Červenec 2009

Batman: The Animated Series INFO

30. července 2009 v 14:23 | Teryl

" I am vengeance, I am the night, I am Batman "
"Jsem pomsta, jsem noc, jsem Batman"

Děj:
Bruce Wayne se ani po letech nemůže vyrovnat se smrtí svých rodičů a proto se v netopýřím převleku vydává do ulic města Gotham, kde potírá tamnější zločin. V tom mu pomáhá jeho věrný sluha Alfred a později i Robin nebo Batgirl. Musejí čelit mnoha podivuhodným zločincům, které známe již z komiksové tvorby, ale přibyla i spousta nových. Nechybí akce, vtip originalita. Seriál o nekonečném údělu Temného rytíře pro každého.
Seriál oživil nejen dosud nezfilmované postavy, ale dokonce i některé vyvořil (např. Harley Quinn a LockUp). V několika epizodách se tvůrci řídili klasickými komiksovými novelami (např. epizoda Laughing fish) a rozšířili obzory Batmanovskému světu. Bezpochyb nejlepší kreslený seriál podle komiksové předlohy, který si odnesl řadu ocenění ( Emmy, Annie, Young Artist Awards, Motion Pictures Sound Editors)
Batman: TAS měl mít původně jen jednu sérii, která měla 65 epizod, ale díky velkému úspěchu se ještě během vysílání první začalo připravovat dalších 20 epizod, které byly značně odlehčenější a méně temné. Druhá Série dostala název "The Adventures Of Batman And Robin"

EPIZODY ( 85 ) :
Season 1: On Leather Wings, Christmas With The Joker, Nothing To Fear, The Last Laugh, Pretty Poison, The Underwellers, P.O.V, Forgotten, Be A Clown, Two Face part 1+2, It's Never To Late, I've Got Batman In My Basement, Heart Of Ice, Cat And The Claw part 1+2, See No Evil, Beware The Gray Ghost, Prophecy Of Doom, Feat Of Clay part 1+2, Joker's Favor, Vendetta, Fear Of Victory, The Clock King, Appointment In Crime Alley, Mad As A Hatter, Dreams In Darkness, Eternal Youth, Perchance To Dream, The Cape And Cowl Conspiracy, Robin's Reckoning part 1+2, The LAughing Fish, Night Of The Ninja, Cat Scratch Fever, The Strange Secret Of Bruce Wayne, Heart Of Steel part 1+2, If You're Smart Why Aren't You Rich, Joker's Wild, Tyger Tyger, Moon Of The Wolf, Day Of The Samurai, Terror In The Sky, Almost Got 'Em, Birds Of The Feather, What Is Reality?, I Am The Night, Off Balance, The Man Who Killed Batman, Mudslide, Paging The Crime Doctor, Zatanna, The Mechanic, Harley And Ivy, Shadow Of The Bat part 1+2, Blind As A Bat, The Demon's Quest part 1+2, His Silicon Soul, Fire From Olympus, Read My Lips, The Worry Man
Season 2: Slideshow, A Bullet For Bullock, Trial, Avatar, House And Garden, The Terrible Trio, Harlequinade, Time Out Of Joint, Catwalk, Bane, Baby-Doll, The Lion And The Unicorn, Showdown, Riddler's Reform, Second Chance, Harley's Holiday, Lock-Up, Make 'Em Laugh, Deep Freeze, Batgirl Returns

FILMY:
Mask Of The Phantasm
Batman And Mr. Freeze: Sub Zero

ŽÁNR:
Animovaný/Akční/Dobrodružný/Krimi/Fikce

HRAJÍ:
Batman - Kevin Conroy
Alfred - Clive Revill, Efrem Zimbalist Jr
Gordon - Bob Hastings
Robin - Loren Lester
Joker - Mark Hamill

REŽIE:
Jean MacCurdy

VÝROBA:
Alan Burnnet
Paul Dinni
Eric Radomski
Bruce Timm
Tom Ruegger

HUDBA:
Danny Elfman

Délka jedné epizody - cca 22 minut
1992 - 1995, Spojené Státy Americké
Názor:
Ukázkový animovaný seriál plný napětí, tajemna, ale i humoru. Každý díl nabízí kvalitní příběh s profesionálním dabingem a svižnou zápletkou. Moc se mi líbí, že se děj netočí jen kolem hlavní postavy, ale aktivně zapojuje i staré dobré klasické padouchy, což seriálu rozšiřuje obzory. Pěkné animace, zkrátka klasika :)

Batman TAS - dabing

26. července 2009 v 12:10 | Teryl

KONEČNĚ!

