Květen 2009

Ukázka komiksu - ENDGAME ( part III.)

31. května 2009 v 16:55 | Teryl

Tak, moje první ukázka komiksů je sice trošku "mayhamovská", ale nějak se začít musí :D Je to konkrétně scéna, kdy Joker zabije dalšího příslušníka Gordonovi rodiny (už zase :D) Sarah Gordonovou - Jimovu první ženu. Samozřejmě jsem přidala český titlky.

Úryvek je ze sbírky Batman: No Man's Land, komiksu ENDGAME (Konec hry), část třetí "Sleep In Heavenly Peace" (Odpočívej v nebeském pokoji)

Jak optimistický... :P


Pěkný počtení a btw - je to krásně nakreslený, že jo?? <3

*******************************


ARKHAM - Info o ději + obrázek Harley

29. května 2009 v 15:13 | Teryl

Před pár týdny jsem zveřejnila článek o novém filmu v 3D provedení ARKHAM . A tady jsou další informace...

Zřejmě se jedná o fanfilm, který už má i svoji vlastní netovou stránku, takže pro ty, co chtějí průběžně sledovat:


Premiéru bude mít zřejmě v létě 2009
Stručný popis děje:
Město Gotham kleslo až na úplné dno. Batman se na poslední rok vypařil a vypadá to, že jedinou nadějí pro toto kdysi slavné město je komisař Gordon. Joker, uvězněný v Arkhamu po dlouhých 8 let, zosnoval svůj plán na vysvobození a plně využije nepřítomnosti Batmana. A nebude na to sám.

No, taky jsem objevila náčrt Harley. Nevím, jeslti je to definitivní (doufám, že ne) nicméně tady ji máte. Posuďte sami...


Ehmmm... doufám, že se pletu a tohle není ona... :DDD vypadá to, že má přes tvář jakousi masku(podobnou jako měla ta Jokerova holka v Batmanovi z roku 1989), takže by teoreticky pod ní tak "děsivá" být neměla. Ale i tak... kam se poděla ta její roztomilost? :D Sice chápu, že tohle asi nebude moc pro děti a harleya by tu měla být trochu dorasovanější... ale nic se nemá přehánět a ruku na srdce - Joker se jim teda nepovedl... :D na druhou stranu je to... kreativní, to je to slovo! :D

Harleen Quinzel/ Harley Quinn

28. května 2009 v 17:17 | Teryl
"Jenom chci říct... kdyby nebylo Batmana, nebylo by ani Jokera a já bych nikdy nepoznala svého pejsánka. Díky Batmane!"
--- Harley Quinn, (Batman: The Animated Series, epizoda "Trial")


ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

Postavu vytvořil: Paul Dinni
v roce 1992, Batman: The Animated Series (Joker's Favor)

Jméno: Harleen Francis Quinzel
Přezdívky: Harley Quinn, Harl, Quinn, Pumpkin Pie, Pooh
Datum narození: 14. října
Věk: kolem 28 let
Výška: 5 stop a 4 palce
Barva očí: Modrá
Barva vlasů: bruneta obarvená na blond
Psychický stav: Porucha osobnosti, porucha psychiky, desiluze

*******************************

ÚVOD:
Na to, že je Harley Quinn poměrně mladou postavou ve světě komiksů, statečně drží krok a dnes nesmí chybět v žádném pořádném Batmanovském vydání. I když se některým může zdát umírněnější možná proto, že vznikla v seriálu pro děti a mládež, její komiksová stránka zdaleka tak milá není.

Comic Book Artist - BRIAN BOLLAND

20. května 2009 v 17:08 | Teryl


*********************************************

Brian Bolland se narodil 26.března 1951 v anglickém Bostonu.
Patří k jedněm z nejúspěšnějsích a nejproduktivnějších komiksových kreslířů a jeho "díla" jsou všeobecně známa v celém komiksovém světě.

