Únor 2010

Under The Red Hood - Pohled do zákulisí

26. února 2010 v 20:53 | Teryl

Batman čelí své největší zkoušce v podobě Red Hooda, který ovládne Gotham City jako ohnivá bouře. Na jednu stranu strážce, na druhou kriminálník, začne Red Hood čistit Gotham v Batmanovském stylu, ale bez etiky Temného rytíře. Zabíjení je možnost. A když mězi ně vpadne i Joker, hrůzná pravda se odhalí a staré rány se znova otevřou.

23.2.2010 bylo zveřejněno první třinácti minutové video o filmu Under the Red Hood, kde o projektu mluví jeho tvůrci i dabéři. Navíc nám byly poskytnuty i ukázky animací, hudby a scénáře.Podle videa nás čeká napínavý a intenzivní příběh, ve kterém není místo pro super hrdiny, ale pro obyčejné lidi, kteří byli zahnáni za své vlastní hranice. Tím se velice přibližuje filmu Temný rytíř a nebo komiksu Dark Knight Returns. Takže to zřejmě nebude nic pro děti mladší (minimálně)12 let.
Atmosféra bude kolísat mezi žánry hororu, thrilleru a detektivních příběhů.


Názor:
Já to do léta asi nevydržím, vypadá to tak slibně... Krásná grafika, postavy nádherně zpracovaný, obsazení úžasný (Jak jsem řekla - DiMaggio mi vůbec nevadí a Jensen Ackles je štramák a skvělej herec), scénář bude více méně podle komiksu, takže se o něj taky nebojím a hudba zní dobře. Že by konečně přišel na svět ryze komiksový animovaný film? Doufááám...

***************************************
Podrobnější obrázky z animací o vzhledu postav:

Under The Hood - Tvorba v plném proudu (First Look)

21. února 2010 v 16:56 | Teryl

"Je to určitě ten nejtemnější film, který jsme kdy vytvořili, včetně Masky Fantoma(1992) a Návratu Jokera(2000). Je to opravdu drsnej, pěkně temnej emocionální příběh a pokud se tohle všechno dá dohromady, a já si myslím, že jo, tak to bude něco opravdu neobyčejného."
Bruce Timm (animátor filmu a většiny seriálů o Batmanovi)

***

Batmanův život je protkám jizvami, ztrátami a hlavně - selháním. Jeho život a snaha bránit bezbranné si občas vybírá svou daň a o této skutečně temné části jeho života celý film bude.
Už na začátku filmu si opět připomeneme smrt jeho rodičů, která jej svedla na cestu Temného rytíře, kterým je dnes. Ale to nebyla zdaleka jeho největší ztráta...
V mnoha komiksech se zodpovědela otázka: Co bylo největší porážkou Temného rytíře? Odpověď zní: Smrt Robina. Konkrétně Jasona Todda (druhého Robina), kterého zabil Joker před zraky chlapcovi matky.
Samotný komiks Under The Hood, podle kterého je film natočený, nám ale tyto momenty jen připomínají. Hlavní děj se odehrává dávno poté, co byl Jason pohřben. Ve městě Gotham se za ta léta nic zásadního nezměnilo. Batman stále pronásleduje zločince, zavírá Jokera do Arkhamu a tak dále... Do toho všeho se zamotá nová postava, která si říká Red Hood a snaží se všemožnými způsoby dokázat Batmanovi, jak je jeho snaha zbytečná.

Na filmu se podílí samotný tvůrce komiksu Judd Winick, který o něm mluvil takto:

"Na příběhu se mi opravdu líbí to, že má úžasný začátek a strhující konec, což je pro dobré filmy velice důležité.
Je to dokonale Batmanovský příběh. Je to o tom, jak Batman čelí svému největšímu strachu, kterému nevěnoval pozornost - selhání. Jediné, co se batman snaží dělat, je vyhrát válku. To, že zatáhl další dítě do jeho války, byla ta největší chyba v jeho životě.
Red Hood představuje něco jako Batmanovu Achillovu patu a to ho ničí. Tahle situace, se kterou se musí vyrovnat, je jen jeho chyba a je to něco, co nikdy nezapomene."
***

Zdá se, že tvůrci při hlasovém obsazování postav lehce zaexperimentovali. Zhola všechny postavy mají absolutně jiné dabéry, než je zvykem. Pravděpodobně kvůli tomu, že většina starých dobrých dabérů pracuje na hře Arkham Has Moved.
Na druhou stranu film představuje řadu dabérských nováčků...