Konečně jsem dostala přístup na warforum.cz a první, co jsem udělala, bylo že jsem si stáhla Batman: The Animated Series a Batman: New Adventures s českým dabingem.

Mrzí mě jedna věc ( je jich teda víc, ale tahle mě mrzí nejvíc XD). Nova nenadabovala všechny díly, nebo je nenakoupili, nebo ještě nejsou ke stažení... jisté je ale to, že některé (respektive ty moje nejoblíbenější) epizody nejsou nadabované... škoda, škoda a ještě jendou škoda :/

Koneckonců, originál je stejně nejlepší :)))

A teď k výkonu dabérů. Ajajaj, Batman mluví jako po šesti pivech, je trošku zpomalený, ale to jsou tam všichni. Ale v New Adventures mě mile překvapil ;)
U Jokera je to jasné - Mark Hamill je jenom jeden a v češtině rozhodně nepůsobí tak suveréně jako v angličtině. O jasné výslovnosti, šíleném proměnlivém smíchu a elánu se rozhodně mluvit nedá. Problém je taky v tom, že ho v každé sérii mluví někdo jiný, takže jsem dostala rovnou 3 infarkty po sobě. To je možná i tím, že je problém nahradit Hamilla, který se jeho hlasu ujmul nepřekonatelně. A tak hledání vhodného hlasu v českém znění bylo všelijaké, jenom NE Jokerovské.
V první sérii TAS ho mluvil mě už dobře známý dabér. Smích mu celkem šel, to jo, ale Joker mluvil jako kachna, která se prostě nedá brát vážně. Mr. J na Vás tak působí ještě trhleji než Cesar Romero v 60.letech.
V budoucnu však povýšil z kachny na havrana. 2. série z Jokera udělala starýho kuřáka, kterej ze sebe vysokým chraplákem souká větu za větou a při jeho smíchu jenom čekáte, kdy dostane záchvat kašle.
New Adventures, které se honosí snad nejvtipněji nakresleným Jokerem, přineslo jen drobné změny. A to takové, že Joker svůj český chraplák ovládá o něco víc. Ale i tak zní jako v posledním tažení. Zkrátka jako by mu český dabing přidal pár let a ubral trochu té hyperaktivity, kterou do něj Mark vložil. Už chápu, proč jsem Jokera tak moc neměla ráda XD
Harley Quinn se očividně svoji americkou předchůdkyni snažila co nejvíce napodobit. Účel sice splnila - zní šíleně a roztomile, i když možná trochu víc naivně a dětinsky. Dabérky se opět měnili. Je to hnusný, ale jakoby jí sérii od série odebírali IQ a ona mluvila stále víc a víc dětinštěji.

BTW. přijde mi, že v originále znějí postavy mnohem dosplěleji a vyzráleji. Možná to je tím, že jsme scénář o hodně zjednodušili.
Zkrátka to u nás udělali hlavně pro děti.

Když znám originál, tak se mi to mluví, co? :) Ale pravda je, že kdybych originál neznala, asi bych byla spokojená a žádné zvláštní nesrovnalosti bych nezaznamenala. Na překladu vlastně není nic špatného, smysl to dává, jenom je PROSTĚ JEDNODUŠŠÍ! Mimochodem to, že Jokerovi říká Harley "Pupíčku" mě nesmírně irituje XD V životě by mě nenapadlo, že by někdo přeložil "Puddin" takovýmhle způsobem. XD


Je čas říct dobrou noc (Ať se maskovanému rytíři stalo cokoliv)

24. července 2009 v 20:47 | Teryl

Whatever Happened To The Caped Crusader
je komiks věnovaný Batmanově (Bruceově) památce.

Scénář: Neil Gaimen
Kresba: Andy Kubert

Příběh:
Bruce vidí Gotham. Ale je jiný, než ho zná. Slyší povědomý hlas, který ho provází až na jeho vlastní pohřeb. Jsou tu všichni. Od Jokera až po Gordona. V té nejšpinavější čtvrti se sešli, aby vzdali hold mrtvému Temnému rytíři, který leží uprostřed vzpomínkového obřadu.

Harley: "Nemůžu uvěřit, že je mrtvý, koblížku..."
Joker: "A já nemůžu uvěřit, že neumřel hned když se poprvé převlékl za obřího netopýra a skočil se střechy. "

Jeden po druhém chodí k jeho rakvi a vyprávějí příběh o jeho smrti. Ale každý ho vypráví úplně jinak. Někdy je to důstojná smrt, jindy je směšná a zbytečná.