Upozonil na sebe v 80. letech při své práci na komiksu Judge Dread (Soudce Dread) nebo Camelot 3000. Většinu své tvorby však soustředil hlavně na DC svět od Batmana, přes Animalmana až po Wonder Woman. Za své práce získal několik cen. Má svědomí takové knihy, jako je The Killing Joke (Kameňák) nebo The Last Laugh (Poslední smích), které jsou obě zaměřeny na postavu Jokera.

Jeho styl je do detailu propracovaný, tvořen zaoblenými, jemnými tahy černou korturkou a několika styly jemného stínování. Postavy vypadají realisticky. Jeho styl jde rozeznat hlavně podle dokonalého zaoblení všech hran ;).

Náčrty Briana Bollanda:
The Killing Joke:

Ostatní náčrty:


Dokončené kresby (batmanovské):


*********************************************

Hmm, Bolland je můj oblíbenec, jeho styl se mi hrozně líbí, není ani moc jednoduchý, ani přeplácaný detaily (jak to u mnohých krelsířů bývá). Jokera kreslí úplně úžasně, ostatně jako všechno. nedivím se, kolik si získal obdivu. Směkám, můj velkej vzor :D


The Joker a Harley Quinn

19. května 2009 v 19:19 | Teryl |  The Joker

"Vyjádření emocí pravým a smysluplným způsobem je Jokerovi cizí. Ale o těchto svých stránkách se učí, ač nevědomě, skrze Harley. Na fyzické úrovni jsou spolu jako dynamit. Hodně vztahů je na tomto založeno. Dva lidé se k sobě můžou chovat opravdu hrozně, ale psychicky se navzájem natolik ovlivňují, že nemůžou být jeden bez druhého."
--- Mark Hamill (dabér Jokera pro animáky všeho druhu)

"Všichni viděla Jokera se smát, Harley je jediná, kdo jej viděla plakat."
--- Arleen Sorkin (dabérka Harley Quinn pro animáky všeho druhu)


"Miluje ji tak moc, jak jen to dovede. Miluje ji svým způsobem."
---Paul Dini (spisovatel komiksů všetně Batmana: TAS)


***
Kdo tu koho léčí?
Když Batman konečně chytil Jokera, převezl ho do Arkhamského blázince, kde ho ubytovali v polstrované cele. Ale co bylo dál? Jak by se odtamtud někdo jako on mohl dostat?
Odpověď najdete v komiksech a animovaných seriálech z 90. let - je to doktorka Harleen Quinzel.

Joker: "Hm, líbí se mi, co jsem o tobě slyšel... zvláště to jméno - Harleen Quinzel. Když to trochu pozměníme, bylo by to Harley Quinn!"
Harleen: "Jako postava klauna harlekýna (ang. harlequin). Já vím, už jsem to slyšela..."
Joker: "Je to jméno, které mi na tváři vykouzlí úsměv."

Doktorka Harleen Quinzel je doslova okouzlena svou novu prací v Arkhamském sanatoriu pro duševně choré. Ale ještě více je okouzlena tím nejšílenějším pacientem - zločiným géniem Jokerem, který je ve svěrací kazajce jako doma. Její veliké ambice jí nedají a tak se s ním rozhodne mít terapie s vizí, že se ho pokusí vyléčit. Netrvá ale dlouho, než sebevědomá doktorka ztratí svůj nadhled a začne podléhat Jokerově lžím a přetvářce (co si budeme nalhávat, málokterý padouch má takové charisma).

