Březen 2009

Batman:TAS - Mask Of The Phantasm

23. března 2009 v 21:02 | Teryl |  Dark Knight

Artur: "Copak nečteš noviny? Je to BATMAN!"
Joker: "EEEE - špatně! Není to netopejr... nenene, viděl jsem ho! Vypadá spíš jako vánoční duch budoucnosti - ne zdaleka tak roztomile, jako netopýrek."

Příběh:
Ulicemi Gothamu se začne prohánět tajemný přízrak v černém. Zpočátku jej všichni považují za Batmana, ale ve skutečnosti to je Phantom, který z nějakého důvodu vyhledává a napadá určité mafiány. Batman se tomu samozřejmě snaží přijít na kloub, ale mezitím se setkává se svou bývalou přítelkyní Andreou, která se po letech vrátila do města. Bruce vzpomíná na dobu, kdy ještě nebyl Temným rytířem a žil s ní. Jejich vztah však komplikuje Bruceovo smutnění za rodiči a touho bojovat proti zločinu a rozcházejí se.
Aby toho neměl Batman málo, do hry vstoupí i Joker, který o Phantomovi ví zdánlivě víc, než Bruce. Navštívili ho totiž mafiáni, po kterých tajemný přízrak jde a varovali ho, že je v nebezpečí i on. Ale Joker neposlouchá a raději své kolegy odstraní sám.
Tím se rozpoutává strastiplná honička mezi Batmanem, Phantomem a Jokerem, která je nakonec zavede až do jejich dávné minulosti. Kdo by řekl, že jsou všichni tři zapleteni do jádra problému, na který se už dávno zapomnělo.---------------------------------------------------------------------

Názor:
První kreslený Batman, kterýho jsem kdy viděla! Byly mi 4 roky a na dovolené v Bulharsku jsme si s tímto snímkem koupili VHS (v němčině :D). Skvělý film - napínavý, smutný, ale díky Jokerovi sem tam humorný. Odkrývá nám vznik Batmana v kresleném světě a mnoho dalšího - já miluju tyhle flashbacky! :D A hlavně je to další z filmů, který nám ukazuje, jak těžký je být Temným rytířem. Vřele doporučuju, odpovídá kvalitě seriálu. :)Film byl vydán v roce 1993 po první úspěšné sérii Batmana:TAS
(Zpravdila má každý Batmanovský seriál jeden film, tak tohle je ten úplně první ;))
---------------------------------------------------------------------

Krásný video, doporučuju ;)
Comic Joker - PHOTO (Costumes)

23. března 2009 v 12:10 | Teryl |  The Joker

První várka obrázků komiksového Jokera. Tentokrát několik stylů jeho kresby a různé variace jeho klaunského oblečení. A na konci mám pro Vás malinké třešničky na dortu - Jokerovy převleky (a zdravotní sestřička to není).
Co k tomu ještě dodat? JÁ PROSTĚ MILUJU KOMIKSOVEJ STYL!
==================>>>

BTW - I'm Back

22. března 2009 v 19:51 | Teryl |  About me

Konečně!!! Díky kámošovi mám zase svůj věrný prográmek Zoner Photo Studio a tak se můžu pustit do dalších článků (pokud se ovšem poperu s leností). A že mám za tenhle měsíc co dohánět...
--------------------------------------------
1.
Stahování Batmana:TAS pokračuje a finišuje, takže do týdne bych měla pro začít WMMakerovat nějaký lahůdkový scény s Jokerem alias Markem Hammillem ( v anglištině s českým dabingem samozřejmě). Film The Return of the Joker už jsem naštěstí stáhla v anj a skoukla - krása, sranda, hloubka, lítost, ale i mražení v zádech se dostavilo, takže jsem spokojená. Taky časem musím natitulkovat, ale nejdřív Vám uvedu Animated Series ;)

2.
Vždycky se něco musí pokazit a já kromě svého prográmku dostala i zánět nosohltanu... nebo hrtanu? To je fuk, ale prostě je to děsná potvora a já budu muset být celý příští týden doma :( Na druhou stranu tím líp pro blog, aspoň doženu ten měsíční skluz :D Jenom doufám, že se stihnu uzdravit do víkendu, kdy mám jet do Prahy na Scon (menší filmový festiválek). Vsadila jsem se tam totiž s kámošema, že pokud pro mě seženou BTAS s českým dabingem (téměř nesplnitelný úkol) , tak jim tam za to zazpívám Bláznovu ukolébavku (Máš má ovečko dávno spát). Jenomže s tímhle chraplákem bych ty vejšky asi fakt moc nedávala :D I když... ty bych nezvládla ani kdybych byla naprosto zdravá.

