Říjen 2009

Batman:AA - Comics THE ROAD TO ARKHAM

31. října 2009 v 19:38 | Teryl

Jak už jsem zmínila v předchozích článcích odkazujících na hru Batman: Arkham Asylum, tak tvůrci jaksi neodolali nakreslit pro tuto hru samostatný komiks, který bude jakýmsi odkazem pro jejich budoucí hráče.

A tak vznikla krátká novela s názvem Road To Arkham (Cesta do Arkhamu), ve které Batman převáží Jokera do léčebny a dává si dohromady spoustu zvláštních událostí, které se v poslední době staly. Trochu nám to napoví o příběhu, který je ve hře snad tím nejdůležitějším faktorem.

Když jsme u příběhu, tak se jedná snad o jeden z nepropracovanějších v herní historii. Jde vidět, že ho psal vynikající spisovatel Paul Dini a že všichni, kdo se na něm podíleli, si pečlivě pročetli nespočet komiksů. Skrývá se v něm spousta informací o postavách, místech a událostech, takže i neznalci Batmanovského světa se nemusejí bát, že by něčemu nerozumněli. Mimochodem, pokud nepočítám Banea, ze kterého udělali svalnatýho hňupa, tak charakteristika všech ostatních postav je geniální, každý má v příběhu své místo a vyzařuje z nich přesně to, co by mělo.

Ale dost už komentování. Samozřejmě tu pro Vás mám překlad celého komiksu, jehož technika nakreslení je prostě pohádková :)


=>>>


Happy Halloween

31. října 2009 v 15:28 | Teryl |  About me

Anebo Dušičky? Nevím jak vy, ale já radši ten veselej Halloween :) Škoda, že u nás nemáme svátek, při kterým se můžem oblíct jak magoři a vyrazit demolovat celý město jen pro pár kousků sladkostí XD

Ať už slavíte (nebo neslavíte?) tenhle svátek jakkoli, pořádně si ho užijte :P

Třeba jako Harley a Ivy v následujícím videu z fan-seriálu Gotham Girls (mimochodem, jedinej díl, kde se "objevil Joker"):A to bych to asi ani nebyla já, kdybych k tomu nenakreslila nějakej ten obrázek, že... XD


End Of Jason Todd - SONG

28. října 2009 v 10:35 | Teryl

Další zbytečný článek o jedné písničce, kterou složila skupina The Smyrk o Jasonovi Toddovi (druhému Robinovi)

Pro ty kdo nevědí, neznají, nebo si nepamatují:
Batman se rebelantního Jasona ujal a začal ho trénovat v naději, že ho napraví a stane se z něj jeho nový pomocník. Bohužel se Todd nikdy nevyrovnal prvnímu Robinovi (Dick Grason), který od Batmana odešel, aby stále nestál jen v jeho stínu a začal si říkat Nightwing. Navíc byl Jason drzý spratek, který nesouhlasil s Batmanovým jediným pravidlem (něco ve smyslu 'nezabíjej žádného vraha, pokud nechceš skončit jako on').
A jednoho krásného dne se nechal Jason lapit do pasti, o které Batmanovi jaksi neřekl. Zde se potkal s Jokerem, který má na Robiny pifku a tak 12tiletého kluka umlátil s smrti a pak vyhodil budovu do vzduchu. Zde ho Batman našel už mrtvého.

O několik let později se Jason vrací (neptejte se mě jak, prostě vstal z mrtvých nebo co :D) a mstí se. Ani ne Jokerovi, jako spíš Batmanovi, který může za to, že si takovej maniakální klaun pořád běhá po ulicích, stejně jako spousta jemu podobných. A to jen pro to, že Batman není schopen udělat to, co je nutné - zabít je.
Ale ruku na srdce - myslíte si, že Batmana Jasonova smrt nějak poučila? A že se jeho vztah k Jokerovi nějak změnil? Ani omylem... To musím Jasonovi nechat...

Tahle písnička je věnována jemu, taková menší zpověď ;)
Aneb jak se z klaďase stane záporák.

Ani se nedivím, že si ho vybrali jako předlohu k songu, Jasonův příběh má něco do sebe.
Překlad:

Musel jsi to čekat....
Omezená čísla času
Klaunský princ by se moh'
potrhat smíchy a stále si utíkat.

Tak nebuď překvapen, až uslyšíš,
jak vyhlašuji válku.
Neměli by se na to tvý vojáci připravit?

REF:
Tenhle tikající, tikající čas se bude táhnout...
Páč jsem trefil to, co jsem chtěl kvůli...
Tenhle tikající, tikající čas se bude táhnout...
Páč bys mohl dostat to, pro co jsi přišel...

Joker: Směju se poslední, směju se nejvíc
Tak proč si nezamatuješ, že jsem umělec?
A jsem v tom pečlivej...
Páč, zlato, dopředu nikdy, nikdy nevíš...
Dneska jsi pointou,
zítra vtipem!

