Duben 2009

Jack Nicholson As The Joker

30. dubna 2009 v 19:28 | Teryl |  The Joker

"No, no, my friend... Jack is Dead Now... You can call me... JOKER!"
(Nene, můj příteli ... Jack už je mrtvý ... můžeš mi říkat... JOKER)

"I'm Glad You're Dead!"
(Jsem rád, že se mrtvej!)


Režisér Tim Burton obsadil do role Jokera talentovaného herce Jacka Nicholsona. I když se některým lidem zdá na Jokera moc starý, Burton si ho vybral kvůli jeho hereckým schopnostem a udělal dobře. Nicholsonův herecký výkon nadchnul v roce 1989 všechny diváky a posunul laťku pro herce o něco výše.

Batman: Gotham Knight

27. dubna 2009 v 18:15 | Teryl |  Dark Knight

Dokonce i Batman se dočkal tzv. anime-zpracování, které nese název "Batman: Gothamský rytíř". Film se skládá ze šesti krátkých příběhů. Každý je od jiného tvůrce, jinak nakreslený a s jiným pohledem na Batmanův svět. Jde vidět, že si na něm japonští tvůrci opravdu smlsli, protože ačkoli má tento film vyplnit roční mezeru mezi dějem Nolanových filmů (Batman Begins a The Dark Knight), tak se zde spíše zabývají Batmanovskou mytologií celkově.

PŘÍBĚH:

Děj opravdu jen volně navazuje na konec filmu Batman Begins, kdy jsou Úžiny zapořeny virem od Scarecrow. Ve filmu můžeme vidět kromě Batmana a Alfreda také Gordona, známé policejní tváře a Foxe. Samozřejmě nesmí chybět ani Scarecrow. Kromě něj se tu jako záporáci objevili (ať už v jakékoli podobě) například střelec Deadshot a poté i snad ti nejnereálnější stvoření jako Man-Bat nebo Killer Croc.
Jak už bylo výše zmíněno, film byl rozdělen do šesti na sebe nenavazujících příběhů:

Have I Got A Story For You
Děti si na Gothamské ulici povídají o Batmanovi a každý z nich se pochlubí svým zážitkem, kdy na Temného rytíře narazili. Každé dítě ho vnímalo jinak - jeden jako mizící stín, druhý jako obří netopýří nestvůru a třetí jako robotického siláka. Poté se čtvrté dítě náhodou setká tváří v tvář Batmanovi a uvidí ho takového, jaký ve ksutečnosti je - lidský a zranitlený.

Crossfire
Dva policisté se vydají od Gordonovi stanice do uzavřených Úžin na kontrolu. Policista samozvaného bojovníka nemůže vystát, ale policistka na Batmana nemůže nechat dopustit. Své názory poté oba dva přehodnotí, až se omylem připletou do přestřelky dvou mafiánských gangů a Batman se je pokusí zachránit.

Field Test
Fox předvede Bruceovi novou technologii, kterou samozřejmě hned vyzkouší v praxi. Bohužel díky ní omylem zraní nevinnou osobu, která málem zemře. Batman si tak ujasní, že za to, co dělá, bude platit životem pouze on a nikdo jiný.

In Darkness Dwells
Batman a Gordon se konečně dostanou na stopu doktora Jonathana Crana alias Scarecrow, který se ukrývá ve stoce spolu se svými poskoky z Arkhamu.

Working Through Pain
Batman je těžce zraněn a zatím, co se snaží dostat na místo, kde ho vyzvedne Alfred, tak vzpomíná na to, jak cestoval po světě, kde ho "místní šamanka" učila se vyrovnat s bolestí. Ale ne všechna bolest jde ovládat.

Deadshot
Vynikající střelec Deadshot má zálusk na spoustu známých tváří Gothamu. Jednou z nich je i Jim Gordon. Batman se ho pokusí zastavit.


***

Film vyšel 8. července 2008 a podíleli se na něm i producenti BB a TDK. Zajímavé je, že se v některých z novel objeví Batman i v klasickém komiksovém oblečku a dabuje jej dokonce Kevin Conroy, který propůjčil hlas Temnému rytířu už v Animated Series.