Hlasu Batmana se ujal Bruce Greenwood, který si zahrál kapitána Christophera Pikea v novém filmu Star Treku a přiznal, že si se svým hlasem musel dost vyhrát, než "naladil ten správný tón".

"Pročítali jsme celej scénář, než jsme stanovili přesný tón jeho hlasu. A když jsme ho dočetli, tak jsme si řekli 'Dóbře, zní trochu jako kuřák, ale ne moc', časem se to chraptění ale stupňovalo...
Andrea Romano (režisérka dabingu) mě uvedla do děje a všechno v něm podrobně popsala, takže stačilo jen zavřít oči a ona popisovala každou scénu, kterou jste si rázem naprosto jasně představili. Pak už jen stačilo dělat svoji práci."

Dalším nováčkem na dabérském poli je herec Jensen Ackles, známý ze seriálu Supernatural (Lovci duchů), kde vystupuje jako Dean Winchester. Řadí se mězi fanoušky tohoto žánru a svou práci na postavě Red Hooda popsal takto:

"Opravdu jsem nemusel dělat nějaké zvláštní změny ve svém stylu hraní. Většinou jsem se prostě odrazil od stránky a dal do toho všechno. Když pracujete s tímhle médiem, jde hlavně o přesnou výslovnost a proměntlivost hlasu. Šlo opravdu o to prožívat celý scénář, zvláště při vypjatých scénách a snažit se představit si celou scénu s postavami. Pokud se do toho příběhu opravdu dostanete a dokážete si v něm představit sami sebe, tak bych řekl, že se Váš hlas přizpůsobí situaci.

Hlavní výhodou tohoto žánru je to, že fanoušci jsou skutečně oddaní. Lidé se opravdu zaprodávají těmto příběhům, postavám a jejich mytologii. Být součástí něčeho, za čem si všichni stojí a chtějí toho víc je neskutečně potěšující. "

Ukázka hlasu Jensena Acklese:

Dalším překvapením je obsazení Johna DiMaggia do role Jokera. Hamill nemá očividně čas a tak budeme slyšet jeho výstup v podání dabéra jednoho z hlavních postav seriálu Futurama - zlého robota, bezcitného děvkaře a kleptomana Bendera.

Pokud ho přecejenom neznáte, myslím, že tyto dvě ukázky budou stačit, aby jste si udělali obrázek (nevím proč, ale tahle volba mi zas tak moc nevadí, páč Bendera žeru :) ):

Obsazení dalších postav zní následnovně:

Nightwing (Richard Grayson, první Robin): Neil Patrick Harris (hvězda ze sitcomu Jak jsem poznal vaši matku)
Ras' Al Ghoul: Jason Isaac (herec Luciuse z Harryho Pottera)

***
23. 2. můžeme očekávat první ukázku z filmu, celý snímek by měl být vypuštěn v říjnu 2010.
Nolan promluvil: O čem bude jeho třetí Bat-snímek?

17. února 2010 v 16:58 | Teryl

Pozor, vypadá to, že se odkládaný projekt konečně začíná dávat do pohybu, ale jakým směrem...?

Jedno je jisté - Joker určitě hlavním tématem filmu nebude (hádám, že při téhle informace si fanynky Heatha Ledgera oddychly...), ale příběh nás zanese do jeho nynějšího domova.
Do Arkhamské léčebny pro duševně choré.
Ano, právě tam se bude příběh pravděpodobně odehrávat.

Nolan měl jistě největší práci s tím, kdo by mohl Jokera na jeho postu hlavního nepřítele vystřídat. Jde vidět, že jeho 'odchod' donutil režiséra, aby překopal většinu svých zásad, jednu z nich však ale dodržel.
Úhlavním nepřítelem Temného rytíře totiž nebude nikdo jiný, než Riddler (Hádankář) a tak si tato narcistická postava alespoň bude moct očistit své jméno po zkušenosti s Schumachrovými filmy. A nebude jediný, kdo si očistí jméno - šanci totiž dostane i Mr. Freeze, který bude v příběhu zasazen společně s Penquinem.
To ale není všechno. Nolan se dříve přiznal, že nechce Batmanovi přidělovat žádného 'parťáka' jako je Robin nebo Batgirl. Jenomže se podle podle zdrojí ve filmu objeví Dick Grayson (první Robin) a dcera komisaře Gordona (Batgirl). Upřímně doufám, že budou hrát roli nějakého zamilovaného páru, bylo by to rozhodně lepší, než se snažit Batmana jakkoli napodobovat . Protože to mi k Nolanovým filmům zkrátka moc nesedí...

Všechno to vypadá... prapodivně... Nicméně, doufám, že se z toho časem vyklube něco slibnějšího. :)