3.
Konečně jsem přidala překlad hlášek k nové video epizodě Hypnotized od TheJokersBlog. Lahůdkovej díl, na konci jsem se málem udusila smíchy a ty jeho xichty... funny guy :D Mimo to se teď budu věnovat spíš obrázkům než faktům, páč se mi jich ve složkách nahromadilo tolik, že už to sama nepobírám, tak se s váma o to musím podělit :D A pak tu ještě musím napsat hafo věcí ohledně komiksů a seriálů a časem se snad propracuju i k Heathovi (u kterého se moje sbírka DVD taky rozrostla neuvěřitelným způsobem).

Víte, mohla bych se tu takhle vykecávat do nekonečna, ale musím napsat ještě spoustu článků a opepřit hafo obrázků, takže pokud mě omluvíte, tak se s Vámi rozloučím, moje drahé SB ;)
A nezapomeňte:

Let's Put A Smile On That Face
And
Stay MadBatman a Joker - Friends or Foes?

22. března 2009 v 12:11 | Teryl |  Dark Knight
"You can't kill me without becoming like me. I can't kill you without losing the only human being who can keep up with me. Isn't it ironic?!"
(Nemůžeš mě zabít aniž by ses nestal mnou. Já tě nemůžu zabít aniž bych neztratil jedinou lidskou bytost, která se mnou drží krok. Není to ironie?)
- The Joker (Batman, comics č.663)

"Without Batman Crime Has No Punch Line..."
(Bez Batmana nemá zločin smysl)
- The Joker (Batman: Animated Series)


Na jedné straně děsivý přízrak v černém, který je ve skutečnosti hodný a spravedlivý člověk. Na té druhé směšný, barevný klaun, který je ve skutečnosti psychopat a masový vrah. Už jenom existence těchto kontrastů a protikladů z nich dělá dokonalé nepřátele na život a na smrt. Ve svém oboru patří Batman a Joker k nejlepším a nejoblíbenějším komiksovým postavám, protože je čas opravdu dovedl k dokonalosti. Dříve nebo později si totiž musíte tyhle dva zamilovat nejen pro to, jak si navzájem lezou na nervy, ale také tím, že narozdíl od ostatních soků dobra a zla jsou tito dva propojeni opravdu do hloubky (tímhle nemyslím slash, prosím...).


Když dám dohromady všechny jejich verze, které byly kdy natočeny nebo nakrersleny, vždycky Vám je zřejmý jeden fakt - bez Batmana by nikdy nebylo Jokera. Batman ve všech ohledech může za to, že Joker existuje. A to on dobře ví, určitě si to tisíckrát vyčítal a možná proto Jokera nikdy nemůže zabít (on sice nezabíjí nikoho, ale i kdyby jo, tak v tomhle případě mu to prostě svědomí nedovolí). Pokaždé když mu to Joker připomíná, dělá že neslyší a snaží se ho přesvědčit, že se ještě všechno může napravit. Ale smutnej fakt je, že přesně tohle Joker nechce ani za nic. Jakioby Batsymu říkal : sněz si, co sis navařil. On je totiž na Temném rytíři doslova závislý. Musí mu dát vědět o každém svém plánu, předvídá jeho kroky a samozřejmě si nemůže nechat ujít ani jeden souboj s ním. Tahle posedlost je asi to poslední, co Batman chtěl - maniak, kterej se na něho upne, neustále ho z něčeho obviňuje a provokuje. Joker je pro Batsyho ztělesnením absolutně všeho, co nenávidí. A Batman je pro Jokera doslova smysl života.


Tahle dvojka je jednoduše řečeno uzavřena v bludném kruhu, ze kterého se jen tak nevymotá. A to je pro komiksový svět snad to nejlepší možné řešení. Takže my jen můžeme sledovat, jak se ti dva snaží navzájem zabít, zachraňují si životy a o vtipy a slzy samozřejmě nouze taky není. Politování hodný vztah, ale zkusme to brát s humorem - ti dva jsou koneckonců kámoši.