NÁZOR:
Musím říct, že mě děj překvapil. Čekala jsem souvislý příběh, který nám aspoň trošku nastíní to, co bude následovat v TDK, ale kdepak. Přišlo mi to spíš jako filozofický rozbor Batmanovi podstaty, jeho pocitů a o tom, jak ho vnímá celý Gotham. A to hned ze šesti různých úhlů pohledu, v šesti různých oblecích a s šesti různými náměty. Přesto se mi to líbilo, šak víte - já a kresleňáky XD. Nakresleno to bylo krásně a každý příběh měl nějakou tu myšlenku. Krásný kousek do sbírky, kdy se můžete v uvozovkách "bavit" pohledem na Waynův první rok v netopýřím obleku.


Now I'm Always Smiling - DESIGN

12. dubna 2009 v 17:02 | Teryl |  About blog

Po dvou měsících (ani ne...) opět měním design. Nevím proč, prostě se mi chtělo a nešlo to zastavit XD. Takže je tu, opět trošku světlejší.
Aspoň to ten blog trochu zchladí. :D

Nějak mě vzalo vzorkováníá Jokerovi košile a opět jsem použila obrázky z vyslýchací scény, protože tam dělá krásný xichty :D A ty jeho slogany o jizvách mě prostě pořád fascinujou, musela jsem je tam vecpat! :D
Jo a vlastně jsem i změnila video pod menu, tnetokrát Love Game, páč se barveně hodí k blogu, je svižný a prčovní XD

Snad se líbí, opět se omlouvám, že jsem celej vzhled blogu věnovala jen Jokerovi, ale když...

HE IS SO AWESOME!!!Veselé Velikonoce

12. dubna 2009 v 14:56 | Teryl |  About me
Jak já tenhle svátek nesnáším :D

Nicméně, přeju Vám všem veselé a co nejméně bolestivé Velikonce, ať se barvení vajíček povede a beránek ať se nepřipálí. ;)

Musím se pochlubit i několika velikonočními obrázky, který nakreslila moje mladší ségra. Prostě mají něco do sebe, ale to už posuďte sami...

Prostě nádhera XDDD

Připravovaný film "Arkham" (Teaser)

9. dubna 2009 v 19:18 | Teryl |  Dark Knight
Ahooooooooj!
Tak jsem si jednou zase surfovala po youtubku a hádejte na co jsem narazila???

Na Teaser k novému filmu, který nese název ARKHAM. Zdá se, že Temný rytíř oživil Batmanovský svět natolik, že se dočkáme i animovaného 3D filmu o Harleen Quinzel a Jokerovi, což mi přijde jako naprostá bomba! V to jsem už ani nedoufala. Vypadá to fakt dobře, zřejmě půjde o spojení Nolanova světa Batmana s nějakými prvky z komiksu. Zatím o tom ale nic nevím, protože je to fakt čerstvá záležitost. Zatím můžu jen říct, že tenhle film chystá animátor Paul B. Frieling. Jak se něco novýho dozvím, dám vědět ;)

Tady je Teaser
(klikněte na HQ vpravo dole)


Překlad dialogu, pokud by jste chtěli:

Larry: Doktorko Quinzelová! Dobrý večer.
Dr. Quinzel: Dobrý večer, Larry...
Larry: Vy se prostě nemůže nabažit tohodle strašnýho místa, že jo?
Dr. Quinzel: A vy copak máte pracovat přes čas?
Larry: Ee,mno, někdo musí dávat pozor na tyhle cvoky.
Dr. Quinzel: Hm... víte pro spoustě těchto osob jste odpornej ignorant.
Larry: Co prosím? ... Tak co pro Vás můžu udělat v tuhle pozdní hodinu, slečno Quinzelová?
Dr.Quinzel: (smích): Jen se chci podívat jestli je můj milovaný pacient celý.
Larry: Trochu to souvisí s tím hraním si na psychotickou psychiatričku, nemyslíte? A nevypadá to, že by někdo chyběl...
Dr. Quinzel: (smích) Vidíte?! Myslel jste si, že přijdete o tu velkou podívanou, chlape?
Larry: Jo? A co to bude?
Dr. Quinzel: (smích) Jste vtipnej chlap, Larry. Vždycky jste byl. Já prostě ZBOŽŇUJU muže se smyslem pro humor...
Larry: Cítíte se dobře, paní Quinzelová?
Dr. Quinzel: Víte co, Larry? Vždycky jsem chtěla hrát podle pravidel, jako hodná holka, dokud jsem neuviděla ty zábavný hry, co pro nás naplánoval...(smích)... ALE VY JSTE SI MYSLELI, ŽE ZKAZÍTE POINTU, ŽE ANO?
Larry: Dobře, dobře! Nemusíte hned šílet.
Dr. Quinzel: Ó, ale všichni jsme tu šílení, Larry. Já jsem šílená, ty jsi šílený...(smích) No, možná to přichází trochu brzo, ale mám tu pro Vás překvapení, Larry! DOUFÁM, ŽE BUDETE POTĚŠEN! (smích a jekot)