Jokerova verze:
Tohle nemohla být pravda. Na konci obřadu se kolem Bruce zatmí a on v záři uvidí svou matku. Tohle je konec?
UKÁZKA KOMIKSU:

Batman R.I.P.

24. července 2009 v 12:04 | Teryl

Nebojte, není to tak hrozné, jak to vypadá. Vždyť Batman neumřel...
To jenom Bruce Wayne... XD

Ve snu by mě nenapadlo, že by se tahle dvě jména dala oddělit. Stalo se díky "úžasnému" spisovateli, který si vzal na starost pokračování komiksovské bat-série, jménem
Grant Morrison.

Je sice hezké, že chce "oživit" podle mě už dost živou dějovou linii u Batmana, ale to se dá přece udělat i jinými způsoby, než že zabije ty největší legendy.

Takže to shrnu ( vidíte, jak je to absurdní? ):
  • Doktor Hurt a parta zločinců se pod záhadným Black Glovem snaží dostat Batmana. Přizvou i Jokera.
  • Bruce si začne s Jezebel, která mimo jiné přijde i na jeho Bat-tajemství.
  • Zjistí se, že Bruceovým biologickým otcem není Thomas Wayne, ale Alfred Pennyworth. Thomas byl jenom opilec, který přivedl Marthu Waynovou k závislosti na heroinu. Je tu možnost, že Thomas Wayne je stále naživu a celou vraždu před lety narafičil tak, aby se jen zbavil své nepohodlné ženy.
  • Hurt to rozjede ve velkém, otráví Batmana a zjistí pozici Batcavu.
Jezebel byla unesena a Batman se ji vydá zachránit. Myslí si, že jde proti samotnému Jokerovi, o kterém si myslí, že pracuje sám (a snad i doufá, že by mohli spojit síly). To sice pracuje, ale doktora Hurta si nechá myslet něco jiného ;) Joker se Batmanovi při svém pěstním souboji, který Hurt a všichni sledují přes kamery, snaží hodně napovědět a neustále se ho ptá "Tak už to chápeš? Ty to pořád nechápeš??" - z toho jsem občas nechápala i já. Vše se ale vyjasní ve chvíly, kdy se před Batmanem rozhrne opona, kde je v zaskleném prostoru plném černých a červených plátků růží, svázaná Jezebel. V tu chvíly si Batman sundá masku a bez váhání sklo rozrazí, aby se k ní dostal. I navzdory tomu, že jsou plátky růží napuštěny Joker-toxinem, který se aktivuje ve chvíly, když se černá a červená spojí. Batman se začíná smát a Jezebel se na něj jen usměje a natáhne si černou rukavici (anglicky Black Glove)
Tak už to chápete?
Joker je jako vždy nadšen, ale doktor Hurt ho zarazí slovy "děkuji, můj věrný služebníku". Ovšem teď jsou na řadě oni. Zaživa pohřbí Batmana, Joker však zůstává stranou. Když se ho Hurt zeptá, proč se nepřipojí, Joker mu udělá menší filozofickou přednášku o tom, jak předvídat kroky nepřátel. Hurt mu nerozumí, ale Joker mu dá jen svou kartu, řekne mu ať mu už víckrát neříká "služebník" a rozloučí se předtím, než se Batman vyhrabe zpodzemí. Přece jste si nemysleli, že by Joker Batmana zabil jen proto, že to nějakej doktor chce? ;)
Ovšem než to ostatním dojde, Batman už je v místnosti a pěkně si to s ostatními vyřídí. Nakonec i na Doktora Hurta dojde. Zmínila jsem se už o tom, že Hurt se vydává za Thomase wayne? Ne? Tak se zmiňuju teď :D Bruce ho chce dostat za každou cenu, skočí za ním na vrtulník, který se slovy doktora Hurta, "Black Glove vždycky vyhrává", vybouchne. Mimochodem, Joker při odjezdu taky tak trochu nabourá :D

Takže to bychom měli Jokera a Batmana - kaput oba dva (teoreticky, u Jokera je to vždycky sporný) Hůř to opravdu skončit nemohlo, že? :DDD

Teď přichází ta část, která mě strašila v těch nejhorších nočních můrách - Robinové.
Dick Grayson (Nightwing a první Robin) se v dalších komiksech "Battle For The Crowl" rozhodne převzít žezlo po Bruceovi a oblékne si masku Batmana ( sice mu to v ní sluší, ale Bruce je Bruce). Tim Drake (třetí a nejmladší Robin) nevěří ve smrt Bruce a tak se ho vydává hledat (a já doufám, že najde!!!)


