Bruce Wayne je mrtvý dva roky => už by se mohl probrat :D

11. dubna 2010 v 14:57 | Teryl

AKTUALITY ZE SVĚTA KOMIKSŮ

nexbat
V roce 2008 byl vydán komiks Batman R.I.P. (měli jej na svědomí autor Grant Morrison a kreslíř Tony S. Daniel) , která víceméně odstartovala smrt Bruce Wayne, která kompletně převrátila naruby celé Gotham City a všechny jeho obyvatele.

****************************************

oberonsexton
Menší shrnutí posledních dvou let:

 Po R.I.P. se najednou většina jeho účastníků vytratila (Bruce Wayne, Joker, Doctor Hurt - který z velké části může za Batmanův konec). Zůstal jen Dick Grayson (první Robin, později Nightwing), který se rozhodne "následnovat svého učitele" a obleče na sebe Batmanovský kostým. Tim Drake (třetí Robin) ale nehodlá uvěřit tomu, že by Bruce jenom tak zemřel a rozhodne se ho hledat.

Nový Batman v tom tedy zůstává sám spolu s Damianem Waynem (který je znovunalezeným synem Bruce Wayne, jeho matka je dcera Ras Al Ghula - Talia), který se stane novým Robinem. Chováním však připomíná spíš Jason Todda - je drzý a neurvalý.

A tady začíná kolotoč se všemi postavami. Staré známé tváře se buď vytrácejí, umírají a nebo se pod jejich maskami skrývá někdo úplně jiný, než by měl. Změna identit je v tomhle blázinci tou nejčastější lahůdkou. Podle mě to ale zapříčiní maximálně to, že postavy ztratí svoje kouzlo.
Potom se tu také objevují postavy úplně nové jako například Oberon Sexton...Před pár dny to ale konečně začalo, sága - Návrat Bruce Wayna (díky bohu, někdo už ten blázinec musí zastavit)

Mezi Damienam a Dickem je to všelijaké a z mnoha náznaků vyplývá, nový Robin by se svého Batmana nejraději zbavil. Na scéně se opět objevuje Oberon Sexton, což je detektiv s anglickým přízvukem s neznámou minulostí. Ano, je to jedna z těch postav-s-neznámou-identitou, které má Morrison tak rád...
Teď se nabízí otázka, kdo se pod maskou skrývá. Buď Doctor Hurt, Joker a nebo že by Bruce Wayne?  Já už si raději ani netroufám nic odhadovat, nicméně se modlím za to, ať je to konečně Bruce Wayne. A věřím, že když se objeví na scéně starý dobrý Batman, přiláká to i Jokera)

****************************************
Damian Wayne (Robin), Dick Grayson (Batman) a Tim Drake (Red Robin)
Newtimes

Nechci říct, že bych tuhle ságu neměla ráda, jenom je tam až moc změn a to já moc nemusím. Kdyby aspoň nepřidávali takový zbytečný postavy jako třeba Catgirl (to je fakt moc)...
Doufám, že Návrat Bruce Wayna to zase vrátí do těch správných kolejí. :)


 


Komentáře

1 Vasil Vasil | 12. dubna 2010 v 12:46 | Reagovat

Oberon Sexton je asi Bruce. Protoze Damien se ho o tom zeptal mozna uz je to Bruce ktery se vratil A v Return of Bruce Wayne bude vypravet o tom jak se vracel ale tohle je moje verze o oberonovy.
Ten obrazek s Jasonem to je obalka prvniho ongoinga RED HOOD .

2 Vasil Vasil | 12. dubna 2010 v 12:47 | Reagovat

REtuen OF Bruce WAyne jeste nevysel.

3 ♥☆angie♥** ♥☆angie♥** | Web | 12. dubna 2010 v 19:56 | Reagovat

ahoj,moc se mi líbí tvuj blog a hlavně design nechces juknot na muj diky!!www.angie-idealmyworld.blog.cz
jesttli sem přehlídla reklami omlovamse

4 barley barley | Web | 19. dubna 2010 v 21:25 | Reagovat

mam v tom hrozný guláš poslední dobou :D

jinak ;) hrozně moc se mi líbí tvůj design ;) vlastní výroba??

5 teryl teryl | Web | 24. dubna 2010 v 13:14 | Reagovat

[1]: Jj, taky bych řekla, už se těším na pokráčko :) Return Of the Bruce už začal od čísla Batman and Robin 10, je to i na obalu

[4]: Já taky, poslední rok jsem byla nějak mimo a abych pravdu řekla, tak jsem si těma nesmyslnejma záměnama nechtěla zbytečně motat hlavu a čekala jsem, až se začne vracet Bruce... :D
No, ta kresba samozřejmě ´moje není, je to od Tonyho Daniela (Batman R.I.P.), ale trošku jsem si to upravila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.