Vypadá to fakt delikátně, až na jednu věc - trošku nepovedenej mix Jokerova vzhledu, že? :( Měli mu nechat ty hnědý oči a delší vlasy, sice vypadá děsivě, ale řekla bych, že tohle je už trošku moc přemikombinovaný... no uvidíme, jak se to vyvine dál :)
Mr.J - The Animated Series Photo

9. dubna 2009 v 12:18 | Teryl |  The Joker

Tož, mám tu pár momentek ze seriálu The Animated Series. Samozřejmě se jedná o Jokera. Podle mě je nakreslenej skvěle, umí vypadat prčovně, ale i děsivě, prostřě Joker jak má být. :)


=======================>>>


Kampaň - Why So Serious

8. dubna 2009 v 21:49 | Teryl |  Dark KnightSlyšeli jste o Vysmáté kampani? Ne? Přesto, že tato propagace naši malou zemičku jaksi minula, jedná se o největší kampaň století, která zaručila filmu Temný rytíř (The Dark Knight) neuvěřitelnou reklamu po celém světě.

Píše se rok 2006 a veřejnost se dovídá, že roli Jokera, jakožto nejvýraznějšího komiksového záporáka vůbec, bude hrát mladý herec Heath Ledger. Fanoušci jsou pobouřeni a zklamáni, pochybují o lamači dívčích srdcí stejně tak, jako o režiséovi Christopherovi Nolanovi a kolem obsazení do role Harveyho Denta se stále debatuje. Navíc musela Katie Holmes, která hrála roli Rachel vystřídat Maggie Gylenhaal, skrze vysoký honorář, která Holmesová požadovala.

Během pár týdnů se na netu rozjely šílené fanouškovské artworky a fotomontáže Heatha Ledgera jako Jokera, ovšem podle obrazu Jacka Nicholsona z roku 1989. Společnost Warner Bros. se rozhodla opět nastolik pořádek a dát divákům najevo, že tudy cesta nevede. Na netu se tedy objevila první fotografie Jokera...


A co na to fanoušci? Někteří byli nadšeni jeho novým vzhledem, ti další nadávali na Nolana, že zničil starou dobrou Jokerovskou klasiku. Ale Warneři ještě neskončili...
O dva měsíce později na Comic-Conu 2007 se na obloze objevilo letadlo, které společně s nápisem "HAHAHA" napsalo i telefonní číslo. V tu ránu samozřejmě všichni toto číslo vytočili a jakmile se na něj dovolali, uslyšeli jekot obětí a poprvé v historii i Jokerův smích.
Warner Bros. a 42 Entertainment následovali Nolanovu vizi o realističnosti Temného rytíře a začali vypouštět do netu několik webových stránek o Gothamu, každý den vycházeli i Gothamské noviny, HAHAHA News, gothamské Taxi služby apod. Tím přilákali nejen fanoušky, ale i širokou veřejnost. Brzy dychtiví fanoušci narazili i na stránku volební kampaňě Harveyho Denta.

A už to jelo, po 75 zemích světa obcházelo po svých městech ve velikých houfech 10 milionů lidí , kteří skandovali s plakáty "I Belive In Harvey Dent" a gangy s nebo s Jokerovským makeupem na tváři. Vycházeli plakáty zdevastované Jokerovými malůvkami a také Teaser plakát...

