Květen 2010

Mark Hamill >>> Končí s dabováním Jokera

30. května 2010 v 15:28 | Teryl

Poznámka autora:
"NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ"

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

hamill
Mark Hamill byl přizván k dabingu Jokera v roce 1992, kdy se začínalo pracovat na televizním seriálu Batman: The Animated Series. Herec, známý především jako Luke Skywalker ze Star Wars, během devadesátých let daboval tuto postavu v několika seriálech a filmech...

Batman: The Animated Series
Batman: Mask Of The Phantasm
Batman: New Adventures
World's Finest
Batman Beyond (Return Of The Joker)
Justice League

Když se zeptáte znalců komiksů a mytologie Batmana na to, kdo podle Vás ztvárnil postavu Jokera nejlépe, většina Vás zřejmě odkáže právě na Marka Hamilla, který svou roli ztvárnil naprosto dokonale a z jeho smíchu ještě dnes zamrazí kdekoho z nás.

mark
Jeho posledním počinem byla hra roku 2009 Batman: Arkham Asylum, kterou příští rok čeká pokračování. A právě při této příležitosti se Mark nechal slyšet, že to bude naposledy, kdy propůjčí svůj hlas jednomu z nejslavnějších komiksůvých padouchů:

"Tentokrát to budu dělat naposledy, o tom nejsou spory. Ale bude to můj poslední výkřik ! :)"

Už teď si lámou společnosti hlavu s tím, kým Marka nahradí, pokud to vůbec půjde.

Daboval tuto postavu přes 18 let, takže se není čemu divit - vždyť i průzkumy dokázaly, že nejoblíbenějším Jokerem nebyl ani Jack Nicholson nebo Heath Ledger, ale právě Mark Hamill.

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦


J+H Design

30. května 2010 v 15:05 | Teryl |  NEWS

Myslím, že už bylo dost designů s prací jiných kreslířů. Koneckonců, je to můj blog, že ano? A nemám žádný právo se přiživovat na umu ostantích. :)

Proto jsem tenhle drobný obrázek Harley a Jokera nakreslila speciálně pro tenhle blog. Finální verze je na mém profilu na Deviantart.com. ;)

icon

John DiMaggio jako Joker => INTERVIEW

29. května 2010 v 15:46 | Teryl

Známý dabér John DiMaggio, který je známý především jako všestraně zkažený robot Bender ze seriálu Futurama, se začíná angažovat i v seriálech s "netopýří tématikou". V poslední době například daboval postavy v seriálu Brave and Bold. Pak však přišla nabídka na roli Jokera...


INTERVIEW:

1. Jaké byly Vaše reakcem, když jste přijímal tuto roli?

Byl jsem v šoku, když jsem tuhle roli dostal, v šoku když jsem ji nahrával a v šoku, když jsem viděl výsledek během ADR. Jen jsem chtěl ctít to pravé šílenství této postavy. Něchtěl jsem kopírovat něčí práci, ale chtěl jsem vzdát hold všem bývalým Jokerům - a zároveň být originální. Tímto se držím určitých hranic, pokud tu teda někdy nějaký byly.
Trochu jsem se toho bál, protože je to opravdu ikonická postava. Je to čest dostat tuhle práci - zvláště když můžu hrát tuhle verzi Jokera, protože je tak temná a zvrácená. Cítil jsem, že jsem dostal úžasnou přáležitost.

2. Vzpomente si na svoje první styky s mytologií Batmana a jak Vás ovlivnili někteří z dřívějších herců Jokera?

Myslím, že nejvíc mě ovlivnil jako malýho televizní seriál, což je opravdu smutný, protože existuje spousta skvělejch komiksů a grafickejch novel o Temném rytíři, ke kterým jsem se ještě nedostal - a to o nich vím. Mně se by vlastně líbilo vidět třeba Cesara Romeroa v tak temné roli. Vlastně jsem se inspiroval hlavně ním.
Moje navieté je hlavně v mém nezávislém přístupu. Nesnažil jsem se dělat Jacka Nicholsona nebo Heatha Ledgera. Respektuju všechny, kteří to dělali přede mnou a jejich podání této postavy. Mark Hamill je úžasnej, Heath Ledger byl neuvěřitelnej a Jack Nicholson - co vám mám povídat?  Ale chtěl jem to udělat po svém.

3. Měl jste nějaký specifický směr, kam chcete postavu Jokera posunout?

Chtěl jsem odkrýt to, co jsem viděl na papíru a ujistit Andreu Romano (režisérka dabingu), že dostane přesně to, co chce. Když je obvykle scénář opravdu dobrý, tak víte, kam máte dát jaké emoce, nebo kde postava lže. To všechno by tam mělo být vepsáno a to také bylo.

4.  Jak jste pojal Jokerovu psychiku?

Myslím, že Joker o sobě smýšlí, když to řeknu doslovně, jako o "nezbytně zlém". Tím chci říct, že opravdu ví, kde je jeho místo a že tak nějak balancuje mezi chaosem a pořádkem. Něco jako yin a yang. A vážně to není nic osobního, bere to jako práci. Ačkoli to může klidně brát osobně a užívat si to. A to ho dělá ještě víc zvráceným.


Jokerova evoluce

23. května 2010 v 16:14 | Teryl |  NEWS

Po nějaké době opět nějakej ten art.

Nedávno jsem začala chodit do kurzu kreslení, kde se pokusím propilovat nějakou tu realističtější kresbu, abych se vůbec dostala příští rok ke přijímačkám na vejšku. Nemůžu si pomoct, ale hrozně mě to táhne k oboru animace a asi bych si neodpustila, kdybych to aspoň nezkusila. :)

Krom toho teď nemám moc času na kreslení toho, co bych 'chtěla', páč dělám na jednom projektu pro místní knihovnu, což je zkomiksování 3 básniček. Tak trochu mě tlačí čas, takže pokud mám opravdu tvořivou náladu, tak kreslím hlavně tohle.

****************************************
HOWEVER... předtím jsem ještě stihla nakreslit jeden obrázek ala Joker-na-tři-způsoby. Přiznám se, ta realistická kresba mě trochu inspirovala.

První obrázek je "Joker před Jokerem" (prostě normální člověk z dob Red Hooda), druhej je můj favorit - klasickej komiksovej Joker a jako posledního jsem nakreslila aktuálního Jokera ze "ságy" (nevím, jak jinak tomu říkat :D) Batman Reborn.

Chjo, prostě nejlepší komiksová postava! Co víc mám napsat, že jo? :)

****************************************
By The Waaay... jsem si založila novej profil na Deviantart.com, protože... jsem prostě taková :D

And Here... we... go! =>

Identita Oberona odhalena (no potěš...)

13. května 2010 v 17:00 | Teryl

Shrňme si postavu Oberona Sextona ještě jednou.

Objevil se po komiksu R.I.P. a představil se jako detektiv anglického původu (měl anglický přízvuk), nikdo o něm nic neví, ale on ví o Batmanovi jakožto Bruci Waynovi hodně a pravděpodobně měl něco dočinění s organizací Black Glove, která chtěla Bruce zabít. Z nepochopitelných důvodů pomáhal novému Batmanovi, Dickovi Graysonovi, a a Robinovi, Damienovi Waynovi. Nikdo neví proč, ale položme si otázku:

Kterej člověk asi tak může říct tohle?

oberon

!!! POZOR! V CELÉM ČLÁNKU SPOLERY !!!