Co k tomu říct? Batman je Bruce Wayne a nikdo jiný. A já doufám, že fanoušci budou natolik hlasití, že se vrátí náš starý dobrý milionář a tenhle komiks se smaže jako chyba v tisku.

Jediné, co musím Morrisonovi ( a úžasnému kreslíři Tony Danielovi) pochválit, je originální Joker. Vypadá jako smrťák a ještě jak si rozřízne ten jazyk, aby vypadal jako had... brrrr!!! Dokonce má jako další nápovědu nehty střídavě černé a červené. Je zlý, geniální, děsivý. Přesto se mi jeho role v komiksu tak trochu příčí.


Komiks je to pěkný, ale bůh ví, kam to povede. Jedno je ale jisté, pokud chce vařadit Bruce, Jokera a jiné známé postavy, tak si to s Morrisonem vyřídím.


Like A Comedy And Tragedy - Design

23. července 2009 v 21:52 | Teryl |  About blog

Good Evening, Folks

Tsss, já tu zas pěkně dlouho nic nepřidala, jsem to ale potvora XD Omlouvám se, ale poslední dobou nedělám u PC nic jinýho, než že čtu komiksy, který jsem v poslední době rozjela ve velkým. A zakončila jsem to právě poměrně novým komiksem
Batman R.I.P. a jeho dozvami.

...

A něco Vám teda řeknu.
Pokaždý, když začnu projevovat o nějaký film, či jinou fantazírní blbost, zájem, tak se něco zvrtne.

Jen tak pro ukázku:
StarGate SG-1 : Jakmile jsem začala sledovat tento seriál, zabili jednu z hlavních postav a všechno se změnilo.
Red Dwarf: Začnu ho sledovat, následuje otevřenej konec a pak přijdou nové díly, které stojí za jedno velký kulový.
Batman: Přijde Temný rytíř, Joker, vzpomínka, agónie a pak Batman R.I.P.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZABILA BYCH!!!
Ale tomuhle věnuju asi samostatný článeček... ;)


***
Nuže, teď je čas se trochu probrat a začít zase blogově žít XD Takže pro začátek změním design, protože proto a protože si Joker a Batman zaslouží design jenom a jenom pro sebe *smrk* :'(

Co k tomu dodat? Zkrátka
Batsy a Mr.J
Ušák a Zoubek
Černá a Bílá
Jin a Jang

Tragédie a Komedie
Dvě strany jedné mince ;)

K designu přidávám další nalezné video, tentokrát o Batsym ( In The Shadows ) a tenhle rozkošný GIF


The Joker Blog - BRB

18. července 2009 v 23:06 | Teryl


Vyberte si kartu, jakoukoli...

Jakoukoli?? Problém při výběru jediné karty je v tom, že ním jaksi ztratíte možnost volby. Každá karta má svůj význam, svou úlohu a každá je předvídatelná. Určí Vás typ a sprostě zařadí mezi ostatní. Takže jakou si vyberete, abyste se oddělili od ostatních? Abyste povstali předtím, než zmizíte ve stínu ostatních?

Je tu jedna karta, která nedělá rozdíly. Objeví se, když ji nikdo nečeká. Nedá se odtrhnout ani přiřadit k těm ostatním. Ona jednoduše Je.

Žolík

Takže pamatujte

"Není to o tom, která karta je Vaše, ale o tom, která Vaše není."

***
Děj:
Joker je zkrátka filozof, takže si před svým elegantním útěkem z Arkhamu vyšvihnul jedno moudro o kartách ;)

Názor:
Chytrej to chlap... Opět skvělý herecký výkon, propracované detaily. Vidlička ukradená v předminulém díle splnila očekávání a Joker využívá šance utéct. Jak už z důvodu žárlivosti a zhrzení, tak z jednoduchého faktu, že to zkrátka má ve scénáře. Protože jak víme - Joker nejdříve musí utéct a být zraněn Batmanem, než se duch doktroky Harleen zlomí. Ale jak už naznačil v téhle epizodě - jeho karta je nepředvídatelná.
BTW celkem mě pobavilo, jak si na konci broukal melodii Jokera z animovaných seriálů XD a jak ještě sám spustil alarm... LOLBeen Done For Fun

14. července 2009 v 17:02 | Teryl |  NEWS

To byla doba co?
Tak dlouho jsem tu nedala žádnej obrázek a to jich mám rozkreslenejch slušnou řádku. XD Hold se mi nechce do toho vybarvování, jsem lenoch :(

Ale tenhle obrázek je vyjímka. Fakt nevím jak se to stalo, ale nějak jsem úplně změnila styl kreslení (když to srovnáte s ostatníma výtvorama). Nebo lépe řečeno styl vybarvování. A já ( tohle děsí i mě) jsem s tím spokojená. Našla jsem přesně to, co se mi líbí a co chci kreslit a dál vylepšovat. Ale joke's on me - je to stokrát náročnější a tím pádem to trvá dvakrát tak dlouho XD.