Stále dodávali více a více informací o filmu do té doby, než bylo jasné, že se do kin blíží opravdová bomba. Pochybnosti o Nolanovi a Ledgerovi byly rozprášeny - Joker vládl internetu i plakátům a teaser video posadilo na zadech všechny skeptické diváky. Brzy byly zveřejněny všechny plakáty a upoutávky a diváci se mohli těšit na filmovou premiéru. Týden před ní však proběhla devastace všech TDK kampaňových webů do Jokerovského stylu.

Why So Serious Kampaň vytvořila novou Gothamskou virtuální realitu, do které zapojila běžné diváky a která se pohybovala svižným, napínavým a zábavným tempem. Defakto trvala 2 roky a nám nezbývá, než zasalutovat a vzdát hold. Temný rytíř se pochlubil snad nejlepší reklamou, jakou si může filmový svět přát.

A zde je video o celém tom cirkusu, vidíte tu sílu? ;)Webové stránky kampaňě:A myslíte že byla kampaň zbytečná? Temný rytíř je držitelem jednoho Oskara, podceňovaný Heath Ledger získal Oskara, Zlatý Globus a Joker je oslavován, jako nejděsivější záporná postava filmového světa. Gratuluju ;)

Joker - psychopat každým coulem (Deathly game)

5. dubna 2009 v 11:37 | Teryl |  The Joker


"Masové vraždy, brutální mučení a teror! Udělal jsem to všechno, slečno! Díváte se na EINSTEINA zločinu!"
Joker (Comics)
" Ó, tohle napětí mě zabíjí!!! ... Ovšem ta exploze vlastně zabije je..."
Joker (TAS - Justice League)

"Víte ve svých posledních okamžicích lidi ukážou, jací skutečně jsou. Takže jsem svým způsobem poznal Vaše kámoše lépe než vy... chcete vědět, kteří z nich byli zbabělci?"
Joker (The Dark Knight)


Tenhle článek není o tom, abych Vám tu vypsala psychologický rozbor Jokerovi osobnosti, ale spíše o jeho činech, které za něj vypovídají. To že je klaun, neznamená, že je k smíchu. Slabší povahy raději nečtětě, protože bez krve se tenhle článek neobejde...


Joker je sadistickej, masovej vrah a každou oběť si dokonale vychutnává. To se týká každé verze Jokera a jeho metody Vám v každém jeho podání vyrazí dech. Začnu raději od toho nejmírnějšího...

ANIMATED SERIES
Jo, i děti jsou nuceny sledovat, jak se Joker s grácií usmívá na své oběti předtím, než je odkrouhne. Ale je to koneckonů animák, takže to znamená jen jedno - Joker má neomezené možnosti ve svých plánech a může uskutečnit vlastně cokoli. Batmana si uškvaří na elektrickém křesle, zhypnotizuje ho pomocí zázračné dívky a téměř ho dokope k smrti s písní na rtech a nebo ho předhodí žralokům. I obyčejní občané nejsou vynecháni - udělá z života peklo jednomu chlápkovi, který mu jen omylem vynadal při předjíždění na dálnice a nebo zaživa pohřbí chlapa, o kterém si myslel, že zabil Batmana. A věřte nebo ne, ale i Supermana málem uškvařil.
To zdaleka není vše, ale nebudu spoilerovat... :D

Takže ani malý diváci nebyli jeho psychotickejm záchvatům ušetřeni.

THE DARK KNIGHT
Kdo by neznal trik s tužkou? Typický příklad Jokervy úchylky v tomto filmu - ruční práce :D. Prostě Jokerova jednoduchá, ale účinná záliba v nožích. Pěkně z očí do očí, pokecat si, usmát se a podříznout. Jeho údělem je zkrátka vykouzlit úsměv na tváři nebo uspořádat ohňostroj. To že ve filmu netekla krev však na síle jeho drastických výstupů moc neubralo. On sám má v tomhle filmu úplně zjevný psychopatický projev a hlavně působí nevyrovnaně... a ruku na srdce, koho z Vás při pohledu na něj nezamrazilo? Tenhle Joker prostě umí překvapit :D
COMICS
To nejhorší nakonec. Kupodivu to není Heathův Joker, ale ten komiksový. Ten si může dovolit prakticky cokoli a jeho autorům fantazie opravdu nechyběla. Mnoha komiksovými předlohami byly inspirovány i některé díly Animated series, ale ty nejhorší kousky zfilmovány (naštěstí) nebyly. Je to vlastně smutný, když pročítáte komiksy, kde Joker dělá fakt nechutný věci, ale vy se tomu prostě v jeho podání prostě musíte smát. :D Například jedna scéna z komiksu, kdy Joker na Vánoce unese Robina a jede s ním v autě a jenom tak vráží do kolemjdoucích lidí, vymlouvá se na kluzkou silnici a pak dokonce volá policii, kde ti přejetí lidé leží.
Komiskový Joker hlavně umí jedno - likvidovat Batmanovy kámoše a to jednoho po druhém. Jako první to odnesla Gordonova první žena Sarah...


