Prosinec 2009

Happy New Year!!!

31. prosince 2009 v 19:33 | Teryl |  About me

Opět další Silvestr, taky se Vám zdá, že to utíká čím dál tím rychleji? Nicméně bych Vám všem ráda popřála příjemně strávený zbytek letošního roku - pořádně to oslavte a pokud na oslavy moc nejste, prožijte ho zkrátka podle svého, abyste na tento rok měli hlavně příjemné vzpomínky! ;)

Za sebe musím říct, že to byl skvělej rok a moc jsem si ho přes své malicherné problémy užívala, doufám, že u Vás to bylo zrovna tak. A stačí už jen dodat, že doufám, že ten následující rok 2010 (ha, už jsme se dostali k dvojcifernýmu číslo 21.století!!! :-O) bude ještě lepší! A kdo ví, třeba se tu za rok zase všichni potkáme :D Když už jsem u toho, chtěla bych moc poděkovat všem, co na můj blog chodí, přidávají komentáře a tak podobně, moc si toho vážím a jsem za Vás moc ráda ;)

Tak ŠŤASTNEJ NOVEJ ROK
:)))The Return Of The Joker (Návrat Jokera) - MOVIE

30. prosince 2009 v 15:12 | Teryl

"Víte, hodně se změnilo od té doby, co byl Váš strýček Joker pryč. Nový Gotham, nová pravidla... dokonce i nový Batman! Ale teď jsem zpět! Dal jsem si voraz, ale teď jsem připravej dát tomuhle městu znova zářez!"
-- The Joker (Batman Beyond: Return Of The Joker)


Po seriálu Batman Beyond (Batman budoucnosti) byl na VHS a DVD v roce 2000 vypuštěn film "Návrat Jokera", který je dalším výtvorem úspěšné dvojky Paula Diniho a Bruce Timma. V něm se konečně dozvíme, jaký byl vlastně konec maniakálního Jokera a proč se o něm v celém seriálu nikdo ani slovem nezmínil.
***

PŘÍBĚH

Terry McGinnis (nový Batman) jedné noci překazí loupež známému gangu Jokerz. Celá jejich akce mu ale vůbec nedává smysl, protože se zločinci pokoušeli ukrást technologii, kteoru nikdy předtím nepoužívali. Mezitím se jedná o budoucnosti firmy Wayne Enterprises, které se její stárnoucí majitel Bruce jen tak nechce vzdát a je pozván na večírek, kde se má celá záležitost projednávat. Na něm se ale objeví člověk, která připomíná Jokera a radostně pozdraví celé město slovy "Hello Gotham! Joker's Back In Town!"Bruce nemůže uvěřit svým očím a Terry se zatím převlékne do svého kostýmu a celou situaci samozřejmě zachrání. Joker však unikne. Mladý Batman se snaží z Bruce dostat, kdo pravý Joker vlastně je, protože o něm nikdy předtím nemluvil. Starý Wayne mu řekne jen to, že zemřel velice dávno a že není možné, aby se vrátil. Nakonec i přemluví Terryho, aby nechal ochrany města a začal žít normálně.


O pár dní později však Joker navštíví starého Bruce v jeho domě a otráví ho plynem se slovy "Ahoj, Batmane...". Terry ho zachrání, ale je rozhodnut se Jokerovi postavit. Proto se zeptá Barbary Gordonové (bývalé Batgirl), jak to vlastně bylo a ta mu neochotně celý příběh
poví.
V minulosti unesl Joker a HArley Quinn mladého Robina Tima Drakea do staré budovy Arkhamu, kde na něm prováděli pokusy a Joker ho 'přetvořil k obrazu svému'. Samozřejmě se s výsledkem pochlubí Batmanovi a Batgirl, které do budovy pozval. Na Batmana je to trochu moc a tak začne další ze soubojů. Zatímco Batgirl bojuje s Harley, která nakonec spadne do propasti, Joker promítne Batmanovi na velkém plátně nahrávky z mučení Tima a s radostí je komentuje.

Joker: "Nakonec si chemikálie a šoky vybrali svou cenu a mladý klučina se mnou začal sdílet taková tajemství... tajmeství, které by asi nikdo neměl znát... Bruci! Je to tak, Batsy! Vím všechno... A jako dítě, které kdysi rádo nakukovalo do svých vánočních dárků, musím uznat... smutně a zklmaně,... že po tou sovu výzbojí a batarangy si obyčejnej kluk v kostýmku, co pláče za maminkou a tatínkem... Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo tak ubohý! Ale k čertu s tím, stejně se ti budu smát..."
To Batmana rozzuří tak, že je rozhodnutý s ním nadobro skončit, ale zlomený Tim to nakonec udělá za něj a Jokera zabije. O této noci věděli jen Batman, Tim, Batgirl a komisař Gordon, kteří ho hluboko v Arkhamu pohřbili.
Terry teda navštíví i Tima Drakea, který odmítá o své hrdinské minulosti mluvit a tak se mladý Batman rozhodne legendárního Jokera najít, zjistit pravdu a nakonec ho porazit.