Úryvek z poznámek Harleen:
"Brzy mi bylo jasné, že tento Joker, také přezdívaný jako blouznivý, vraždící šílenec, byl vlastně jen umučená duše volající po lásce a pochopení, opuštěné zraněné dítě snažící se přimět svět, aby se smál jeho groteskám."
Narůstá v ní nenávist k Batmanovi a všemu, co Jokera drží v Arkhamu a tak se rozhodne svůj zaškatulkovaný život změnit zcela razantním způsobem - v kostýmu za Harlekýna se vkrade do Arkhamu, kde se Jokerovi představí jako Harley Quinn a pomůže mu utéct. Od této chvíle můžeme Jokera vidět jen málokdy bez její přítomnosti. I když ji Jokera má rád (pokud se to tak dá říct), neváhá jí praštit jen proto, že mu to přijde k smíchu. Harley se bude ještě mockrát divit, co se stalo z jejího ubohého, vzorného a naslouchajícího pana J. Ale odtrhnout se od něj nemůže. Joker byl její vstupenka do světa zločinu, který se jí zamlouvá víc, než psychiatrické terapie. Je na něm tak závislá, tak moc zamilovaná, že se k němu neustále vrací a podlézá mu všemi možnými způsoby, jen aby ji vzal zpátky. Joker ji ale bere jako samozřejmost a tak ji nevěnuje tolik pozornosti, kolik by si přála, a raději se věnuje svým plánům hromadných vražd a masakrů. Proto se není čemu divit, když mu Harley uteče se svou novou kamarádkou Poisen Ivy... ( viz článek IN PROGRESS :D)
Tento pár vznikl v seriálech Batman: The Animated Series, ve kterém Vás tahle dvojce nikdy nezklame a díly s nimi patří k těm nejlepším. Umí Vás rozesmát, ale i dojmout. jejich vztah je jedna velká "Itálie", kdy se jeden mstí druhému. Joker je k Harley nekompromisní a nevyzpytatelný a Harley je jako jeho upištěná fanynka velice groteskní postavou.


***
Svět komiksu přitvrzuje
Animované série odstartovaly novou sadu příběhů o Jokerovi a Harley. Komiksová adaptace této legendární dvojice však už není k Jokerovi tak přívětivá. Harley je zde mnohem hrdější a svéprávnější, i když je z něj pořádně vedle, občas si ho i umí omotat kolem prstu a dokonce ho přinutit. Dokonce je schopná předstírat svou náklonost k Batmanovi jen aby dohnala Jokera k žárlivosti ( a věřte mi, nikdy Joker Batmana tak nezmlátil, jako kvůli Harley). Komiks si upravil příběh Šílené lásky trochu po svém. V tomto příběhu se ihned po útěku z Arkhamu dá každý sovu cestou. Po čase se ale joker rozhodne k překvapivému tahu - sám najde Harley Quinn a požádá ji o "spolupráci". Tímto se stává jeho jediným komplicem v celé historii Jokerovi existence.
Tahle hořkosladká dvojka prostě nikdy neomrzí ;)

BTW přepisuju některý články, aby to bylo podrobnější, článek o Harley ještě upravím ;)

Two Hands (Ruce pryč)

17. května 2009 v 17:54 | Teryl

První celovečerní film, ve kterém si hlavní roli zahrál Heath Ledger. Jedná se o australský film, kterému se přezdívá "Australské Pulb Fiction"


PŘÍBĚH:
Trochu prostoduchý a flegmatický Jimmy pracuje jako vyvolávač ve stripterském klubu Kings Cross a velice ho láká svět zločinu, ve kterém není těžké si pořádně vydělat. Místní drogový magnát Pando, který má pod palcem všechny zločince v okolí pověří mladého Jimmyho, aby doručil jednu důležitou zásilku - balík 10 000. Jimmymu se tento jednoduchý úkol zamlouvá a tak práci jako kurýra přijme. Ke všemu se seznámí s dívkou svých snů Alex. Vypadá to, že se mu vše začíná dařit. To však netuší, že mu peníze shodou nešťastných náhod ukradnou dvě pouliční děti. Jakmile se to dozví Pando, rozhodne se s Jimmym skoncovat. Mladík ale věří, že celou situaci urovná. Film vypráví o tom, jak je někdy neuvěřitlené, co všechno dokážou dvě obyčejný ruce.