Na obrázku je moje oblíbená trojka - Batsy, Pan J a Harl :)
To není žádná novinka. Jediné, co je v něm nové, jsou styly kreslení postav.

Ani nevíte, kolik papírů jsem vypotřebovala, než jsem si stanovila přesnou image pro mého komiksového Jokera (však víte - velikost očí, účes, nos, úsměv, oblek...). Ale konečně jsem našla kompromis mezi brutálním vrahem a uchechtaným smíškem.
Harley jsem vymyslela nový obleček, trošku víc klaunovský a už né tak prčovní, páč je to koneckonců taky vražednej maniak. :D
A Batman, no. Tomu jsem nechtěla kreslit ty svítící oči, jak má ve všech komiksech, tak jsem mu nechala ten TDK styl ;) Jinak je to ta stará komiksová klasika, až na to, že je trošku Baleovský :D.

Pojmenovala jsem to Been Done For Fun (doslova "Uděláno pro legraci") z několika zřejmých důvodů, které si v tom obrázku každý najde sám a asi jich je i víc, a protože se to rýmuje. XD

***

Nakonec bych ještě chtěla dodat, že tenhle obrázek je věnovaný ALICE, která mě v posledních dnech zahrnuje všemožnými komiksy s Jokerem, za což jí strašně moc děkuju právě formou tohodle obrázku ;)Náčrty (Opět nakresleno ručně, vybarveno v PC)

House Party At Arkham Asylum - SONG

13. července 2009 v 13:41 | Teryl

Věřili byste, že má Arkhamské osazenstvo svou vlastní písničku? To má, její název je House Party At Arkham Asylum z alba The Worst Album Ever od chlápka, který si říká The Great Luke Ski ( www.thegreatlukeski.com )

Je to něco jako parodie na animáky Batmana všeho druhu. Písničkou Vás provází Joker a další pacienti Arkhamu. Text se vážně povedl, takže jsem sem prostě ten překlad hodit musela... XD

Všechno, co není zvýrazněno, říká Joker ;)House Party v Arkhamské léčebně

Joker: (smích)
House párty v Arkhamské léčebně.
Já jsem Joker, sluha, Váš hostitel.
Potřes mi rukou, milý brachu,
Ucítíš ten bzukot,
Sežehnu tě jak francouzskej toust.

House párty v Arkhamské léčebně.
Harley Quinn je dnes Vaše hostitelka.
Vem jim jejich kabáty a klobouky,
Dej jim svěrací kazajky.
Harley: "Jasná věc, Pane J!"
Tak se připojte k naší...

Refrén:
House párty v Arkhamské léčebně.
Kde nejsou žádné kdyby, a, nebo ale
Páč jsme disorientovaní,
Stejně tak jako dementní
Jo, všichni jsme tak trochu zcvoklí!(O-ou, o-ou)

House párty v Arkhamské léčebně.
Jen zapomeň na všechnu dřinu a spory,
Páč my řídíme tenhle blázinec
A budem neposlušní
dalších 20 let našeho života!

House párty v Arkhamské léčebně.
Na parketu je Tučňák, kopající.
Předvádí surfujícího ptáka,
Roztočí se a něco mele
A pak to zakončí jako funky slepice.
Tučňák: "WaaWaaWaa"
House párty v Arkhamské léčebně.
Sledujte jak Catwoman tančí do rytmu.
Páč někdo vyšplouch Celinu,
Funky Cool Medinu
Teď se tu svíjí v rozčílení
Catwoman: "Mrrrňaaum"
House párty v Arkhamské léčebně.
Náš D.J. nás přivádí k šílenství!
Protože je to Pan Freeze.
Pořád ho žádáme, 'Prosím!
Mohl bys přestat hrát "Ice Ice Baby" ?'
Mr.Freeze: "Zavolám tvé matce!"
House párty v Arkhamské léčebně.
Hádankář: "Uhádněte tohle, moji milí hosté.
Komu se říká disc jockey,
jehož úmrtí je lehce šokující?
Já vím! Je to Jazzy Death!
Mr Freeze: Yeah!