Ups and Downs

16. března 2009 v 15:27 | Teryl |  INFO
Greetings
Já se tak moc omlouvám!!! Ten fakt, že sem skoro nic za měsíc březen nepřiděla mě až děsí a to nemluvím o tom, jak zanedbávám SB. Opravdu TERRIBLE! Není to tím, že bych nechtěla, naplánovanejch článků mám tunu... Ale jaksi mi vypršela lhůta u Zoner Photo Studia (pro mě jediný program na světě :D) a tak jsem lehce odříznutá od tvorby obrázků až do té doby, něž ho zas někde splaším. A však víte - u mě napsat článek bez obrázků je zhola nemožný :D. Tak celkově mám v PC poslední dobou menší smůlu, ted stahuju (2 týdny) Batman: Animated Series, abych sem nepsala články o něčem, co už jsem zapomněla. Jenomže jsem si včera jeden díl pustila a... ta potvora je celá v italštině a musím to sthaovat znova!!! Grrr!!! Pak jsem ještě stáhla filmu The Return of the Joker (mňam) a hádejte co? Taky v italštině!!!! Takže do té doby než se VŠECHNO VRÁTÍ DO NAPROSTÉHO NORMÁLU se aspon pokusím obýhat SB, dokud nebudu mít přístup ke všem potřebným materiálům ;) Aby se neřeklo...

Aspon jsem trošku vylepšila rubriku DARK KNIGHT (nevím jeslti je to přehlednější, ale aspon jsou všechny články po ruce) a nahoru jsem přidala nový video Pain. A co se týče Jokera Blogu a nové epizody Hypnotized, tak překlad hlášek je už taky in progress ;)

Please be patient...

Prčovní co?

The Joker - Comics

7. března 2009 v 20:31 | Teryl |  The Joker

" Všechno to stojí jen jeden špatný den, který sníží rozumného člověka k šílenství. A přesně tak daleko jsem od světa já. O jeden špatný den. Jednou jsi měl špatný den. Nemám pravdu? Měl jsi špatný den a všechno se změnilo."
- Joker

Inspiraci pro Batmanova největšího nepřítele našli tvůrci ve filmu z roku 1928 jménem "The Man Who Laughs" (Muž,který se směje). Ve filmu je tato postava spíše tragickou postavou, která je nucena se celý život usmívat děsivým úsměvem. Ne, povahově s ním nemá psychotický Joker nic společného. Zpočátku měl být Joker jen chvilková záležitost, která zaplnila pár čísel komiksu. Naštěstí se tvůrci rozhodli jeho postavu zachovat. I když byla jeho povaha po 50.letech značně umírněna, nakonec se z něj zase stal masový vrah, jak ho známe.

( Tohle umím s jazykem taky )

Příběh a život:
O Jokerově minulosti se dlouho nic nevědělo a on o ní velice rád lhal a krmil nás a Batmana všelijakými výmysly o otci alkoholikovi, zkaženém dětství apod. Ale obrovský svět komiksů nám nabídl 2 teorie o jeho vzniku.
Tou první jsou jeho kriminální začátky, kdy si říkal The Red Hood, kdy se poprvé setkal s Batmanem, který ho omylem shodil v chemičce do nebezpečné kyseliny, která mu takto znetvořila tvář. Poté se ze svého vzhledu zbláznil a stal se z něj Joker.
Tou druhou je příběh z komiksu The Killing Joker ( u nás pod názvem Kameňák) o smutném muži, neúspěšném komikovi, jehož vtipům se nikdo nesměje. Pracuje v chemičce a ve skromnosti žije se svou těhotnou ženou. Jednoho dne se v chemičce stane nehoda, která ho dokonale znetvoří. Stejný den umírá nešťastnou náhodou i jeho žena. Tento zlomený muž z toho všeho přijde o rozum a začne si říkat Joker ( z tohoto komiksu je i citát nahoře).

Jeho pravé jméno je neznámé, ale někdy se uvádí Jack Napier a nebo Joseph Kerr.
Svůj kriminální život si užíval mnoho let zabil nezpočet lidí jen proto, aby si užil nějakou zábavu. Jako svého nepřítele (bez kterého nemůže existovat) Batmana ho zatahuje do všech svých "akcí" a vyzývá ho, aby ho zastavil. Právem se stal Batmanovým nejobávanějším nepřítelem - jeho pomocníka Robina zabil a Batgirl, dceru poručíka Gordona Barbaru, postřelil a musela strávit zbytek života na vozíku.