Obsazení:
Jimmy - Heath Ledger
Alex - Rose Byrne
Pando - Bryan Brown
Acko - David Field
Wally - Tom Long
Eddie - Tony Forrow
a další

Režie a scénář:
Gregor Jordan

Žánr:
Krimi/Komedie

1999, Austrálie
***
NÁZOR:
Film, do kterého byste neřekli, že se u něj i zasmějete. Děj je plný zvratů a opravdu nečekaných situací a dokonce zde najdete i některé fantastické prvky. Trochu odlehčený pohled do australského kriminálního světa, který ovlivňuje zdejší mládež - ano, to znamená, že se zde dají najít i naturalistické prvky. Výborný film pro odreagování a pro zasmání. Já si to užívala, už jenom proto, že se jednalo o Heathovu první hlavní roli ve filmu. :)))

Up, UP and AWAY!!! XD

16. května 2009 v 12:04 | Teryl |  About me

Hi ho, Potatoes!

Sun Shining...
Venku už pomalu prosvítá slunce, ptáčci zpívají, děti se radují a ROSTOU KYTKY...
Ještě před měsícem by mi to asi nevadilo, ale asi se odhalila záhada, díky které jsem byla poslední 2 měsíce tak trochu marod a zameškala jsem spoustu hodin ve škole. Takže pravděpodobně mám alergii na ... jaro? No, nevím, jak jinak to mám nazvat - sucho, prach a rozkvetlé keře. Takže teď každý ráno beru prášek a po škole bych měla chodit hned domů a nikde se moc nezdržovat... To zrovna!!! Nejlepší na tom je, že jsem si zrovna nedávno říkala, jaký to mám štígro, že nejsem na nic alergická a BUM! najednou mám tu nejhorší alergii na světě :D. No, ale v červnu jdu na vyšetření, tak třeba nebo zas tak horký nebude.

Ale však víte, jak to je? Když jste dlouhodoběji nemocní, všichni říkaj, ať se jdete občas provětrat ven, že to pomůže... XD No, to samí jsem s kámoškou udělala na prvního máje a jeli jsme na přehradu trochu si zafotit a zahrát minigolf. No, měla jsem první ránu a nehrála jsem to snad 2 nebo 3 roky a zas jsem říkala, jak jsem na to levá... a hádejte co? Dalo jsem to na první pokus, to mi brada spadla až na zem, ale nenechte se zmílit - při jednom hodu jsem vystřelila míček přes celý hřiště. Ještě ten večer jsem u ní přespávala s Danulou a řekli jsme si ,že půjdem na nákup do Tesca o půl jedenáctý XD. A cestou zpátky jsme potkali ježka na silnici, kterýho po dlouhém váhání, při kterém kolem něj projeli 4 auta včetně policajtů (seděl úplně krásně uprostřed jednoho pruhu, takže ho žádný kolo nesmetlo, ale i tak jsme se při každým autě otáčeli zády) vzala kámoška do igelitky a zanesli jsme ho do bezpečí. Pak jsme usnuli u Ospalé díry a další den na zábavě jsme vlastně... taky spali XD. Samozřejmě mi tenhle čerství vzduch plnej prachu a rokvetlejch kytiček moc nepomohl...

Freee Falliiing, Babeee!!!
V poslední době moje výtvarná činnost trochu stagnovala, páč jsem líná jak veš. XD Hodně přemýšlím (XDDD) o tom, co budu dělat, až skončím školu. Však víte - policajt je dobrý zaměstnání, ale přece jenom, to krelsení mě baví. A tak se před pár dny stal zázrak! Napsal mi jeden nejmenovaný podnikatel z jedné nejmenované malé firmičky, jeslti bych pro něj nechtěla malovat záhlaví pro e-shopy. A co já na to? NO SAMOZŘEJNĚ!! XD Takže doufám, že nebudou žádný problémy s nějakou tou smlouvou a že budu schopná nakreslit nějaký obrázky na zásilku. Zatím to vypadá pohádkově! 20% zisku z každé zásilky, žádný nátlak, jméno v patičce a kdybych chtěla, tak i vlastní web. Jsem teď těžce pracující, lidi! Bacha na mě!