Refrén:
House párty v Arkhamské léčebně.
Kde nejsou žádné kdyby, a, nebo ale
Páč jsme disorientovaní,
Stejně tak jako dementní
Jo, všichni jsme tak trochu zcvoklí!(O-ou, o-ou)

House párty v Arkhamské léčebně.
Jen zapomeň na všechnu dřinu a spory,
Páč my řídíme tenhle blázinec
A budem neposlušní
dalších 20 let našeho života!

House párty v Arkhamské léčebně.
Přiveďtě Batmana a celou jeho partu!
Robin, Batgirl a Nightwing
pocítí mazanou záři,
když taky dostanou šokovou terapii
(WHO HO HOOO!)
House párty v Arkhamské léčebně.
Mad Hatter zbouchá každýho morouse.
Scarface chce karaoke,
Clayface chce "Hokec Pokey",
Scarecrow chce "Macarenu" !
(AAAAAAAAAAAAAAAHHH!!!)
House párty v Arkhamské léčebně.
Slyšíte jak to za mikrákem maniace roztáčí.
Jen se dívejte na Ras-Al-Ghula,
jak jde nakopat tu starou školu
se svým novým rap-parťákem, 'Kid Crocem'!
Killer Croc: "BAWITABA!"
House párty v Arkhamské léčebně.
Bane vyzval Poison Ivy k tanci.
Řekla, 'Bez šance, tlouštíku'
Protože ona ví, že se
jen chce dostat k jejím kytkám!
(WHOOO-HOOO!!!)

Refrén:
House párty v Arkhamské léčebně.
Kde nejsou žádné kdyby, a, nebo ale
Páč jsme disorientovaní,
Stejně tak jako dementní
Jo, všichni jsme tak trochu zcvoklí!(O-ou, o-ou)

House párty v Arkhamské léčebně.
Jen zapomeň na všechnu dřinu a spory,
Páč my řídíme tenhle blázinec
A budem neposlušní
dalších 20 let našeho života!

(Smích)

House párty v Arkhamské léčebně.
Vyhodíme všechny filmové scénáře.
Keaton, Kilmer a Clooney
Se utkají s tímhle bláznovstvím.
Všichni skončí v bat-hrobce.
Keaton: "Já jsem Bat-gaaaah"
House párty v Arkhamské léčebně.
Tim Burton je tu, už se těšíme!
Ačkoli to vypadá dvoj-čelně,
tak z důvodu dobrého vkusu,
Joel Schumacher nebyl pozvaný.
"JOOOOO!"
House párty v Arkhamské léčebně.
Ti chudáci z Justice League nejsou tak špatní.
Wonder Woman a Flash
A Green Lantern měli ránu,
A Aquaman spal s rybami.
House párty v Arkhamské léčebně.
Ani Superman tuhle noc nemohl vyhrát,
Protože jsme roztančili jeho zadek 20 palcovým sestřihem
zvaným "Disco Kryptonit" ! Ha Ha Haaa!

Refrén:
House párty v Arkhamské léčebně.
Kde nejsou žádné kdyby, a, nebo ale
Páč jsme disorientovaní,
Stejně tak jako dementní
Jo, všichni jsme tak trochu zcvoklí!(O-ou, o-ou)

House párty v Arkhamské léčebně.
Jen zapomeň na všechnu dřinu a spory,
Páč my řídíme tenhle blázinec
A budem neposlušní
dalších 20 let našeho života!


House párty v Arkhamské léčebně. (až do konce)

Joker: (smích) Pojď Harley, zakončeme to v našem maximálně chráněném budoáru.
A vem houkající (u nás jakože prdící XD) polštářek.
Aby jsme mohli udělat malé houknutí! (smích)
Harley: Jasná věc, Pudlíku! Chceš se projed se svou Harley?
Joker: (smích) Ano má drahá, buďme drtivě divocí! (Smích)
Harley: Ou..!

(Smích až do konce)

Joker - Charakteristika

10. července 2009 v 14:35 | Teryl
Podrobné údaje a zajímavosti o Klaunském princi zločinu.


