Under The Hood - Tvorba v plném proudu (First Look)

21. února 2010 v 16:56 | Teryl

"Je to určitě ten nejtemnější film, který jsme kdy vytvořili, včetně Masky Fantoma(1992) a Návratu Jokera(2000). Je to opravdu drsnej, pěkně temnej emocionální příběh a pokud se tohle všechno dá dohromady, a já si myslím, že jo, tak to bude něco opravdu neobyčejného."
Bruce Timm (animátor filmu a většiny seriálů o Batmanovi)

***

Batmanův život je protkám jizvami, ztrátami a hlavně - selháním. Jeho život a snaha bránit bezbranné si občas vybírá svou daň a o této skutečně temné části jeho života celý film bude.
Už na začátku filmu si opět připomeneme smrt jeho rodičů, která jej svedla na cestu Temného rytíře, kterým je dnes. Ale to nebyla zdaleka jeho největší ztráta...
V mnoha komiksech se zodpovědela otázka: Co bylo největší porážkou Temného rytíře? Odpověď zní: Smrt Robina. Konkrétně Jasona Todda (druhého Robina), kterého zabil Joker před zraky chlapcovi matky.
Samotný komiks Under The Hood, podle kterého je film natočený, nám ale tyto momenty jen připomínají. Hlavní děj se odehrává dávno poté, co byl Jason pohřben. Ve městě Gotham se za ta léta nic zásadního nezměnilo. Batman stále pronásleduje zločince, zavírá Jokera do Arkhamu a tak dále... Do toho všeho se zamotá nová postava, která si říká Red Hood a snaží se všemožnými způsoby dokázat Batmanovi, jak je jeho snaha zbytečná.

Na filmu se podílí samotný tvůrce komiksu Judd Winick, který o něm mluvil takto:

"Na příběhu se mi opravdu líbí to, že má úžasný začátek a strhující konec, což je pro dobré filmy velice důležité.
Je to dokonale Batmanovský příběh. Je to o tom, jak Batman čelí svému největšímu strachu, kterému nevěnoval pozornost - selhání. Jediné, co se batman snaží dělat, je vyhrát válku. To, že zatáhl další dítě do jeho války, byla ta největší chyba v jeho životě.
Red Hood představuje něco jako Batmanovu Achillovu patu a to ho ničí. Tahle situace, se kterou se musí vyrovnat, je jen jeho chyba a je to něco, co nikdy nezapomene."
***

Zdá se, že tvůrci při hlasovém obsazování postav lehce zaexperimentovali. Zhola všechny postavy mají absolutně jiné dabéry, než je zvykem. Pravděpodobně kvůli tomu, že většina starých dobrých dabérů pracuje na hře Arkham Has Moved.
Na druhou stranu film představuje řadu dabérských nováčků...

Hlasu Batmana se ujal Bruce Greenwood, který si zahrál kapitána Christophera Pikea v novém filmu Star Treku a přiznal, že si se svým hlasem musel dost vyhrát, než "naladil ten správný tón".

"Pročítali jsme celej scénář, než jsme stanovili přesný tón jeho hlasu. A když jsme ho dočetli, tak jsme si řekli 'Dóbře, zní trochu jako kuřák, ale ne moc', časem se to chraptění ale stupňovalo...
Andrea Romano (režisérka dabingu) mě uvedla do děje a všechno v něm podrobně popsala, takže stačilo jen zavřít oči a ona popisovala každou scénu, kterou jste si rázem naprosto jasně představili. Pak už jen stačilo dělat svoji práci."

Dalším nováčkem na dabérském poli je herec Jensen Ackles, známý ze seriálu Supernatural (Lovci duchů), kde vystupuje jako Dean Winchester. Řadí se mězi fanoušky tohoto žánru a svou práci na postavě Red Hooda popsal takto:

"Opravdu jsem nemusel dělat nějaké zvláštní změny ve svém stylu hraní. Většinou jsem se prostě odrazil od stránky a dal do toho všechno. Když pracujete s tímhle médiem, jde hlavně o přesnou výslovnost a proměntlivost hlasu. Šlo opravdu o to prožívat celý scénář, zvláště při vypjatých scénách a snažit se představit si celou scénu s postavami. Pokud se do toho příběhu opravdu dostanete a dokážete si v něm představit sami sebe, tak bych řekl, že se Váš hlas přizpůsobí situaci.

Hlavní výhodou tohoto žánru je to, že fanoušci jsou skutečně oddaní. Lidé se opravdu zaprodávají těmto příběhům, postavám a jejich mytologii. Být součástí něčeho, za čem si všichni stojí a chtějí toho víc je neskutečně potěšující. "

Ukázka hlasu Jensena Acklese:

Dalším překvapením je obsazení Johna DiMaggia do role Jokera. Hamill nemá očividně čas a tak budeme slyšet jeho výstup v podání dabéra jednoho z hlavních postav seriálu Futurama - zlého robota, bezcitného děvkaře a kleptomana Bendera.

Pokud ho přecejenom neznáte, myslím, že tyto dvě ukázky budou stačit, aby jste si udělali obrázek (nevím proč, ale tahle volba mi zas tak moc nevadí, páč Bendera žeru :) ):

Obsazení dalších postav zní následnovně:

Nightwing (Richard Grayson, první Robin): Neil Patrick Harris (hvězda ze sitcomu Jak jsem poznal vaši matku)
Ras' Al Ghoul: Jason Isaac (herec Luciuse z Harryho Pottera)

***
23. 2. můžeme očekávat první ukázku z filmu, celý snímek by měl být vypuštěn v říjnu 2010. 


Komentáře

1 barley barley | Web | 24. února 2010 v 20:53 | Reagovat

wow :D zní to skvěle těším se na to ;)

2 teryl teryl | Web | 26. února 2010 v 21:00 | Reagovat

[1]: Já taky, už aby to vyšlo... :) Zatím jsem na tom nenašla jedinou negativní věc :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.