Ale má to i jeden háček - teď když vydělávám mi rodiče asi zase seberou kapesné, které mi konečně začali tehnle měsíc dávat. Protože jim k tomu dávám důvod. :DDD A taky asi omezím svoje běžný kreslící aktivitky, uvidíme, co všechno mi moje lenost dovolí XD Jo a co se týče školy, radši nebudu komentovat!

Takže zatím páček shledáček, lidi! :) Musím si vzít ten zatracenej prášek... :D

Pokračování Batmana - Spekulace a fakta

10. května 2009 v 13:50 | Teryl |  The Dark Knight

Za pár měsíců tomu bude rok od premiéry Temného rytíře, který vidělal několik miliónů dolarů. Je jasné, že třetí díl bude, i kdyby jsme nechtěli. A koho v něm uvidíme?Hlavní hrdinové
Samozřejmě Christiana Balea v roli Batmana, z jedné strany proto, že ho role Temného rytíře stále více baví a z druhé strany, že podepsal smlouvu s Warner Bros na Batmanovskou trilogii. Bale chce dokázet, že s Nolanem dokážou natočit úspěšný třetí díl, aniž by ho zkazili. Stejně tak, jako s Christianem můžeme počítat s Michalem Cainem, který bude opět stát po boku Bruci Waynovi jako jeho sluha Alfred.

*****************************************
Joker patří Heathovi
Společnost Warner Bros zachovává chladnou hlavu a na natočení třetího filmu vůbec nespěchají, aby byl výsledek co nejpropracovanější. Nejen, že Chris Nolan ( který už také podepsal smlouvu) potřebuje čas na odpočinek, ale také si tvůrci vůbec nejsou jisti, jakou zápornou postavu do trojky obsadí.

"No, jde hlavně o to, že Chris potřebuje čas, aby si odpočinul a pak natočil skvělé pokračování. Ale také o to, že se vůbec neví, jaký bude záporák. Kdyby žil Heath Ledger, tak je jasné, že by se okamžitě vrátil jako Joker a to třeba do více dílů, ale okolnosti tomu bohužel nepřály. Je to teď poněkud zmatené, uvidíme, co se z toho vivine."

Nolan nepopírá, že s Jokerem do třetí filmu počítal, ale pouze jako s Heathem:

"Heathův Joker překoná všechno, co jste viděli, nebo si jen představovali. Pro mně Joker patří jedině Heathovi a pokud budu Batmana točit já, nedám ho nikomu jinému."

Více než zřejmé tedy je, že se s Jokerem už neuvidíme. Zdá se, že Warneři vyslyšeli petice fanoušků, že postava Jokera zemřela společně s Heathem Ledgerem. A proto řada fanoušků přichází s alternativním řešením. A to vměstnat do děje Jokerovu přítelkyni Harley Quinn, jako jednu z mnoha poct Heathovu hereckému výkonu, jehož potenciál by mohla tahle šíleně zamilovaná psychiatrička využít. Chrise Nolana tato zpráva dojmula a zároveň i rozesmála:

"Tak se obávám, že by na casting přišlo několik miliónů lidí, i kdyby se Harley Quinn měla objevit v jediné scéně. A navíc, každý ve štábu by si ji chtěl zahrát, včetně mě."