JMÉNO: Neznámé
*Jack Napier
(Použito ve filmu Batman z roku 1989. Jméno "Jack" bylo převzato po herci Jacku Nicholsonovi a přijmení "Napier" bylo po herci Alanu Napierovi, který hrál Alfreda v seriálech Adama Westa ze 60.let a zemřel několik týdnů před natáčením)
*Jason Repain
( "Repain" je opět zkomoleninou jména Napier. Teorie o tomto jméně jsou sporné, protože Repain je vlastně přijmení Jokerova synovce Melvina, jehož šílená matka byla Jokerovou tetou. )
*Joseph Kerr
( Když se v jednom z komiksů Joker vyléčil, nosil toto jméno. Je to opět jedna z mnoha teorií)

PŘEZDÍVKA: Joker
*Podle canastové karty Joker (Žolík)
*Poprvé byl v komiksu Man Who Laughs takto označován médiu pro svůj "humorný" přístup k vraždám
*V komiksu The Killing Joke se marně snažil prosadit jako komik (anglicky také Joker)

DATUM NAROZENÍ: Neznámé
*zřejmě na začátku v první polovině 20.století

MÍSTO NAROZEZNÍ, PŮSOBIŠTĚ: Gotham City, stát New York

**********************************************************
VÝŠKA: 197cm

VÁHA: 87kg

BARVA PLETI: Nezdravě bledá, až bílá
*Způsobeno infikováním toxického odpadu z chemičky (Mercury (II) chlorid, Amonium hydroxid, Hydrogen peroxid, Octan (II) sulfat pentahydrat ).
*Rty má nezvykle červené a víčka a nehty mu zčernaly.

BARVA OČÍ: Zelená
* Někdy uváděny fialové nebo červené. Původně hnědé až černé. Bělmo má vlivem chemikálií zažloutlé.

BARVA VLASŮ: Zelená
* Původně hnědá, černá

**********************************************************

POSEDLOST: Batman, vraždění
*Jako dvě věci, které má nejvíce rád jmenoval vraždění (při kterém se cítí jako střed všeho dění) a být Batmanovým úhlavním nepřítelem. V mnoha komiksech dával jasně najevo, že netouží Batmana zabít, protože by ztratil jediný důvod, proč žít. Dělá to jen proto, že je to nezbytné pro roli "úhlavního nepřítele".

DIAGNÓZA: Psychotický, chladnokrevný vrah vraždící pro vlastní pobavení.
*Pravděpodobně trpí neurologickou poruchou a jistě i určitým stupněm Schizofrenie
*Dále disociální poruchou osobnosti
*Porucha paměti, vytěsnění vzpomínek z ranné minulosti.
*Sklony k sadismu a masochismu, narcista, naprosto neschopný jakékoli empatie.
*Má velmi vysoké IQ (Vyzná se v chemii, genetickém a nukleárním inženýrství, manipulátor).
*Teorie jeho terapeuta Dr.Adamse mluví o jakési "Super-Sanity"( nadpříčetnost), tedy jakési nové uzpůsobení lidského vnímání. Tím, že je Joker odříznut od vnímání skutečného světa, tak nemá žádné zábrany a utváří a mění sám sebe každým dnem a jedinou jeho předlohou je on sám. Vnímá sám sebe jako hlavního herce a zbytek světa jako jeho divadlo.
*Duševně nezpůsobilý. Tím pádem nesmí být souzen jako obyčejný vrah, nýbrž jako duševně chorá osoba, která musí být držena a léčena v psychiatrické léčebně pro zločince.
*Téměř žádná naděje na vyléčení.

PŘÍČINA: Psychické trauma, znetvoření způsobeno chemikáliemi. Podrobnosti neznámé.
*Zřejmě se věnoval kriminální činnosti ještě dlouho před znetvořením. Ve svém ranném životě se cítil bezvýznamně, proto se tak upnul ke zločinu, který mu dává pocit vyjímečnosti.
* Red Hood - kapitola sama o sobě

VÍRA: Ateista
* Věří však v posmrtný život

**********************************************************

Časem budu doplňovat, pokud by jste k jeho diagnóze měli ještě něco, klidně piště do komentářů ;)


Úkázka komiksu - THE MAN WHO LAUGHS

9. července 2009 v 20:56 | Teryl

Nedávno jsem si stáhla komiks The Man Who Laughs (Smějící se muž), který velmi volně navazuje na The Killing Joke (Kameňák).

Popisuje vůbec první z Jokerových zločinů, při kterých Batman teprve zjišťuje, že pod přezdívkou Joker (kterou mu dali média po jeho prvním masakru) se skrývá Red Hood, kterého znetvořil toxický odpad z chemičky. Společně s Gordonem se ho snaží zastavit, ale i tak se neznámému maniakovi krásně daří testovat svůj nový chemický jed, který jeho obětem vykouzlí krásný úsměv na tváři. Temný rytíř klauna zpočátku podceňuje, ale časem mu začíná být jasné, že Joker je přesně ten typ nezvladatelného zločince, kterého se vždy obával.

