Srpen 2010

Batman: Arkham City GAME - Novinky o pokračování

24. srpna 2010 v 16:01 | Teryl

Po úspěšném prvním díle hry na motivy komiksového Temného rytíře jsou přípravy na druhý díl v plném proudu. A zdá se, že svého předchůdce i předčí.

O důvod víc, proč se těšit na podzim 2012!

arkhamcity
Batman: Arkham Asylum překvapil v roce 2009 svou propracovaností a detailnostní. To nadchlo hráče tak, že druhý díl hry byl zkrátka nevyhnutelný. A čím nás chtějí autoři překvapit tentokrát?

Zatímco v Arkham Asylum jsme měli příležitost pohybovat se v prostorách psychiatrické léčebny, kde skončí většina Batmanových nepřátel, Arkham City se bude, jak už název napovídá, odehrávat ve středu města Gotham. Nebo lépe řečeno v jeho izolované části.

Bývalý ředitel léčebny Quincey Sharp se totiž stal starostou města, což s sebou přináší velké změny. Rozhodne se sjednotit léčebnu Arkham a věznici Blackgate do jedné chudinské oblasti v Gothamu, která bude veřejnosti nepřístupná a hlídaná. A nazve ji Arkham City.
Uvěznění zločinci musí dodržovat jen jediné pravidla - Nemají se pokoušet o útěk, jinak si můžou dělat, co se jim zlíbí.

O rok později se do uzavřenného ghetta dostane i Two-Face. Mezitím se zde vytvořili různé gangy ovládané známými gangstery jako je Joker, Penguin, Black Mask atd. A tak si Two -Face musí rychle získat nějaký respekt a vlastní teritorium, než ho některý z gangů oddělá. Rozhodne se proto zajmout Catwoman a veřejně ji popravit, aby se mezi ostatními zpravil jméno.
Do toho se samozřejmě vloží Batman, který na válečnou zónu celý rok dohlíží.

Děj bude samozřejmě navazovat na první díl.

*********

Co se týče samotné hry, tak Rocksteady slibuje detailní zmapování celé městské oblasti. Při boji bude Batman moct používat své bat-přístroje (jejichž sbírka se o pár těch kousků rozšíří) i během boje, který sám o sobě bude mnohem propracovanější.

Riddlerovi hádanky nahradí výslechy a vzkazy, které Vám nechává Joker. Harley Quinn bude mít nový kostým, který je podobnější jejímu originálnímu harlekýnskému outfitu.
Děj bude provázet několik vedlejších příběhů.