batmana se bojí všichni zločinci a všemu jenom napomůže nový návladní Harvey Dent, který je díky svým činům přezdívám bílý rytíř Gothamu a je považován za hrdinu. Bruce by takového "pomocníka" uvítal, kdyby však nevěděl, že se Harvey stýká s jeho dlouholetou kamarádkou Rachel. Přesto utvoří Batman, Harvey Dent a poručík Gordon trojici, která dále nelítostně drtí zbytky mafie v Gothamu.

Aby toho nebylo pro mafii málo, vykrade je ještě nějaký neznámý pomalovaný magor s jizvami na tváři, který si říká Joker a má ještě tu drzost je navštívit a nabídnout jim pomoc. Chce zabít Batmana. Pravdou však je, že začne odklízet jednoho mafiána po druhém, až se dostane do samotného středu dění a stáhne na sebe veškerou pozornost. Situace v Gothamu je rázem mnohem horší než předtím a Joker si s obyvateli města zahrává, jak se mu zlíbí. Jeho cíl však nikdo nezná.
To už je i na Batmana moc, zvláště, když ho Joker vyzve, že pokud neodhalí svou pravou tvář, každý den bude zabíjet. Joker udává celému filmu tempo, ale kromě tohoto hlavního děje film doprovází několik dalších sérií příběhů, které do sebe na konci všechny krásně zapadnou. Ať už se jedná o mafiány, policajty, Wayne Enterprices nebo Harveyho s Rachel a Brucem.


Batman pozná, jak je těžké bojovat za spravedlnost ve městě, které ovládla anarchie a jak je dobro zranitelné. Jedno je jisté - boj s Jokerem se neobejde bez obětí.
Chaos a anarchie - to jsou dvě slova, kterými bychom příběh filmu mohli popsat. Ale snad to nejvýraznější heslo filmu je ŠÍLENSTVÍ. Tentokrát hlavní myšlenka filmu spočívá hlavně v Jokerově myšlení. Jak snadné je přijít o rozum? Je možné působit dobro, aniž bychom nevyvolali zlo? V Temném rytíři je i spopusta morálních dilemat a mimo jiné uvidíme souboj jedné nerozlučné komiksové dvojky, dvě absolutně protikladné postavy - Batmana a Jokera.


Názor:
Zbožňuju tenhle film. Z některých scén Vám prostě musí spadnout brada a je to snímek, který Vás donutí se zamyslet a hlavně Vás v něm neustále něco překvapuje. Děj je plný akce a napětí a jak už název filmu napovídá - atmosféra v něm je temná a bude Vám z ní běhat mráz po zádech. Tomu taky napomáhá originální, provokativní hudba, která je celá napsána podle Jokerovi psychologie. Když jsme u Jokera, je to skutečně oskarové zpracování postavy a děsivějšího záporáka snad už ani nepoznám. A hlavně je omnoho realističtější, než Nicholson, který spadl do kyseliny. Celý film působí velice realisticky, předčilo to všechna moje očekávání.


******************************************Obsazení hlavních postav:
Batman / Bruce Wayne - Christian Bale
Joker - Heath Ledger
Sluha Alfred - Michael Caine
Poručík(Komisař) Gordon - Gary Oldman
Harvey Dent / Two Face (Dvojí tvář) - Aaron Eckhart
Rachel Dawsová - Maggie Gyllenhaan
Lucius Fox - Morgan Freeman

a spousta dalších... :D

Režie:
Christopher Nolan

Žánr:
Akční / Thriller / Krimi

***

USA, 2008
 


Komentáře

1 Alex Alex | Web | 23. února 2009 v 21:23 | Reagovat

Souhlas se vším - film mého srdce a jediný snímek, u něhož jsem si řekla: "Sakra, a teď už se může stát naprosto cokoliv!"

2 Elis SB(moc tě lowujuuu:-*;) ) Elis SB(moc tě lowujuuu:-*;) ) | Web | 24. února 2009 v 22:33 | Reagovat

Ahojky u mě je bleskajda jestli chceš můžeš se zapojit:)

3 Teryl Teryl | Web | 27. února 2009 v 12:55 | Reagovat

Alex: Přesně tak, zážitek na hoodně dlouho :))

Elis: Su tam, dokonce je to myslím první bleskovka, které jsem se kdy zůčastnila :D

4 BANG BANG | 11. května 2009 v 23:11 | Reagovat

ten film byl neuvěřitelný nářez!! nejmrazivější na tom je, že joker lidi znal a věděl, jak se zachová... jako musela jsem se na to dívat víckrát, abych pochopila jokerův rozhovor s batmanem o "civilizovaných lidech žeroucích se navzájem"... celý význam toho rozhovoru jde krásně vidět na koncí s "civilizovanými lidmi" v lodích... zajímavé že správně se rozhodli ti "nejhorší"

5 Teryl Teryl | Web | 12. května 2009 v 14:23 | Reagovat

Jj, Joker je ale neuvěřitelně předvídatelnej parchant :D Ten rozhovor s Batmanem zbožňuju :) Jakoby Joker Batsymu ještě napovídal, co se chystá udělat :D No s těma zkaženejma lidma se ale trošku přepočítal :D To je asi jediná věc, oc mu nevyšla, ale i tak měl eso v rukávu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.