A jak napsal Joker na zeď...

One By One,
They'll Hear My Call
Then This Wicked Town
Will Follow My Fall

***

Moc pěknej komiks :) Pro Vás jsem přeložila ale ty nejpikantnější momenty.
První střety Jokera a Batmana. Enjoy ;)


King Of The Pop - In Memoriam

6. července 2009 v 20:31 | Teryl

Prostě se musím vyjádřit i k téhle velké události. Král popu je a bude prostě jenom jeden.
Chystal svůj velký návrat, lístky na jeho koncerty se vyprodali v rekordním čase. Říkal, že pro nás má v červenci velké překvapení a jeho turné mělo nést název "Tohle je ONO"

Michael Jackson zemřel 25.6.2009 a přímý přenos jeho velkolepého pohřbu můžeme sledovat zítra v 19:00 našeho času přes internet (protože naše televize nebyly schopné zajistit vysílání i u nás). Nejméně 12 jeho fanoušků už spáchalo sebevraždu, Jackson zdobí většinu titulních stran bulvárů - zkrátka je to neštěstí, které zasáhlo doslova celý svět.

Asi by bylo už únavné, kdyby jsem teď napsala, že jsme ztratili snad nejtalentovanějšího zpěváka, tanečníka a skladatele všech dob, že? No, ale stejně jsem teď napsala. :D Zkrátka to byl génius, ve své branži nepřekonatelný. Jeho písně zlidověly, změnil popovou kulturu, zavedl videoklipy a jeho taneční kreace jsou inspirací pro všechny tanečníky. Mimo jiné se podílel na podporování různých charitativních organizací.

Zemřel v padesáti letech. A hádejte na co? Jestli to tahkle půjde dál, asi se začnu bát i ibalginu. Ano, je to další hvězda, která se stala obětí předávkování léky. Ano, opět na vrcholu své kariéry. Zajímalo by mě, za co ty lékaře platil? Ale zřejmě jeho plat bylo jediné, o co těm lékařům šlo, což je opravdu smutné.

***

Takže... tohle je ono? Začínám si zvykat. I když posledních deset let hudebně vůbec nežil, tak to jeho 30letou kariéru nesmaže. Ani omylem. Jeho smrt způsobila poprask a zaskočila snad každého, včetně mě. Nemůžu o sobě říct, že mám všechny jeho alba a poslouchám ho každý den, ale je to KRÁL POPU! A melodie jeho písní mi hrají v hlavě už od plenek.

Takže tohle je hořká tečka za jeho bombastickou kariérou, která skončila stejně bouřlivě, jako začala. Je na čase vyšvihnout pár otoček a elagatním moonwalkem odkráčet do ústraní.
A tady menší vzpomínka - krásná ukázka Jacksonova génia :P
Moje oblíbená skladba jménem
SMOOTH CRIMINAL
s krásným klipem v mafiánském stylu ( což se čirou náhodou hodí i k tématu blogu a ty Jokerovský psí dečky, který tam má... to je osud XD)

Sbohem, Miku! ;)

Comic-Heroes v reklamách?

6. července 2009 v 14:47 | Teryl

Takový fenomén jako je Batman nebo Superman se nemůže obejít bez nějakých těch kýčových reklam na hračky, coca colu apod. Některé z nich můžete skouknout níže. Zaručuju Vám, že vás z nich budou bolet panty... :D

Začnu se Supermanem:


1. Řekni NE cigaretám!

První verze

Druhá verze

2. Superman Peanut Butter

Luthor: Řekni mi, proč Peanut Butter chutná tak skvěle!
Superman: NIKDY! XDDDDD LOL


***

A tady je Batman

1. Batman Zellers

S Jokerem
("Dostals svou pointu, Jokerrrrre!" XDDD a jak běží... )

S Tučňákem

S Hádankářem

S Catwoman2. Dietní Cola

S Alfredem (The Batman)

S Catwoman (Batman Returns)3. Nějaké hračky

Batman a Joker (WOW)

Bat-oblek XD


No, nedala jsem sem všechno, protože toho je fakt moc, ale doufám, že Vás to aspoň trochu pobavilo XD ;)

BTW omlouvám se za to odmlčení, byli jsme na dovolené ;)