Jeho přítelkyně je Harley Quinn (bývalá psychiatrička Harleen Quinzel), která je do něj šíleně zamilovaná a je jeho jediným komplicem. Většinou se totiž spoléhá spíše sám na sebe. Občas si ukradne nějaký ten gang a žije ve svém brlohu známém pod názvem Ha-Hacienda.

Jokerova smrt není nijak přesně uvedena, buď ho na konci každého příběhu zavezl Batman do Arkhamu a nebo zmizí a za nějaký čas, když už to nikdo nečeká, se zase vynoří. Jediná známá smrt je z komiksu The Dark Knight Returtns, kde se zlomený Batman po třiceti letech znovu rozhodne bránit Gotham. Ve stejnou dobu pustí z Arkhamu zdánlivě vyléčeného Jokera, který okamžitě začne vraždit. Příběh vyvrcholí opět soubojem těchto dvou nepřátel, při kterém se Joker začne Batsymu vysmívat, že ho ani po letech nedokáže zabít. To Temného rytíře rozzuří tak, že mu v záchvatu hněvu nalomí vaz. Joker se však stále směje a aby z Batmana udělal štvance dolomí si ho sám a spáchá tak sebevraždu.

"Celé je to vtip! Všechno pro co kdy někdo bojoval... to je všechno odporný, dementní trik! Tak proč nevidíte tu vtipnou stránku? Proč se nesmějete?"


BTW: Vidíte to? Nepřipomíná Vám to něco? Joker v Temném rytíři přece řekl "Teď vidím tu vtipnou stránku, teď se pořád jenom směju." Je jasný, kde vzali scénáristi tu inspiraci... :P


Povaha:
Joker je šílený, psychotický a psychopatický masový vrah se sklony jak s sadismu, tak k masochismu. Ve vraždách si přímo libuje (čím drastičtější, tím větší sranda) a vychutnává si každou oběť, je absolutně neschopný empatie a soucitu, neváží si života a bero ho jako hru. Je to narcistický egoista, ale je velice chytrý a vypočítavý. Jeho smysl pro humor je spíše cynický a sarkastický. Pokud Vás zrovna nezabíjí, působí suverénně a charismaticky.
Je opravdu až závislý na Batmanovi. Vidí v něm svůj dokonalý protiklad a proto si nenechá ujít ani jednu příležitost se s ním setkat nebo ho dokonce i zabít. Pokud Joker něco opravdu chce, tak je to smrt rukou právě Batmana - jeho největšího nepřítele a dokonalého soupeře.

Vzhled:
Komiksový Joker má protáhlý obličej s velkým nosem a špičatou bradou. Jeho oči jsou zelené, stejně tak jeho vlasy, které se zbarvily do této barvy při nehodě v chemičce. Tato nehoda mu obarvila kůži nas nezdravě vybledlou až bílou barvu a způsobila, že jeho rty jsou rudé a protáhlé do širokého děsivého úsměvu, při kterém se na Vás budou smát jeho zářivě bílé a veliké zuby. Joker je vysoký a hubený. Většinou se obléká do co nejbarevnějších elegantních obleků. Téměr pokaždé má tento oblek fialovou barvu a další doplňky jsou zelené, modré nebo žluté. Jako vizitku předává karetního Žolíka.
Schopnosti:
Nemá žádné zvláštní komiksové schopnosti, ale jak už jeho minulost napovídá, umí to s chemií. To znamená, že mezi jeho oblíbené zbraně patří plyn, při kterém doslova umřete smíchy a nebo kytka na jeho obleku naplněná kyselinou. Na dlani mívá připevněný bodec buď s jedem a nebo napojený na elektřinu. A protože je Joker prostě Joker, tak velice rád používá pistol, která při prvním vystřelení uvolní tyčku s nápisem "BANG" a s druhým se vystřelí a zabodne do oběti. Ale nepohrdne ani pistolí nebo jeho oblíbenými noži.

Jen tak mimochodem jedna z nejgeniálnějších a nejpropracovanějších komiksových postav vůbec