dále pak Gordonova dcera Barbara, která kvůli němu zůstala na vozíku...
a v neposlední řadě Robin (první :D)


K tomu jsem našla i video od fanfilmové společnosti Bat In The Sun, kde v jednom ze svých snímků přesně podle komiksu napodobili jeho smrt. Nic pro děti :D A pro neangličtináře - Joker má takový poznámky jako "Neboj se, už je skoro konec" nebo "Já zmlátím tvýho nejlepšího kámoše" Prostě fuj

Hezkou podívanou přeju, pokud se to tak dá říct...


Mad Love

4. dubna 2009 v 19:49 | Teryl |  NEWS

Jakej jednoduchej název, že ano? :D Jo, máte pravdu, asi jsem měla být v tomhle ohledu trochu originálnější, ale když tohle Jokera a Harley Quinn skvěle vystihuje! :) Je to poprvý, co jsem se neřídila předlohou z Temného rytíře a zkusila kreslit trošku komiksově. To byste nevěřili, jak to jde lehce :D Hlavně Joker, protože člověk s výraznými rysy,jako je třeba jeho nos a brada, se kreslí snadněji než Heathův bambulatej nosík (při vší úctě, nic proti jeho nosu nemám :D). A Harley je ve své kombinézce taky o hodně jednodušší :)

Tenhle obrázek je zkrátka taková menší oddechovka od té mé nekonečné snahy napodobit Heathova Jokera :D Zkusila jsem skloubit jejich vzhled z komiksů a animovaných seriálů.

Oni jsou svým způsobem tak roztomilí :) Opět opakuju "svým způsobem", protože jak v budoucnu uvidíte ve videích nebo komiksech z Batmana TAS, tak se k sobě tihle dva maj všelijak (teda hlavně Joker, Harley je mu oddaná pořád :D). No, pokusila jsem se tenhle fakt nějak zobrazit v tom obrázku - tím myslím postoj a jejich výrazy.
And here... we... go !!!


30. narozeniny :)

4. dubna 2009 v 13:05 | Teryl |  Heath Ledger

A je to tady :) Dnes by bylo Heathovi Ledgerovi 30 let.


A protože jsou to narozeniny, nebudu se vracet k jeho smrti, ale spíš k jeho životu a co v něm mohl dokázat. Defakto v kariéře dosáhl toho největšího úspěchu, kterého se bohužel nedožil. Kdo ví, co všechno nám mohl předvést v dalších filmech. V osobním životě se staral o Matildu, které byl skvělým tátou. Kdo ví, kolikrát na ni v budoucnu mohl být pyšný. A jeho přátelé? No, kdo ví kolik pařeb by s něma zažil :D.

Ale ke každým narozeninám patří i to malé ohlédnutí na rok minulý. Je to první rok bez něj, ale přesto je tu pořád s námi. Dotáčí svůj poslední film, je uznávám svými hereckými kolegy, oslavován příbuznými a fanoušků má skromně řečeno mraky. :D Za tento rok získal Zlatý Globus, další ceny a neposlední řadě Oskara.

Je o něm neustále slyšet, ale on nás bohužél neslyší. To nic nemění na tom, že tohle je jeho den a že bychom si dnes mohli připomenout jeho život...


Jeho rodinu...

...Přátele...

...Kariéru.

Tak všechno nejlepší Heathe!! Snad se tahle zpráva tam nahoru nějak dostane.

We still miss you :)


A tady je jeden wallpaper jako dárek