REF:
Tenhle tikající, tikající čas se bude táhnout...
Páč jsem trefil to, co jsem chtěl kvůli...
Tenhle tikající, tikající čas se bude táhnout...
Páč bys mohl dostat to, pro co jsi přišel...

Tenhle čas - tik tik - se bude táhnout...
Páč jsem trefil to, co jsem chtěl kvůli...
Tenhle tikající, tikající čas se bude táhnout...
Páč bych tu hru mohl skončit kvůli...
Tobě

Co jsi to udělal? (4x)

Páč bych tu hru mohl skončit kvůli...
...hra kvůli tobě
...hra kvůli tobě
hra...

Batman a Superman - PARODIE

24. října 2009 v 21:21 | Teryl

Už je to trošku swtarší záležitost, ale je prostě natolik kvalitní, že si zaslouží zde být :P

Perfektní parodie na Batmana a Supermana, která útočí na to, že je Batman superhrdinou, na kterém ve skutečnosti, narozdíl od Supermana, nic super není.

Chudák Bats... stejně je nej XDK druhé části už existují i české titulky ;)

Ukázka komiksu - BATMAN CONFIDENTIAL (Mrtvej polda, dobrej polda?!)

17. října 2009 v 16:08 | Teryl

Pokračování Batman Confidential je tady ;) Po hodně dlouhé době, ale lepší než nikdy :D

Tentokrát Joker zabil při soudu i svou vlastní psychiatričku pomocí slupky od banánu (LOL) a tak se Batman rozhodl, že se za ním v přestrojení vydá a zjistí, o co mu jde. A polda se chce stále mstít za smrt své ženy...

***

Two Sides Of The Same Coin

11. října 2009 v 11:14 | Teryl

Říjen přeje obrázkům! XD
takže už zase se hlásím s dalším artem, opět Batman a Joker ( už ohraná písnička... ale pomalu se chystám i na ostatní villains ;) )

Nebudu to moc okecávat, možná jen to, že je to jeden z mála obrázků, na kterej jsem více méně hrdá :D Opět vznikl náčrtek na školní lavici a vybarvení v PC ;)

A protože k tomuto obrázku nemám nic moc co dodat, tak ho asi pravděpodobně přihlásím do blogové soutěže o obrázek známých postav. Mám ráda Batmana i Jokera, takže snad nevadí, že jsou na obrázku hned dva XD. A celý můj blog je o Jokerovi, takže... :DArkham Asylum - Oficiální stránky psychiarické léčebny

11. října 2009 v 11:05 | Teryl

Máte podezření, že někdo z vaší rodiny trpí vážnou psychickou poruchou a že potřebuje odbornou pomoc? Tak nevádejte navštívit tyto stránky:


Jedná se o oficiální stránky léčebny nejen pro duševně choré zločince. Najdete tam jak ceník, tak léčebné postupy a kontakty na sanatorium. Tato budova v Gotham City se Vám zaručuje, že o členy vaší rodiny tu bude skvěle postaráno a budou zde v naprostém bezpečí. Možná si říkáte, jak je možné být v bezpečí v budově, kde jsou rehabilitováni psychopati přezdívaní jako "super padouši"? Nemusíte se bát, Arkhamská budova je vybavena 800 kamerami a zkušenou ochrankou, která tuto budovu činí bezpečnější než kdykoli předtím.
Personál je vybaven těmi nejlepšími psychiatry a doktory v čele s nynějším ředitelem Quincym Sharpem.
Partnery je samozřemě Gotham Cyity, dále společnosti Wayne Enterprieses a Ace Chemicals.
Tak neváhejte! Arkham může pomoct.

XD
Tak tohle jsou stránky vytvořeny pro hru Batman: Arkham Asylum, které mi opravdu vykouzlili úsměv na tváři. Už vím, kam si zajedu na dovolenou (konečně znám adresu Arkhamu :D)

A pokud by Vás zajímali i informace o Gotham City, doporučuju tyto stránky:
Morrisons Joker & Harley is Holding a Hammer

4. října 2009 v 19:13 | Teryl |  NEWS

Ahoja! Nejdřív bych se chtěla omluvit, že jsem nic pořádnýho ani za víkend nepřidala. Mrzí mě to, ale teď nějak nemám na informační články nápadu, ale pokusím se přidat něco v týdnu ;)

Ale o obrázky, na druhou stranu, nouze vůbec není. Právě naopak!

Takže první školní výtvor je opět Morrisonův Joker ( hlavně z komiksu R.I.P., kde byl nakreslen Tonym Danielem). Fakt nevím proč, ale fascinuje mě čím dál tím víc, chudák jeden dorasovanej...


A druhý, trochu sympatičtější, je jenom takový z nudy vybarvený obrázek Harley Quinnové :)***

Hrozně to odbývám, ale po včerejší oslavě mám malinkatou kocovinu a nechutně línou náladu XD V týdnu se to pokusím napravit ;)