*****************************************
Dejte prostor neznámým
Nolan chce udělat to samé, jako v Batmanovi Začíná - obsadí do filmu méně známého záporáka, kterého budou znát zřejmě jen komiksový znalci. Všeobecně se ví, že Nolana hodně mrzelo zkomolení postav Dvojí tváře a Hádankáře ve filmech od Schumachera a proto chtěl jejich pověst očistit. U Dvojí tváře se mu to už povedlo a tak je možné, že pokračování dá stejnou možnost i Hádankáři (kterého by údajně hrál Johny Depp). Jisté ale je, že se neuvidíme s Tučňákem, kterého Nolan označil jako "příliš přitaženého za vlasy".

Tak tohle bylo takové menší shrnutí drbů, faktů a spekulací o třetím dílu Batmana. Situace se vivíjí všelijak - zatímco před pár měsíci producent TDK namítal, že smrt herce neznamená smrt postavy, dnes už se věci mají poněkud jinak. Ale opravdu chceme pohřbít legendární postavu Jokera společně s Heathem? To je trošku odvážný tvrzení, nemyslíte?

Odedneška kreslím v PC!

9. května 2009 v 16:09 | Teryl |  NEWS

Ale tentokrát krapet jinak :D

Víte, to skenování už mě začalo pořádně otravovat a tak jsem se pro jednou rozýhodla nakrelsit obrázek kompletně celej v pc... No, čekala jsem, že to bude horší, ale opak je pravdou - ode dneška kreslím jenom v PC! XD
************************************************

Nejdřív jsem se pokusila nakreslit Jokera. Dopadlo to s ním asi takhle:

Samozřejmě jsem ho nikdy nedokončila, páč jsem strašná a musím dělat tisíc věcí zaráz a ani jednu pořádně :D A protože se mi nechtěli krelsit Jokerovy vlasy, tak jsem začala krelsit Harley :D (u které vlasy moc kreslit nemusím:D) A skončilo to úspěšně - DOKONČILA JSEM TO! :D

************************************************
A tady menší bonus pro Vás. Publikovala jsem si jednotlivé kroky při kreslení Harley and here it is...
***

Batman a Fantom - ONLINE

4. května 2009 v 22:15 | Teryl |  Dark Knight

Drown the kids and shoot the neighbours!
Včera se mi povedlo něco neuvěřitlenýho!!!
Našla jsem na netu ke stažení celej film Batman: The Mask Of Phantasm... a teď se podržte...

S ČESKÝM DABINGEM

Prostě
!SQUEE OMG WTF LOL!


Samozřejmě jsem málem hlavou prorazila strop, páč jsem tenhle film v ČJ ještě neviděla :D Tak jsem odbýhala od naší malé rodinné grilovačky a po kouskách ho stahovala z Rapidshare.
Ještě jsme na to večer se ségrou koukali a něco Vám teda řeknu...

Joker nemluví jak kachna!!! Což je skvělá zpráva... bála jsem se, že bude tak příšerně nadabovanej jako v seriálu, ale jak už to u mnoha filmů bývá, změnili dabéra. A tentokrát to Jokiemu jenom prospělo ( I když Jan Přeučil narozdíl od Marka Hammilla pořád trošičku přehání, ale to asi k Jokerovi patří).

No, není to sice dokonalý a "Džoukra" vyslovujou jako "Džokra", ale konečně rozumíme každýmu slovu! :)))

Píšu rozumíME, páč jsem si tenhle kousek nemohla nechat pro sebe a tak jsem to pro Vás nastříhala a hodila na youtube a tady to máte... O:)

Hezkou podívanou a nezapomeňte sledovat v HQ (pokud tam nějaká je) :D

***********************************************************

World's Finest (Batman & Superman movie)

3. května 2009 v 14:40 | Teryl |  Dark Knight
A mám tu pro Vás článek o dalším filmu z dílny tvůrců Batman: The Animated Series.
Tentokrát vznikl tzv. "crossover" (propojení různých filmových světů) mezi seriály Superman: TAS a Batman: The New Adventures (vlastně jsou to pořád animované série, akorát novější a s jiným stylem kreslení)


Batman a Superman spolu totiž "spolupracovali" v mnoha komiksech, dokonce se někde uvádí, že město Gotham sousedí s Metropolis. V roce 2005 měl být natočen celovečerní film o těchto hrdinech, ale nakonec se namísto toho natočili samostatné filmy jako Superman Returns a naše staré známé Nolanovské trháky.

