John DiMaggio jako Joker => INTERVIEW

29. května 2010 v 15:46 | Teryl

Známý dabér John DiMaggio, který je známý především jako všestraně zkažený robot Bender ze seriálu Futurama, se začíná angažovat i v seriálech s "netopýří tématikou". V poslední době například daboval postavy v seriálu Brave and Bold. Pak však přišla nabídka na roli Jokera...


INTERVIEW:

1. Jaké byly Vaše reakcem, když jste přijímal tuto roli?

Byl jsem v šoku, když jsem tuhle roli dostal, v šoku když jsem ji nahrával a v šoku, když jsem viděl výsledek během ADR. Jen jsem chtěl ctít to pravé šílenství této postavy. Něchtěl jsem kopírovat něčí práci, ale chtěl jsem vzdát hold všem bývalým Jokerům - a zároveň být originální. Tímto se držím určitých hranic, pokud tu teda někdy nějaký byly.
Trochu jsem se toho bál, protože je to opravdu ikonická postava. Je to čest dostat tuhle práci - zvláště když můžu hrát tuhle verzi Jokera, protože je tak temná a zvrácená. Cítil jsem, že jsem dostal úžasnou přáležitost.

2. Vzpomente si na svoje první styky s mytologií Batmana a jak Vás ovlivnili někteří z dřívějších herců Jokera?

Myslím, že nejvíc mě ovlivnil jako malýho televizní seriál, což je opravdu smutný, protože existuje spousta skvělejch komiksů a grafickejch novel o Temném rytíři, ke kterým jsem se ještě nedostal - a to o nich vím. Mně se by vlastně líbilo vidět třeba Cesara Romeroa v tak temné roli. Vlastně jsem se inspiroval hlavně ním.
Moje navieté je hlavně v mém nezávislém přístupu. Nesnažil jsem se dělat Jacka Nicholsona nebo Heatha Ledgera. Respektuju všechny, kteří to dělali přede mnou a jejich podání této postavy. Mark Hamill je úžasnej, Heath Ledger byl neuvěřitelnej a Jack Nicholson - co vám mám povídat?  Ale chtěl jem to udělat po svém.

3. Měl jste nějaký specifický směr, kam chcete postavu Jokera posunout?

Chtěl jsem odkrýt to, co jsem viděl na papíru a ujistit Andreu Romano (režisérka dabingu), že dostane přesně to, co chce. Když je obvykle scénář opravdu dobrý, tak víte, kam máte dát jaké emoce, nebo kde postava lže. To všechno by tam mělo být vepsáno a to také bylo.

4.  Jak jste pojal Jokerovu psychiku?

Myslím, že Joker o sobě smýšlí, když to řeknu doslovně, jako o "nezbytně zlém". Tím chci říct, že opravdu ví, kde je jeho místo a že tak nějak balancuje mezi chaosem a pořádkem. Něco jako yin a yang. A vážně to není nic osobního, bere to jako práci. Ačkoli to může klidně brát osobně a užívat si to. A to ho dělá ještě víc zvráceným.

 


Komentáře

1 Alica Alica | 1. června 2010 v 17:57 | Reagovat

a teraz budem zakazdym napato ocakavat, kedy joker prednesie cosi ako "bite my shiny metal ass".

2 Teryl Teryl | Web | 2. června 2010 v 14:06 | Reagovat

[1]: :D Jj, asi tak, ale ten Benderovskej hlas a ten jeho frajerskej přízvuk mi k tomuhle Jokerovi parádně sedí, možná i víc než Hamill :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.