NÁZOR:
Asi nejtemnější animovaný film o Batmanovi z dílny Paula Diniho, který se v mnoha ohledech vůbec nehodí pro malé děti. Z důvodu přítomnosti drastických scén není divu, že byla sestříhána i verze určená výhradně pro děti. Je to asi jeden z mých nejoblíbenějších animovaných filmů, líbí se mi děsivé zpracování a předvádění Jokerovské posedlosti Batmanem v akci. Nejsem moc velký fanda Batmana budoucnosti, ale o to víc se mi líbí tento snímek. takže pokud jste fnaoušek Batmana, můžu jenom doporučit ;)

***************************************************Datum premiéry:
12.prosince 2000

Scénář:
Paul Dini

Kresba:
Bruce Timm

Hudba:
Kristopher Carter

Žánr:
Animovaný/ Akční/ Sci-fi/ Dobrodužný
Šťastný a veselý! :)

24. prosince 2009 v 10:50 | Teryl |  About me

Ahojky, přeju všem klidné a pohodové prožití Štědrého dne, vždyť je jen jednou za rok :)
Dárek Vám dám až večer, ale zatím...


:)
A aby se neřeklo, že na Heathova Jokera zapomínám....Tááák

A máme tu Štědrý večer, za pár minut valím na večeři, ale ještě předtím Vám chci popřát Šťastné a Veselé Vánoce, ať Vás darování dárků potěší stejně tak, jako rozbalování těch vlastních, žádný úraz při štědrovečerní večeři a tak podobně... šak to znáte :)

A tady je ten slibovanej "dárek" :D
(kreslila jsem to tabletem v PC, takže žádná bomba, jenom narychlo načrtaný a ještě rychleji vybarvený)


Brittany Murphy Zemřela

21. prosince 2009 v 10:53 | Teryl

Hádejte co? Ráno se probudím a ještě v polospánku zamířím k ségře a k mace, kteří sedí u zpráv na PC. A sestra na mě:
"Terezo! Hrozná zrpáva!"
Já: "...Co?"
Ségra: "Tomu neuvěříš!!"
Já:"CO?"
Ségra: "Ta Brittany Murphy umřela!"
Já: ........COŽE?!"

A ano, přesně tohle se stalo dnes kolem třetí hodiny ranní v jejím bytě v Beverly Hills. Způsob smrti - srdeční zástava, příčina - neznámá, ale na 80% to budou beztak drogy, které nás v poslední době rády připravují o naše oblíbené celebrity...
Této talentované herečce bylo 32 let, které ještě před nedávnem oslavovala. Mohli jsme ji vidět hlavně v rolích duševně narušených osob nebo žen pohybujících se na okraji společnosti. Tyhle role byly prostě její. Uměla hrát neskutečně energicky a přesvědčivě. O svém nadání nás přesvědčovala např. ve filmech Sin City, Narušení, Neříkej ani slovo atd.


Snad ani nemusím psát, jaká je to nesmírná škoda! Měla jsem ji fakt ráda, už jenom proto, jaké role si vybírala a jaká pozitvní energie z ní vyzařovala ( ale příčina toho je asi všelijaká...).

V poslední době se net zaplnil hromadou fan-videí, fotek a článků o tom, jak by všichni moc rádi viděli Brittany Murphy jako Harley Quinnovou v dalším Nolanově filmu, páč ta role jí sedne jako hrom! Jenže neuvidí...


To je děs, ještě teď tomu nemůžu uvěřit. :( Takže REST IN PEACE, Brittany, aspoň bude tam nahoře o něco veseleji ;)


A jinak už nám zbývají jenom ty montáže...


Batman: Arkham Asylum GAME - Pokračování???

13. prosince 2009 v 18:37 | Teryl

Ahoj gembleři!
Přicházím se sbrusunovou novinkou, která se týká veleúspěšné hry s Bat-tématikou, hry Batman: Arkham Asylum.

Snad ještě před jejím samotným vydáním se mnozí ptali, jestli se Batsy dočká i pokračování. Vzhledem k obrovskému úspěchu je to přímo nevyhnutelné! A pilní grafici nás v tomto názoru ještě více utvrdili právě včera, na festivalu Game Award!

Právě zde totiž publiku promítli první ukázku z projektu jménem Arkham Has Moved (Arkham se stěhuje)

Čti více v celém článku...