Film proti sobě postavil jedny z nejslavnějším hrdinů a záporáků v komiksové historii. Na jedné straně Batman a Superman a na té druhé Joker a Lex Luthor. Už jenom tenhle fakt napovídá, že je na co se koukat.


***************************************************

PŘÍBĚH:
Joker v Gothamu ukradne velkou sošku z Kryptonitu - z jediné látky, která může oslabit či zabít Supermana. Záhy se s Harley Quinn vydá do Metropolis, kde navštíví Supermanova odvěkého nepřítele Lexe Luthora s nabídkou, že pokud zabije Supermana, tak mu Lex vyplatí 1 bilion dolarů. Lex sice pochybuje, že někdo, kdo neumí zabít ani člověka z masa a kostí (Batmana) by se mohl postavit Supermanovi, ale nakonec nabídku přijímá.

Mezitím si Superman žije svůj "bezstrarostný" život plný děkování, uznávání a zamilovaných pohledů novinářky Lois Laynové. V Gothamu už taková pohoda nevládne. Když Batman zjistí, že Joker zmizel do Metropolis, rozhodne se ho následovat(jak jinak :D) a zastavit ho dřív, než se stane katastrofa. Tak tedy přijíždí slavný Bruce Wayne do Metropolis, kde seznámí s Lois, se kterou si okamžitě padnou do oka, a Clarkem Kentem, který očividně žárlí.
Zatímco si Joker podrobí místní mafiánský tým, oba hrdinové se ho zoufale snaží najít - každý po svém (:D). Když na sebe nakonec narazí, dozví se své pravé identity, Batman Supermanovi objasní celou situaci a samozřejmě spolu odmítnou spolupracovat. Superman Batmana napadá slovy "tohle jem oje město", ale Batman se brání faktem, že je tu "jeho Joker". Snad jediné, co tyhle dva může svést dohromady je jejich společný zájem o Lois a nakonec jim to i celkem klape.

Na druhé straně si Joker s Lexem moc nerozumí. Když totiž Jokerův první pokus zabít Supermana překazí Batman, Lex chce od dohody upustit. Nejen proto, že Joker selhal, ale také protože si Joker vybírá na své "hry" lokality, které patří Lexově firmě. Ale to by to nebyl Joker, kdyby si s Lexem neporadil. Koneckonců, to on navedl Batmana, aby ho pronásledovalaž do Metropolis. Ve vhodné chvíly Lexe zneškodní i s jeho kolegyní a vypujčí si pár jeho experimentálních vynálezů, aby mohl zničit nejen Batmana a Supermana, ale i všechny budovy patřící miliardáři Lexovi.

A konec trošku zdramatizuju:
pro kterého z hrdinů se Lois rozhodne? Který z padouchů bude mít nakonec navrch? A dokáží Batman se Supermanem nakonec spolupracovat? :DDD

NÁZOR:
U tohodle filmu jsem se se ségrou pěkně nasmála. Batman to prostě nad Supermanem vyhrál na celé čáře! Je prostě chytřejší. :) A co terpv Joker - má tam skvělý xichty, skvělý hlášky, vypadá fakt roztomile a je rozhodně stokrát lepší než nudnej Lexík. :D Je napínavý pozorovat, jak se postavení všech účinkujících mění ze scény ny scénu a každý zde uplatňuje svoje nejlepší hodnoty. Skvělej kresleňák! :)


***************************************************
A protože nejsem škrna a vím, že tyhle filmy se blbě sháněj, tady je celý World's Finest z Youtube v anj (v češtině to bohužel není):


Hezkou podívanou přeju, kdyby jste něco nerozumněli, stačí říct :D